...

STARŠÍ ŽÁCI: Infarktový zápas proti Medlánkám

24.10.2019

START BrnoFC Medlánky 3:2 (1:1)

Góly: 23. Brzobohatý T., 68. Nejezchleb F., 70+2 Brzobohatý T. – 32. Vítoslavský J., 65. Zouhar M.

V sobotu 19.10. přivítali naši starší žáci na našem stadionu soupeře z Medlánek. Jednalo se o souboj prvních dvou celků 1. třídy skupiny A, kdy naši borci měli v čele tabulky tříbodový náskok. Na utkání si našlo cestu přes 100 diváků, kteří udělali fantastickou atmosféru!!!

Zápas byl od prvních minut velmi vyrovnaný s několika šancemi na obou stranách. Naši šli do vedení ve 23. minutě po nenápadném faulu v pokutovém území. Penaltu proměnil kapitán Tomáš Brzobohatý - 1:0. Bohužel ale tři minuty před poločasem hosté vyrovnali po naší chybě při bránění rohového kopu – srovnal Jan Vítoslavský. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu, hra hlavně mezi šestnáctkami a několik málo šancí na obou stranách.

Co se ale na hřišti dělo posledních deset minut nečekal vůbec nikdo a ti co přišli, tak určitě nelitovali!!! V 65. minutě (pozn. hraje se 70 minut) šli hosté do vedení po odkopnutém míč a špatné komunikaci našeho gólmana se stoperem. Chybu využil hostující Zouhar – 1:2. Konec ale patřil nám. V 68. minutě po chybě hostujících obránců uklidil míč do branky Filip Nejezchleb a bylo srovnáno na 2:2. Ještě to však nebylo vše! Po rozehrávce v 70. minutě hosté kopali přímák z cca 20-ti metrů a nastřelili břevno naší branky. Rozhodčí nastavoval druhou minutu, kdy jsme se dostali k bráně soupeře a vybojovali rohový kop. Ten nádherně zahrál Adam Biroš, do vzduchu se „pověsil“ Tomáš Brzobohatý a fantastickou hlavičkou otočil výsledek na 3:2!!!

Gratulujeme k vítězství a do dalších bojů o postup do krajského přeboru máme vše ve svých rukou. Náskok na FK Znojmo je 3 body a na Medlánky 6 bodů.

Ještě jednou děkujeme všem, co nás přišli podpořit a budeme rádi za další takovou atmosféru při našich zápasech!!!

Vítězné momenty si můžete prohlédnout přímo na fotkách, které krásně zachytila Jarka Hlaváčová ZDE.