oficiální stránky fotbalového klubu
...

Rozhovory

PATRIK KREMPASKÝ 30.10.2017

Ahoj Patriku, Béčko v neděli nehrálo kvůli podmáčenému hřišti a extrémnímu větru. Hrál jsi někdy v takovém počasí zápas?

Čau, no díky tomu, že jsme byli ještě nedávno tým, co měl jen pískové hřiště, tak se tu hrávalo za každého počasí. A co si pamatuju, tak třeba zimní turnaje ještě v dorostu nebo závěrečné s oldboysáky, kdy jsme se bořili po kolena ve sněhu, nebylo nic zvláštního. Ale je pravda, že v tak silném větru, jsem asi ještě nehrál.

Něco nám o sobě Paťo prosím prozraď (věk, povolání, rodina, koníčky)

Je mi 28, narodil jsem se v Bruntálu a od 5 let bydlím v Brně. Toto léto jsem se přestěhoval s přítelkyní do Chrlic a pracuji jako řidič. Mimo sport, rodina, naše kočka, rád zajdu na pivko nebo kvalitní rum, pak často filmy a seriály a jinak v kruhu kamarádů

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?

Začal jsem v 6 letech, přihlásili mě tehdy rodiče.

Nejsi starťáckým odchovancem. Na které období a trenéra nejraději vzpomínáš?

S fotbalem jsem začínal v Bohunicích, pak přes nábor Boby Brno, Zeman Brno, který se pak spojil se Spartou Brno a někdy po roce 2000 jsem přestoupil na Start.

Nejlepší období bylo asi, když jsem přišel na Start do žáků, hráli jsme tehdy krajské soutěže a jezdili na mezinárodní turnaje. Nejúspěšnější osobní období bylo asi v dorostu, kdy jsem ještě na půl roku přestoupil do Líšně, kde jsme vyhráli krajský přebor a postoupili do Divize.

Těžko jmenovat jen jednoho. Natrápilo se semnou hodně trenérů

Platíš za fotbalového univerzála. Na kterém postu se ti hraje nejlépe?

Asi defenzivní střed zálohy

Tvému týmu se po postupu do vyšší soutěže zatím příliš nedaří. Čím si to vysvětluješ?

Bohužel se nám během úvodních 3 kol postupně zranilo tuším 7 hráčů, což nám dost celý podzim ovlivnilo. Marodka je sice problém, ale nemůžeme se na ni vymlouvat, pořád máme na hřišti dost zkušených hráčů a herní projev by měl být o dost lepší. Hodně hráčů, hraje pod svoje možnosti, bohužel semnou v čele. Je to asi v hlavách, taky trénuje málo lidí a to už bohužel na tuto soutěž nestačí a chybí nějaká zdravá konkurence v týmu. Myslím, že zimní pauza pro nás bude vysvobození, musíme se líp připravit na jaro, hlavně zranění se musí dát dohromady a na jaře všichni zabrat.

Funguje spolupráce mezi áčkem a béčkem?

To je spíš otázka pro trenéry. Ale myslím, že celkem jo. Borci z áčka chodí občas pomoct. A když je marná účast na tréninku, máme možnost trénovat dohromady.

V čem je podle tebe největší rozdíl mezi III. třídou a Městským přeborem?

Hra je o něco rychlejší, ale hlavně je o hodně větší důraz v soubojích.  

V jakém zápase jste se spoluhráči podle tebe podali zatím nejlepší výkon a který byl zase největší propadák?

Měli jsme celkem dobrý vstup do sezony, kdy jsme odehráli dobrý zápas se Svratkou, kterou jsme mohli porazit a vyhráli s Lískovcem, bohužel pak výprask v Řícmanicích, zbytečná ztráta vyhraného zápasu v Řečkovicích a ostuda v podání druhého poločasu s Lelekovicemi. To co jsme předvedli v Obřanech je už jen asi vyústění toho, jak se skoro celý podzim výkonnostně trápíme.

Sleduješ také zápasy a výsledky Áčka, které bojuje o postup?

Jasně, sleduji a doufám, že i letos se udrží postupová šnůra, i když to letos vypadá na boje až do posledních kol.

Hraješ také malou kopanou nebo futsal a případně za jaký klub?

Hraji malou kopanou už 12 let za KMK dynamo Brno, jsme jeden z nejstarších doposud fungujících týmů v Brně.

V čem ti může podle tebe malá kopaná pomoci ve velkém fotbale?

V malé kopané je více kontaktů s balonem a je to více technické, protože je to na menším hřišti. Podle mě je to výborný doplněk k velkému fotbalu. Hlavně pro mladší kluky co se ještě fotbalově rozvíjejí. Taky je to sport s velkým potenciálem a hraje ho čím dál více lidí.

Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?

Už od mala United, ještě bych někde vyhrabal dres Poborského, když tam chvíli byl , oblíbených hráčů, by se asi našlo víc.

Kdyby sis měl vybrat tři protihráče v Městském přeboru jako posily tvého týmu. Kdo by to byl?

V každém týmu by se určitě našla nějaká posila, ale jména ti asi neřeknu. Každopádně nám, by se hodil tvůrce hry, takovej ten mozek týmu a taky nějakej zabiják do útoku, to nám v zápasech dost často chybí.

V neděli hraje Béčko s rezervou Slovanu. Troufneš si tipnout výsledek zápasu?

Bude to těžkej zápas, nikdy se nám proti nim nehraje moc dobře. Takže zabojovat a 3:2 vyhrajem

Chtěl bys vzkázat něco svým fanouškům, spoluhráčům nebo lidem v klubu?

Určitě bych chtěl poděkovat fanouškům, že chodí fandit i když se nám teď moc nedaří. Zkusíme teď na podzim ještě urvat nějaký body a na jaře budeme snad už zase na vítězné vlně

Díky Paťo rozhovor a přeju hodně bodů v závěru podzimu.

Diky

PETR FOUSEK 8.9.2017

1. Ahoj Petře, musíme začít bohužel smutně. Béčko utrpělo o víkendu proti Řícmanicím debakl. Čím si to vysvětluješ?
...Bohužel takové zápas někdy přijdou, nic nám nevyšlo, soupeř byl rychlejší, důraznější, my mu navíc některé góly ulehčili po našich hrubých chybách v rozehrávce. V útoku měli vysokého důrazného útočníka a na krajích rychlé záložníky, kteří nám dělali velké problémy. Mně osobně vadilo, že za stavu 0:3, což bylo u že ve 22.minutě, to někteří kluci vzdali, proto bouhužel přišly i další branky. Věřím, že si z tohoto utkání vezmeme ponaučení, ale dále bych to neřešil.
2. Po třetím kole je na marodce neuvětitelných šest hráčů! Zažil si někdy takovou situaci během své kariéry?
...Nepamatuji si takovu marodku, zranění k fotbalu bohužel patří. Doufám, že se všichni dají brzy do pořádku a pomůžou nám v dalších zápasech.
3. Něco nám prosím o sobě prozraď (věk, rodina, práce, koníčky atd.)
...je mi 36 let, jsem ženatý, s manželkou Lucií máme dvě děti, dceru Barborku (7 let) a syna Ondřeje (5 let). Pracuji jako statik v projekční kanceláři. Mezi moje koníčky kromě fotbalu patří jízda na kole a lyžování.
4. Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
...v šesti letech mě v Jihlavě začal trénovat můj otec, který mě trénoval až do deseti let.
5. Kterými kluby jsi doposud prošel?
...začal jsem v přípravce Spartaku Jihlava, který se v devadesátých letech minulého století přejmenoval po sloučení s klubem SK Modeta Jihlava na FC Vysočina Jihlava. Když mi bylo 22 let, tak jsme přestoupil do FK Borovina Opatov-Třebíč a po přestěhování do Brna po vysoké škole jsme začal hrát za Tatran Starý Lískovec, ze kterého jsem ještě přestoupil do Čechie Zastávka.
6. V jaké nejvyšší soutěži si nastoupil?
...za FC Vysočina Jihlava mám čtyři starty ve druhé lize.
7. Na který zápas nejraději vzpomínáš?
...na prvním místě pro mě zůstane můj první start ve druhé lize, kdy jsem ve dvaceti letech nastoupil v 65. minutě v domácím utkání proti Vítkovicím a po deseti minutách na hřišti jsem vstřelil branku na 3:1.
8. Jak dlouho už za Start hraješ a kde ses tady vzal?
...od začátku "postupové" sezóny 2016/2017 hraji za béčko Startu. Na Lesné bydlím od roku 2010, to jsme ještě hrál za Zastávku, po narození syna jsem, ale přestal hrát úplně. Od jara 2016 jsem chodil na tréninky A-týmu Startu a na podzimní část už jsem byl hráčem TJ Start Brno.
9. Vím o tobě, že jsi dřívě hrával v útoku. Jaktože v Béčku nastupuješ v obraně?
...to je otázka spíš na trenéra :), i když do útoku mě to pořád táhne, ale tam už máme jiné rychlíky.
10. Se kterým parťákam se ti hrálo v útoku nejlépe?
...Ve Starém Lískovci jsme hrávali II. třídu na tři útočníky, kdy jsme se točily já s Marou Dvořákem, Laďou Mrázkem a Michalem Sedlářem, za sezónu jsme každý dali 15 až 20 gólů. S Lískovcem jsme dvakrát postoupil z II. zřídy do I.B třídy, ale boužel jsme vždy následující rok šli zpátky do II. třídy.
11. Kolik jsi dal v zápase nejvíce gólů? Vzpomeneš si kdy a proti komu to bylo?  
...v utkání II. třídy za Starý Lískovec jsem dal proti Kohoutovicím "B" pět gólů.
12. Na které fotbalové období nejraději vzpomínáš?
...s odstupem času jsem zjistil, že všechny období, kterými jsem si ve fotbale prošel, jak negativní, tak pozitiní, pro mě byly přínosem, takže dnes na svou celou fotbalovou kariéru vzpomínám rád.
13. Vraťme se do současnosti. Benfika má po třech kolech zatím jednu výhru. Pociťuješ velký rozdíl mezi II. a III. třídou?
...určitě tam rozdíl je v rychlosti, individuální technice hráčů a přístupu k fotbalu všeobecně. Můj trenér v dorostu Tomáš Jandsa říkával, že největší rozdíl je mezi první ligou a druhou ligou a potom se postupně rozdíly mezi jednotlivými soutěžemi zmenšují, takže pokud jsme postoupili z nejnižší soutěže, máme před sebou vlastně ty nejmenší překážky, které se dají zvládnout.
14. Troufáš si odhodnout v jakých patrech se bude tvůj tým v tabulce pohybovat?
...to si netroufám, zatím jsme odehráli tři utkání a chybí nám ještě dohrávka proti Řečkovicím. Řícmanice v předchozích zápasech třikrát prohráli a nás pak doslova smetli. Údajně před utkáním s námi posílili, já věřím, že se většina našich zraněných hráčů brzy uzdraví a budeme opět v plné síle.
15. Na Startě začíná s fotbalem i tvůj malý syn. Plánuješ se zapojit do trénování dětí?
...Ondra teď začne hrát za minipřípravku, na druhém tréninku bylo přes dvacet kluků, takže jejich trenérce Jarce Hlaváčové se já společně s Martinem Čuprem a Radimem Vlčkem snažíme pomoci, aby se každý mohl věnovat menší skupině dětí a ty byly pořád při tréninku aktivní a hlavně je trénování bavilo.
16. Jak se ti zatím jeví výchova mladých fotbalistů v našem klubu?
...myslím, že je vše dobře připravováno, aby se na Startě obnovily všechny mládežnické kategorie, protože hlavně starší dorostenci chybí při doplňování mužských týmů.
17. Co pro tebe fotbal znamená?
...zábava, radost, někdy zklamání, které ale vždy u pivka vyprchá :)))
18. V sobotu nastoupíte s Béčkem na hřišti Čafky, která ještě neprohrála. Troufneš si tipnout výsledek?
...Čafka postoupila loni s námi, umíme na ně, porazili jsme je 6:0 a 1:0, tak věřím, že tentokrát vyhrajeme 3:2!
19. Chtěl by si vzkázat něco spoluhráčům, trenérovi nebo našim fanouškům?
...všem zdraví, spoluhráčům navíc štestí při hře, trenérovi šťastnou ruku při výběru sestavy a taktiky a fanouškům napínavé sportovní zážitky se šťastným koncem pro TJ Start!!!

LUBOMÍR JEŽEK 6.6.2017

Ahoj Lubo, gratuluju k vítězství nad Bílovicemi, po kterém si Béčko zajistilo historický postup do Městského přeboru. Jak bys utkání zhodnotil?

Děkuji. Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou. Do 15 minuty jsme měli 4 vyložené šance, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Přesto jsme do poločasu dali 3 góly a druhý poločas jsme už v klidu dohráli.

Probíhaly po zápase nějaké oslavy nebo se bude slavit až posledním domácím utkání?

Po zápase jsme se přesunuli na Start, kde nějaké to pivo padlo a oslava bude určitě i po posledním domácím utkání.

Věřil jsi před sezónou, že by se po loňském nepodařeném ročníku mohl podařit postup?

Já jsem takový životní optimista, takže v každém ročníku věřím, že postoupíme. Ale abych řekl pravdu, tak určité předpoklady, že tento rok budeme hrát v horní polovině tabulky byly. Do nového ročníku se vrátil trénovat Béčko pan Kypr a do A-týmu přišlo několik posil, což znamenalo, že i Béčko bude silnější.

Něco nám prosím o sobě prozraď.

Za měsíc mi bude 34 let, pracuji v Kooperativě pojišťovně na vedoucí pozici. Mezi mé koníčky patří veškerý sport a to jak aktivně, tak pasivně, ale vůbec se nebráním ani opalovačce u bazénu. Žiji se svojí přítelkyní Nikčou, se kterou se více jak po desetiletém vztahu za měsíc vezmeme.

Vím o tobě, že se ti nedávno narodila holčička. Jak se jmenuje a jak se užíváš roli tatínka?

Před 4 měsíci se nám narodila krásná holčička Emily a byla to ta nejúžasnější věc, která se mi stala. Roli tatínka si užívám co to jde a určitě tomu i pomáhá, že je Emča zlaté miminko.

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl a čí jsi vlastně odchovanec?  

K fotbalu mě přivedli rodiče, protože byli zoufalí, že doma ničím veškerý nábytek od toho jak si tam pořád kopu s tenisákem. Tak mě vzali v necelých 5 letech na Boby, kde přemluvili trenéra, aby mě iv tak nízkém věku vzal do přípravky.

Jak jsi se ocitl právě na Startě a jak dlouho už v klubu hraješ?

Kromě posledního působení v Horákově, kde jsem hrál jen malou chvíli jsem 5 let nehrál, ale pořád jsem měl chuť kopnout do míče. No a když mi jednou Michal Janoušek řekl, že zase začal hrát fotbal a jestli nechci jít za ním na Start, tak to bylo jasný. Zvlášť když byla zrovna nová travnatá plocha.

Tvoji velkou výhodou je, že dokážeš nastupovat ve všech řadách. Kde se cítíš nejlépe?

V poslední době často hrávám v záloze, která je mi nejblíž.

Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?

Měl jsem víc dobrých trenérů, takže se to nedá určit...

Máš někoho v rodině kdo ti fandí a podoruje?

Největší fanoušek bude teď asi Emily, protože ještě nechyběla na žádném zápase a s ní i Nikča.

Hraješ také malou kopano nebo futsal?

Dřív jsem hrával fusal, ale teď už ne.

Práskni nám prosím něco v z mistrovské kabiny Benfiky. Kdo dá nejvíc piv? Kdo chodí nejčastěji pozdě? S kým je v kabině největší sranda?
Kdo je největší mrzout?

S pivem je to jednoznačný, protože Duchových 13 na výklus už nikoho nepřekvapí... A partu v kabině máme celkově dobrou, takže mrzouta žádného nemáme, jen si Mira občas postěžuje, že ho bolí záda.

Byl jsi někdy v zápase vyloučen?

Nebyl a žlutou jsem dostal snad jen 3x

Fandíš nějakému fotbalovému nebo sportovnímu klubu? 

Vyloženě oblíbený tým nemám.

Postupovat se bude zřejmě i ze druhého místa. Přál bys postup více Majlontu nebo Čafce?

Více mě herně zaujal Majlont, ale přál bych to víc Čafce.

Béčko uzavře soutěž v neděli doma proti Řečkovicím. Troufneš si tipnout výsledek?

Určitě se budeme chtít rozloučit se sezónou vítězstvím a výsledek tipuju 3:0.

Chtěl bys něco vzkázat našim fanouškům,

Chtěl bych jim poděkovat za jejich přízeň a ať chodí dál, protože vždy je na co koukat

Díky Lubo za rozhovor a pořádně ten postup se spoluhráči oslavte.

 

 

ZDENĚK JIRÁTKO 18.4.2017

Ahoj Zdeňku, gratuluju k nedělnímu vítězství na Svratce. Jak utkání probíhalo z tvého pohledu?

Ahoj, utkání jsme měli od začátku pod kontrolou a soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili. Do kabin jsme šli s dvougólovým náskokem, v druhé půli jsme do 75. minuty přidaly další dvě branky a utkání se už dohrávalo.

Trenér Kypr byl po zápase hodně spokojený s předvedenou hrou. Proč tomu tak nebylo i v předchozích utkáních i když se výsledkově zvládly?

Těžko říct, možná tím, že nás bylo na každém zápase hodně a byla velká rotace hráčů, ale doufám, že výhrou nad Svratkou budou naše výkony jenom růst a pan Kypr bude spokojený

Něco nám prosím o sobě prozraď.

Je mi 26, bydlím od mala v Brně, pracuji jako Management co-ordinator ve společnosti Dixons Carphone. Mezi mé koníčky patří sport, kamarádi
a zábava. Prozatím bez ,,bělky´´Laughing

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?  

V 7 letech kamarád v první třídě.

Vím o tobě, že jsi starťáckým odchovancem. Na které období nejraději vzpomínáš?

Asi na období mládeže, kdy jsme měli možnost se podívat i na zahraniční turnaje.

Spolu s Kubou, Klódem, Bímáčkem, Ticháčkem a Štófim patříte do ročníku 90, který zůstal u fotbalu na Startě nejdéle.
Čím si to vysvětluješ?

Není to jen ročník 90, ale i ostatní ročníky a vysvětlení je jednoduché, vždycky jsme byli výborná parta.

Měl jsi někdy myšlenky na odchod z klubu? Přece jenom hrát v 21. století na písku byla rarita.

Neměl, fotbal jsem vždycky dělal pro zábavu a jak jsem již zmínil, na Startu byla vždycky dobrá parta, takže takové myšlenky jsem nikdy neměl.

Vzpomínáš si na nějaký kuriózní zápas na písku?

Myslím, že těch zápasů bylo víc, třeba když foukal silný vítr a po hřišti se proháněla písečná tornáda, nebo když zapršelo a postranní lajny byly pod vodou a nikomu se nechtělo do kaluže, i když balon ještě nebyl za lajnou.

Pod kterým trenérem se ti hrálo nejlépe?

Pan Zdeněk Farmačka a pan Jan Kypr.

Na závěrečných se s oblibou skanduje píseň, která oslavuje tvoje vypracované horní partie Laughing Kdo ji vůbec vymyslel?

Ondra Urban a Jan Pokorný.

Máš někoho v rodině kdo ti fandí a podporuje?

Fandí celá rodina.

Byl jsi někdy vyloučen?

Nebyl.

Béčko hrávalo svá domácí utkání vždy v neděli dopoledne, od nové sezóny se hrává odpoledne. Jak hodnotíš tuto změnu?

Pozitivně, samozřejmě bychom chtěli hrát v sobotu po Áčku, abychom mohli všichni společně posedět po zápasech, ale i neděle odpoledne není špatná. Můžeš v pátek odjet pryč a vrátit se až na konec víkendu.

Benfika je zatím na jaře stoprocentní a vede tabulku. Čemu přisuzuješ tento vzestup oproti předchozím sezónám?

Máme kvalitní kádr a trenéra, až na výjimky chodí hodně hráčů na tréninky a taky bych chtěl poděkovat klukům z Áčka, kteří vypomáhají.

Sleduješ také výsledky Áčka v boji o historický postup do 1.A třídy?

Samozřejmě, co bych to byl za Starťáka kdybych nesledoval? Přeju klukům ať postoupí, mají k tomu výborně nakročeno.

Hraješ i malou kopanou nebo futsal? Případně za jaký klub?

Nehraju.  

Co pro tebe fotbal znamená?

Odreagování a možnost potkat se s kamarády.

V neděli přijede na Start druhá Čafka. Máš nějaké zprávy o soupeři a jaký očekáváš zápas?

Zprávy nemám žádné, pro nás to bude důležitý zápas, doufám, že se na něj pořádně připravíme a 3 body zůstanou doma. Osobně si myslím, že je pro nás teď  každý zápas důležitý a měli bychom jít zápas od zápasu.

Chtěl by jsi něco vzkázat fanouškům?

Chtěl bych poděkovat za podporu, však hlavně pro ně ten fobal hrajeme.

Díky Zdendo za rozhovor a přeju hodně úspěchů v boji o historický postup Béčka do Městského přeboru.

Taky díky. JEDNOTA VÁLEC!!!