oficiální stránky fotbalového klubu
...

STARŠÍ ŽÁCI: Trenér Marek Brzobohatý hodnotí podzim a představuje zimní přípravu

9.1.2019

Ahoj Marku, starší žáci obsadili po podzimu osmé místo tabulky. Jak jste s Jirkou Hoskovcem s tímto umístěním spokojeni?

S kolegou Jirkou se moc na umístění v tabulce a na výsledky nedíváme – není to to nejdůležitější. Do starších žáků přišlo hodně kluků, kteří na velkém hřišti ještě nehráli a taky odešla před sezónou skoro celá obrana (brankář Tom Fiala, stopeři Jan Bartušek a Tomáš Brzobohatý, obránce Ondra Gorčík – kromě Tomáše Brzobohatého by se všichni měli vrátit v létě do dorostu). Od léta jsme se hodně zaměřovali na hru jako takovou, např. hru obrany, spolupráci zálohy s obranou a útokem atd. Ale nejvíc jsme se snažili klukům ukázat, jak vnímat a pracovat s prostorem na velkém hřišti. S fotbalovostí tohoto mančaftu jsme celkem spokojeni. Velmi nás těší, když je od diváků, rodičů, fanoušků a mnohdy i trenérů soupeře slyšet, že chceme hrát fotbal a ne nějakou „holomajznu“ na náhodu.

Ve kterém zápase podali vaši svěřenci nejlepší výkon a po kterém byste je naopak poslali nejraději na pahorek?

Začnu od konce – vůbec se nám nepovedl domácí zápas s Drnovicemi (1:7). Ani se k tomu nechci vracet. Jinak celý podzim jsme se drželi fotbalově poměrně dobře, myslím. V některých zápasech nás „bolela“ koncovka – hlavně doma proti Bohunicím (0:0) jsme měli snad šest 100% loženek a nic. Vyzdvihnul bych ale domácí zápas proti prvnímu FK Blansko (4:0), který se nám velmi povedl a v Soběšicích (1:1), kde to bylo tradičně velmi vyhecované a kluci to zvládli. V některých vyrovnaných zápasech mně ale chyběla mezi hráči „týmovost“ – povzbuzení, strhnutí ostatních k lepšímu výkonu atd.

Kteří hráči vykazovali na podzim nejlepší formu a kdo nejvíce překvapil?

Na všech je vidět, jak se mentálně a fyzicky posouvají. Tento věk (13 -15 let) je na obě tyto věci velmi náročný. Musíme pochválit všechny kluky, protože mají velkou snahu pracovat a zlepšovat se. Dvě jména bych ale zmínil. Velmi mile nás překvapil výkonnostně Robin Tomeček – během podzimu byl stabilní v nové obraně. Dále pak Michal Malhocký – oproti tomu jak jsem ho znal, vidím velký posun! Jen tak dál…

Kolik máte momentálně na soupisce hráčů?

Na podzim jsme měli celkem 22 hráčů, avšak ještě byli dlouhodobě nemocní, resp. zranění Martin Mifek a David Bojanovský. Ti by měli být na jaro už v pořádku. Ročníkově máme kluky 2004 a 2005 zhruba půl na půl.

Jak v takovém počtu hráčů děláte nominace na zápasy?

Není to tak složité, protože většinou někdo vypadne (nemoc, zranění, rodinné důvody). „Boj o flek“ bychom očekávali ale ještě o něco větší! Také se při tomto počtu hráčů díváme na docházku a práci na tréninku. Zahrají si ale všichni, každý dostává šanci.

Chodí vypomáhat i kluci z mladších žáků nebo si vystačíte sami?

Až na pár výjimek jsme si vystačili sami. Mladších žáků je tak akorát a jsme tak domluveni s jejich trenéry Radkem a Filipem. Počítáme však, že „dorazové“ mladší žáky zapojíme teď do přáteláků v zimní přípravě.

Byl jsem se několikrát podívat na vašich utkáních a zaujal mě vysoký obránce, který by se svými centimetry mohl nastupovat už i za muže. Jak se jmenuje a kolik je mu let?

Je to Pavel Novotný ročník 2004, který k nám přišel před rokem a půl z Bystrce. Nějaký trénink s Béčkem by mu asi bodl, ale jinak má ještě čas – v průběhu dorostu bude dost prostoru, aby si vyzkoušel dospělý fotbal.

Jaká byla na podzim tréninková docházka a kdo na sobě nejvíce makal?

Tréninková účast byla celý podzim velmi dobrá. Chodilo 16 – 20 kluků pravidelně. Máme jich dost, a tak je mezi nimi i zdravá konkurence. Dokonce i na posezonních fotbálcích se kluci scházeli v počtu okolo 15-ti hráčů.

Co je potřeba podle tebe nejvíce zlepšit, aby se tým na jaře posunul v tabulce výše?

Budeme se snažit stále fotbalově posouvat. Musíme trochu víc máknout na fyzičce a na koncovce. Zapracujeme taky na dobrém týmovém duchu v mančaftu, ten mně mnohdy chyběl – povzbudit se a vyhecovat se k fotbalu patří. Uvidíme, jak se po dlouhém zranění vrátí do formy David Bojanovský, který je velmi důrazný útočník a mohli bychom těch vstřelených gólů slavit o něco víc. Musím však podotknout, že na 50-ti vstřelených gólech se podílelo 12 hráčů, což je dobré, že se nespoléháme jen na jednoho střelce!  Jinak první osmička naší skupiny je velmi vyrovnaná. Osobně si myslím, že tento tým by se mohl pohybovat okolo třetího místa, nejhůře do pátého. Ale jak jsem řekl na úvod – tabulka není to nejdůležitější.

Kdy začínají starší žáci zimní přípravu a mohl bys nám ji prosím představit?

Zimní přípravu začínáme již 16.1.2019. Na jejím plánu pracujeme s Jirkou už od listopadu – hlavně domluva přáteláků. Trénovat budeme třikrát týdně a sehrajeme sedm zápasů. Bohužel nemáme k dispozici žádnou halu, takže celé období budeme venku – na tenisové umělce za halou na Startu a v terénu. Už loni jsme s mladšími žáky byli poměrně dost času venku, tak věříme, že to i letos zvládneme.

Přátelské zápasy: 27. 1. 2019 - MFK Vyškov (hřiště Vyškov), 3. 2. 2019 - Bohunice (hřiště Bohunice), 24. 2. 2019 - MFK Vyškov (hřiště Vyškov), 2. 3. 2019 - Kohoutovice (hřiště VUT), 9. 3. 2019 - Žebětín (hřiště VUT), 16. 3. 2019 - Hustopeče (hřiště Hustopeče), 23. 3. 2019 ?

Chtěl bys něco vzkázat svým svěřencům?

Budu rád, když budou mít minimálně stejnou chuť do tréninku jako doposud. Dále přeju aby se jim vyhýbala zranění a ať mají ve škole vše v pořádku, aby mohli co nejvíc času věnovat fotbalu.