oficiální stránky fotbalového klubu
...

STARŠÍ ŽÁCI: Rozhovor s brankářem Tomem Fialou

23.5.2018

Ahoj Tome, starší žáci o víkendu podlehli vedoucímu celku soutěže z Novosedel. Jak bys utkání zhodnotil?
Ahoj, Novosedly hrály dobrý fotbal takový,který naše obrana nezvládala podle mě je škoda i to ,že přes týden jsme nemohli ještě trénovat hřiště bylo bohužel zavřené kvůli počasí a víkend předtím jsme měli pauzu takže jsme nemohli pokračovat v sérii  vyhraných zápasů po sobě.Ale,abych zhodnotil zápas je těžké porážet soupeře prakticky bez zakončení.Naše obrana hořela jak papír ikdyž jsme si po první půlce drželi ještě dobrý výsledek na otočení zápasu(2:1),ale do druhé půle jsme vstoupili stejně a tak to i dopadlo.Konečným výsledkem 5:1.Bohužel i takové zápasy jsou přišlo mi ,že zápas se nepovedl celému mančaftu.
V čem byl soupeř podle tebe lepší?
Byli hodně rychlí na balonu a hráli klidně skoro bez žádných zbrklostí měli dobré nákopy za obranu a ty jsme mockrát nevyřešili a to je vše v čem byli lepší podle mě,ale řekl bych ,že jsme se jich spíše báli možná i kvůli jejich postavení v tabulce.Jak jsem zminoval nebyl to povedený zápas pro nikoho.
Mohl jsi nějaké brance zabránit?
Ano určitě,bohužel to nebyl můj nejpovedenější zápas první gol padl z rohu po mé jasné chybě kdy jsem si řekl ,že balon mám ,ale neodhadl jsem ho a a přeletel mě a na zadní tyči kde už byl připraven utočník z Novosedel,který dal gol.A druhý gol byl z přímého kopu kdy byla v celku mokrá tráva a střelec to dal kolem zdi rychlou pozemní střelou kdy jsem ho chtěl chytit do "bagru" ,ale míč mi vypadl a utočníci doběhli a dorazili do brány.Bohužel ostatní goly byli po samostatných unicích na bránu.
Něco nám o sobě prosím prozraď (věk, škola, rodina, koníčky)
Tak jmenuji se celým jménem Tom Fiala je mi 14 let chodím na ZŠ Laštuvkovu v Bystrci,bydlím v Rozdrojovicích mám skvělé sourozence a rodiče,kteří se mi snaží co nejvíce s fotbalem vyhovět ikdyž to není pro ně sport číslo 1 upřímně.Táta závodně jezdí slalom na skateboardu mezi kuželkami a máma v dětství hrála tenis.Mé koníčky v mém věku jsou ještě ,že si zahraji hry na konzoli či počítači když mám čas a jinak se snažím věnovat rodině a kamarádům a hlavně fotbalu.
Kdo a v kolika letech tě k fotbalu přivedl?
Řekl bych ,že klič k tomu,že hraji fotbal je můj bratr David Macko,který fotbal hraje od malička  momentálně ve stejné soutěži jako Start,akorát v Kunštátu vždy jsem ho obdivoval za jeho talent s míčem,ale nechci ho moc vychvalovat,tak jsem chtěl být jako on s tím rozdílem,že jsem skončil v bráně.Fotbal hraji v kuse už 6 let.
Máš v rodině někoho kdo ti fandí a podporuje při zápasech?
Fandí mi všichni,ale můj největší fanoušek je moje babička,která má fotbal taky ráda a vždy nám přeje s bratrem to nejlepší! Na zápasy si většinou nikoho z rodiny neberu,abych nebyl před nimi nervozní mají ode mě zákaz :D.
Kde jsi s fotbalem začínal a kterými kluby jsi doposud prošel?  
Můj úplně první klub byly Kohoutovice kde jsem byl pouze nakouknout k fotbalu okolo 2 třídy,ale jako můj první klub beru osobně Bystrc,který mě fotbalově vychoval už od 4 třídy.Mé poslední dva roky v Bystrci byly skvělé s trenérem Jaroslavem Borákem,který zde přišel jako ambiciozní čerstvý trenér a jako hráč s bohatou kariérovou zkušeností,nám s klukama těch zkušeností taky spoustu předal za co mu určitě všichni děkujeme a mě dal do brány kdy jsem to nenáviděl v té době,ale ted si můj fotbalový život bez chytání nedokážu ani představit za což mu děkuji,že tak zvolil a měl pravdu,že v poli to není to pravé ořechovépro mě.A ted jsem zatím na Startu kde jsem spokojený mimochodem to byl právě pan trenér Borák,který nám doporučil Start s dalšíma klukama z Bystrce myslím si ,že jsme udělali dobrý krok Start si nemůžu vynachválit.
Máš nějaký brankářský vzor?  
Každý kdo se zvládne prosadit v dnešní fotbalové konkurenci stojí za zmínku,ale pro mě jsou největší vzory asi Dušan Melichárek,Buffon,Ter Stegen,Victor Valdés,David De Gea a Keylor Navas každý z nich má/měl něco speciálního co se mi na nich líbí.
Který zápas považuješ v dosavadní sezóně za svůj nejvydařenější a který bys naopak vymazal z paměti?
Můj nejlepší zápas byl asi v Pohořelicích kdy jsme vyhráli 4:2 a já kluky podržel několika zákroky a nejhorší byl poslední proti Novosedlům kdy jsem byl naopak jako cedník.
Jak si momentálně vedete se spoluhráči v tabulce?
Momentálně jsme na 7 místě kdy jsme nezvládli úvod do Jara,ale i tak smýšlíme na ty nejvyšší možné příčky.
Máš na Startě i brankářské tréninky nebo trénuješ pouze s týmem?
Ano na Startě mám také i brankářské tréninky,které provádí trenér Marek Brzobohatý za co jsem rád,protože i za tu krátkou dobu co tu jsem mi toho z pozice golmana i on sám hodně poradil.
Dokonce chodíš trénovat i s béčkem mužů? To musí být docela velký skok oproti žákům?
Ano určitě,střely jsou tvrdší,rychlejší a i přesnější někdy když nemůže Alda nebo Tomáš z áčka tak jdu i na výpomoc k nim jsou to pro mě cenné zkušenosti neznám moc golmanů,kteří by měli možnost trénovat ve 14 s chlapama.Jsem za to rád a vážím si toho.
Co říkáš na naši trávu? To musí být paráda padat do takovýho pažitu!
Jak říkáš Ríšo tady je radost pro golmany se "válet" ani nevíš jak se mi v zimě po ní stýskalo. :D
Jaké máš fotbalové ambice? Kam by ses chtěl v budoucnu až dostat?
Na toto se nedá moc odpovědět samozřejmě bych se chtěl dostat co nejvýše co to půjde ,ale v mém věku je to ještě brzo si říkat kam bych chtěl či nechtěl,avšak když mi osud nahraje s nějakou šancí tak ji nenechám plavat a zkusím ji využít co nejlépe to půjde!
Chtěl by jsi něco vzkázat svým spoluhráčům, trenérům nebo fanouškům?
Všem chci říct mé obrovské dík,že mě na Startu tak rychle přijali mám pocit jako bych zde vyrůstal od mala,a fanouškům Startu bych vzkázal at nás chodí podporovat i na naše zápasy v žákovských kategoriích.Možná to budeme právě my na ,které se budou chodit fanoušci dívat za pár let.
Díky Tome za rozhovor. Dál na sobě makej! Přeju hodně úspěšných zákroků ve zbytku sezóny.
Děkuju, budu na sobě makat a úspěšné zákroky potřebuju taktéž. Ahoj!