oficiální stránky fotbalového klubu
...

STARŠÍ ŽÁCI: Trenér Marek Brzobohatý se vrací k podzimní jízdě

27.11.2019

Ahoj trenére, áčko starších žáků prožilo velmi úspěšný podzim, kdy vyhrálo všech třináct utkání. Ve kterém zápase se ti líbil výkon nejvíce?
Ahoj, pro nás byl výsledkově fantastický celý kalendářní rok 2019, kdy jsme z 26 soutěžních utkání prohráli jen jednou s AFK Tišnov, ostatní byly všechny vítězné. Jinak podzim jsme odehráli celkově fotbalově velmi dobře. Soudíme tak i z ohlasů diváků a ostatních trenérů, kterým se naše hra a výkony líbily. Asi nejlepší výkony jsme předvedli v bojích o čelo tabulky – na hřišti FK Drnovice výhra 5:1, FK Znojmo výhra 2:0 a potom domácí zápas proti Medlánkám, kdy jsme otáčeli výsledek až v závěru utkání. Tam se ukázala síla tohoto týmu!

Čím ti hráči udělali během první poloviny sezóny největší radost?

Velkou radost máme z kluků, kteří v létě přešli z mladších žáků na velké hřiště. Přizpůsobili se velmi rychle, vlastně už během letní přípravy. Výborně doplnili kluky, kteří už mají ve starších žácích jednu sezónu za sebou. Ti jim na oplátku pomohli v adaptaci na velké hřiště. Dále když se bavíme o Áčku, tak je tam vidět velká fotbalovost a chuť „být úspěšný“. Pozitivní také je, že se o góly zasluhuje celý tým, a nejen jeden nebo dva střelci. Například naši obránci dali dohromady 20 gólů, což je pěkné číslo (11x Tomáš Brzobohatý, 6x David Brzobohatý, 2x Robin Tomeček, 1x Alex Kopp). Celkem máme třináct střelců na 75 gólů…

Kde se hráči nejvíce zlepšili a kde vidíš ještě prostor pro zlepšení?

Velké zlepšení je vidět ve využívání velkého prostoru na hřišti a otáčení hry. Máme také několik individualit, kteří se nebojí hrát jeden na jednoho. Zlepšit bychom měli hned několik věcí. Hlavně komunikaci na hřišti, lepší řešení brankových situací a v neposlední řadě fyzičku.

Jaký styl fotbalu preferujete?

Pro nás je úkol číslo jedna, připravit kluky z mladších žáků na „velký fotbal“. Zatím se nám daří využívat velkého prostoru na hřišti. Díky tomu jsme měli také ve většině zápasů velké procento držení míče. V této kategorii se kluci teprve seznamují s různými styly fotbalu, proto jsme je také několikrát v průběhu několika zápasů měnili.

Kdo momentálně tvoří trenérský tým starších žáků?

Od léta 2018 vedeme starší žáky s Jirkou Hoskovcem, na přelomu roku 2018/2019 se k nám přidal ještě Michal Sedlář. Když je potřeba ještě vypomoct, můžeme se obrátit i na Tomáše Jelínka. Vše nám výborně funguje, doplňujeme se.

V městském přeboru působí také béčko. Jak si hráči vedou?

Naše béčko je v městském přeboru na čtvrtém místě. Nutno podotknout, že zde do zápasů často bereme i kluky z mladších žáků, aby si zvykali na velké hřiště. Musím ale na rovinu říct, že úroveň této soutěže nás velmi zklamala. Je však ideální právě na zařazování mladších žáků…

Nejlepší střelkyní týmu je s dvanácti brankami talentovaná Monika Hlaváčová. Jaké jsou její největší přednosti?

Monča je velmi dobře technicky vybavená a má hlavně fotbalové myšlení! Je na tom velmi dobře fyzicky, ale potřebovala by ještě zlepšit rychlost. Uvidíme, co se nám podaří během zimní přestávky. To že je nejlepší střelkyní je zásluhou celého týmu, ale musím zdůraznit, že Monča je velmi hladová po gólech a má vítězného ducha – to jí napomáhá v tom, kde je…
Jak dlouho může Monča s klukama ještě hrát?
Monča může hrát dohromady s klukama ještě rok a půl, tj. do června 2021. Vychází jí to velmi dobře v návaznosti na školu, protože ve stejném období bude řešit přestup na střední školu. Něco už pro to děláme nyní, ale nic víc zatím prozrazovat nebudu.

Koho z hráčů bys chtěl nejvíce pochválit za přístup k fotbalu?

Chválit nejvíce můžu ty hráče, kteří se v maximální možné míře chtějí zúčastňovat tréninků. Celkově nás nebaví, číst si nesmyslné omluvenky, které několikrát přicházejí těsně před tréninkem, některé i během tréninku. Tam je ale vidět přístup některých hráčů i rodičů. Musím ale uznat, že z kádru 26 hráčů míváme na trénincích 18-22 hráčů pravidelně a hráči z áčka mají téměř 100% účast!

Čím svoje svěřence nejvíce motivuješ?

My je vlastně ani nemotivujeme! Hráči si nastavili vlastní cíl pro tuto sezónu a za tím si jdou. Dělají maximum proto, aby si na závěr sezóny oblékli postupová trika do krajského přeboru.

Máš nějaký trenérský vzor?

Vyloženě vzor nemám. Ale líbí se mi akční trenéři, kteří žijí s týmem jak na tréninku, tak na zápase! Třeba jako Jürgen Klopp nebo Diego Simeone, u nás má teď velkou popularitu Jindřich Trpišovský, před nímž smekám klobouček, co předvádí se Slavií. To jsou takoví „rapli“ na střídačce.

Jaké jsou ambice starších žáků na Startu do budoucna?

Cíl pro tuto sezónu je jasný. Udělat maximum pro postup do KP! Byla by to na naše poměry nejvyšší soutěž, kterou můžeme na Startu hrát. Za trenéry a hráče slibuju, že pro to uděláme to nejvíc co můžeme – máme to na jaře ve svých rukách! Dále pak bude záležet, jaké ročníky budou do této kategorie přicházet. Základnu ale máme širokou, tak myslím, že budeme bez problémů tuto soutěž zvládat.

Můžeš prozradit, jak bude probíhat zimní příprava?

Zimní přípravu začínáme 13.1.2020 a už teď můžu říct, že co se týká soupeřů, bude nejkvalitnější za dobu, co vedeme starší žáky! Trénovat budeme třikrát týdně, nově budeme mít na Startu hřiště s umělou trávou a malou posilovnu, což v minulosti nebylo. Soupeře na zimní přípravu už máme domluvené cca tři týdny, všichni trenéři se do plánování pustili hned po skončení podzimní části. Změříme síly s: FC Zbrojovka Brno (žákovská liga), MFK Vyškov (žákovská divize), SK Líšeň (žákovská divize), Slatina (1. tř.), Kohoutovice a Kuřim (oba KP)

Chtěl bys něco vzkázat svým svěřencům, fanouškům nebo lidem okolo fotbalu?

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zapříčinili o nové hřiště s umělou trávou! Dále pak děkuji za celý tým bratrům Pavéskovým za celoroční servis, co se týká hřiště a dresů! A fanoušky bych rád pozval na všechny naše jarní zápasy, protože vaši podporu v boji o postup budeme potřebovat a navíc – my bychom měli být budoucnost Startu!!!

Díky trenére za rozhovor a přeju, ať se podaří vytoužený postup.