18.01.2016

Dolní řada: Martin Čupr, Patrik Bojanovský, Bob Pavéska, Roman Možný, Jiří Pavéska

Horní řada: Igor Marek, Petr Knapek, Karel Machovec, Dušan Susko

V sobotu 16.1.2016 se uskutečnil v obecní hale v Křenovicích tradiční turnaj

Veterán Cup Křenovice 2016 a náš Old Boys tým přijel obhajovat loňské druhé místo.

Oproti minulému roku se setava změnila pouze sporadicky, kdy Edy Sehnala (omluven),

nahradil nový oldboysák, Martin Čupr. Vzhledem k neúčasti Moutnic se tentokrát hrálo

systémem každý s každým, na 1x15 minut, v počtu hráčů 1+4, s hokejovým střídáním.

V prvním zápase nás čekal kvalitní tým Slovanu Brno, s kterým jsme sehráli vyrovnanou

bitvu a mohli i vyhrát. Bohužel rozhodčí nás chybným rozhodnutím připravil o tři body,

kdy po gólu Igora, nejprve uznal branku, ale následně ji odvolal, pro údajný faul na gólmana.

Remíza 1:1 na začátek turnaje nebyla špatná, ale málem nás stála vítězství v celém turnaji.

Druhý zápas proti domácímu Céčku, byl z naší strany vydařený v ofenzivě a to se projevilo

i na výši skóre 4:0 v náš prospěch. Škoda dalšího utkání s obhájcem titulu Křenovicemi D,

kdy jsme během prvních pěti minut měli asi čtyři gólovky, ale nedali nic. Poté se hra vyrovnala

a při kvalitní defenzívě jsme bohužel jen remizovali  0:0.

Měl nás čekat lehčí soupeř z Velešovic, ale ukázalo se, po obdržené brance, že tomu tak nebude.

Ještě sedm minut před koncem jsme prohrávali 0:1 a neproměňování šancí nás lehce začínalo

deptat. Naštěstí Karel po sražené střele vyrovnal a během posledních tří minut jsme přidali ještě

dva góly.

Následoval zápas s doposud neporaženými Hostěrádkami. Věděli jsme o jejich dvou kvalitních

hráčích, které bylo potřeba uhlídat a trpělivou hrou se prosadit střelecky. Vše jsme zvládli na

jedničku a vyhráli 4:1. Zbývalo v posledním utkání porazit Slavkov a nemohli jsme být hůř než 2.

Skóre bylo jednoznačné 8:2, ale mrzí mě zprvu trochu podceněný výkon, kdy jsme si nechali dát

trochu zbytečné góly, vždy rozdílové o jednu (2:1 a 3:2). V závěru to ovšem byla naše exhibice.

Měli jsme dobojováno a čekali paradoxně, jak dopadne souboj mezi Hostěrádkami

a Slovanem (náš neuznaný gól na 2:1). Slovan nejprve vedl, ale čtyři minuty před koncem dali

Hostěrádky gól a to znamenalo, že vyhrají turnaj a my skončíme druzí. Ovšem následoval koncert

Slovanu, kdy během posledních minut dvěma nádhernými góly otočil skóre a zvítězil 4:3.

Neuznanou branku nám Slovan vrátil vítězstvím nad Hostěrádkami a my vyhráli turnaj.

Průměrný věk hráčů Start Old Boys byl 45,88 let.