oficiální stránky fotbalového klubu
...

Rozhovory

JAN PLUHÁČEK 14.3.2022

 

Ahoj Honzo, na úvod nám o sobě prosím něco prozraď.
Ahoj Starťáci. Mám 22 let a třetím rokem se věnuju studiu na právnické fakultě Masarykovy univerzity. Dále také působím jako trenér u mladších žáků ve Zbrojovce Brno. Mimo fotbal si rád zahraju zejména tenis nebo volejbal. Ve volném čase rád cestuju s rodinou a přáteli, a to jak po Česku, tak do zahraničí. 
V sobotu jste odehráli další přípravné utkání, tentokrát proti Strání. Jak bys zápas zhodnotil?
Jednalo se o náš první zápas na přírodní trávě, terén po zimě ještě nebyl úplně ideální, což našemu kombinačnímu fotbalu příliš do karet nehrálo. Soupeř na nás navíc vyrukoval s velmi fyzickým stylem hry, s čímž jsme zejména v prvním poločase měli starosti. Výsledkově jsme zápas sice zvládli, avšak po herní stránce nemůžeme být příliš spokojeni. Jako obránci mi dělá radost alespoň to, že jsme zápas zvládli bez obdržené branky, k čemuž nám výrazně dopomohli oba brankáři, kteří zneškodnili několik nebezpečných šancí soupeře.
Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
K fotbalu mě přivedli mí rodiče, za což jsem jim dodnes velmi vděčný. Bylo mi 6 let, když mě vzali na nábor na Zbrojovku Brno do areálu na Janouškové. Trenérům přípravek jsem se zalíbil a hned od dalšího týdne jsem začal s tréninkem.
Kde jsi s fotbalem začínal a kterými kluby jsi doposud prošel?
S fotbalem jsem začínal právě ve Zbrojovce, kde jsem prošel přípravkou a mladšími žáky. Poté pro mě však bylo čím dál složitější skloubit studium na víceletém gymnáziu s tréninky na Zbrojovce, a tak jsem se rozhodl přesunout do Svratky Brno, kde jsem působil ve starších žácích a poté také v dorostu. V dorosteneckém věku jsem měl na jednu sezonu ještě domluvené střídavé starty do Líšně a rok poté také do Vyškova. Od 17 let jsem pravidelně nastupoval v krajském přeboru mužů za Svratku Brno, odkud jsem v létě 2020 zamířil do divizního MSK Břeclav, kde jsem strávil poslední rok a půl. Nyní se však již velmi těším na novou výzvu tady na Startu.
V jaké nejvyšší soutěži jsi působil?
V soutěžích mužů jsem nejvýše nastupoval právě v divizi za Břeclav. V dorostu jsem si vyzkoušel dorosteneckou ligu v dresu Líšně a Vyškova.
S jakými ambicemi na Start přicházíš?
Na začátek bych chtěl říct, že přestup do Startu považuju za jednoznačný posun dopředu v mojí fotbalové kariéře. V jarní části soutěže bych rád svými výkony pomohl mužstvu k zisku co největšího počtu bodů a posunu v tabulce směrem nahoru.
Hraješ také malou kopanou nebo futsal?
Malou kopanou si občas zahrát chodím, pokud čas dovolí. Futsalu jsem se v dorosteneckém věku věnoval pravidelně. S týmem Atraps Brno jsme se dokonce v kategorii U19 stali vicemistry republiky, když jsme v semifinále vyřadili favorizovanou Slavii Praha a ve finále podlehli mužstvu Plzně.
Na kterém postu v obraně se cítíš nejlépe?
Nejlépe se cítím na stoperu, kde jsem strávil velkou většinu svojí dosavadní kariéry. V přípravě jsem často dostával prostor také na pravém beku, na což jsem si zpočátku zvykal, ale poslední zápasy už jsem se i na tomto postu cítil lépe.
Zimní příprava se chýlí ke konci. Jak bys ji prosím zhodnotil?
Zimní příprava byla po fyzické stránce poměrně náročná, ale všichni jsme to odmakali na sto procent a doufáme, že se nám to v sezoně vrátí. Co se týče výsledků, tak v přípravných zápasech jsme zůstali prozatím neporaženi, a to i ve dvou zápasech proti týmům z MSFL (Blansko a Znojmo), takže doufáme, že tento trend udržíme také v ostrých mistrovských utkáních v jarní části sezony.
Máš oblíbené číslo dresu nebo si na to nepotrpíš?
Žádné vyloženě oblíbené číslo nemám. Ve Zbrojovce jsem nastupoval s číslem 13, ve Svratce potom s devítkou. Po přechodu do mužů jsem si jako nejmladší hráč v kabině příliš vybírat nemohl, takže na mě zbyla dvojka. Na Startu bych měl na jaře nastupovat s číslem 6.
Jak se ti zatím na Startě líbí?
Zatím jsem se vším maximálně spokojený. Kluci mě v kabině hned vzali mezi sebe, za což jsem moc rád, myslím si, že jsem mezi ně dobře zapadl, a že všichni potáhneme za jeden provaz. Co se týče tréninků, ty jsou velmi kvalitní a ve vysokém tempu, což je způsobeno velkou hráčskou kvalitou kádru. Pokud se nám na jaře budou vyhýbat zranění, můžeme se dle mého měřit s každým.
Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?
Asi určitě na trenéra Laďu Bodečka, který mě společně s trenérem Pospíšilem trénoval po mém přechodu ze Zbrojovky do Svratky v žácích. Hodně mi toho dal jak po fotbalové, tak lidské stránce. Fotbalové základy mě v přípravce naučil trenér Němčanský, který u přípravek Zbrojovky působí dodnes. Samozřejmě hodně vzpomínám také na trenéra Richtera, se kterým jsme ve Svratce vyhráli dorosteneckou divizi.
Co pro tebe fotbal znamená?
Fotbal je velká část mého života a nedovedu si představit, že by to někdy mohlo být jinak. Díky fotbalu jsem potkal mnoho opravdu dobrých kamarádů, zažil spoustu radosti z vítězství, ale i hořkosti z porážek. Fotbal je pro mě zároveň jakýsi únik z reality, ať už jde o školní starosti či pracovní povinnosti, na hřišti jde tohle vždycky stranou.
Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?
Jelikož jsem odmala nastupoval v obraně mým vzorem byl stoper londýnské Chelsea a její tehdejší kapitán John Terry. Jeho dres s číslem 26 byl zároveň můj první fotbalový dres, který mám dodnes na památku schovaný. V současné době žádný fotbalový vzor nemám. Mimo fotbal je však mým vzorem španělský tenista Rafael Nadal, a to pro jeho vášeň a zaujetí pro hru. Velmi oceňuju také jeho neuvěřitelnou bojovnost a odhodlání postavit se svým velkým zdravotním problémům a i přes ně dále vyhrávat grandslamové tituly.
Chtěl bys na závěr vzkázat něco našim fanouškům?
Už se na vás moc těšíme na stadionu a doufáme, že nás budete podporovat v co největším počtu. My se vás na oplátku budeme snažit bavit kvalitním fotbalem s dobrými výkony a výsledky.
Díky Honzo za rozhovor a přeju úspěch v jarních bojích!

ADAM SMRČKA 7.3.2022

Ahoj Adame, na úvod nám o sobě prosím něco prozraď.

Ahoj Starťáci. Je mi 24 let a studuju Stavební fakultu VUT v Brně. Pokud vše půjde jak má, tak ze mě za rok bude stavební inženýr. Co se týče koníčků, tak kromě fotbalu mám rád sport celkově, rád si zahraju hlavně raketové sporty nebo florbal. Volný čas také rád trávím hraním na Playstationu nebo podnikáním výletů s přítelkyní.

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?

K fotbalu mě přivedl můj otec, který ho sám v mládeži hrával na vysoké úrovni. Začínal jsem asi v 5 letech, ale pamatuju si, že po prvních trénincích mě fotbal úplně nechytl a rok jsem se věnoval sportovnímu aerobiku. Potom mi ale začala vadit nepřítomnost klučičích kamarádů, fotbal jsem znovu zkusil a už u něj zůstal.

Kde jsi s fotbalem začínal a kterými kluby jsi doposud prošel?

S fotbalem jsem začínal v tehdejším 1.FC Brno v areálu na Janouškové. Ve 3.třídě jsem dostal na výběr, že buď přestoupím do fotbalové školy na Měšťanské nebo si mám najít jiný klub. S rodiči jsme se rozhodli upřednostnit lepší vzdělání a shodou okolností jsem se ocitl v tehdejším FK FC Žabovřesky (dnešní Svratce Brno). Zde jsem strávil od přípravky celou mládež až do dorostu a beru tedy Svratku jako svůj mateřský klub. Zažil jsem zde doposud asi svoje největší fotbalové úspěchy, našel spoustu kamarádů, se kterými se stýkám dodnes a nikdy na tento klub nedám dopustit. Již od žáků jsem pravidelně absolvoval střídavé starty ve Zbrojovce Brno, kdy jsem většinou trénoval na Zbrojovce a zápasy hrál na Svratce. V dorosteneckém věku jsem se pak do Zbrojovky přesunul víceméně natrvalo, stále jsem však zůstal hráčem Svratky. V 18 letech jsem poté dostal nabídku z SK Líšeň, kam jsem následně ze Svratky přestoupil a jejímž hráčem jsem dodnes. Hrál jsem zde za A tým i B tým a absolvoval postupně hostování v FC Ivančice, TJ Slovan Bzenec, FC Dosta Bystrc a nyní jsem ve Startu.

Jakou nejvyšší soutěž jsi chytal?

V dorostu jsem si v kategorii U19 ve Zbrojovce zachytal v Celostátní lize staršího dorostu a v mužích za Líšeň MSFL.

Jak jsi se dostal na Start?

Se Startem jsem v kontaktu prakticky od svých 18 let, kdy jsem přecházel do mužů a vždy jsem ho sledoval. Můj přesun do Startu se však zrodil až letos na podzim, kdy si myslím, že pro mě nastala ideální doba k tomuto kroku. Jsem moc rád, že vše klaplo ke spokojenosti všech stran a beru tuto výzvu jako velký krok vpřed.

Začínal jsi od malička jako brankář nebo jsi vyzkoušel i jiné posty?

Asi jako každý mladý brankář jsem v začátcích zkoušel běhat v poli, ale myslím, že u mě volba brankáře byla v celku jednoznačná hned po pár trénincích. V bráně jsem tedy nepřetržitě již od přípravkového věku.

Máš nějaký brankářský vzor?

Brankářské vzory jsem míval spíše v mladším věku, kdy jsem obdivoval především Petra Čecha. Fascinovalo mě, že když už jsem si zvolil chytání, tak tehdejším nejlepším brankářem světa byl právě Petr Čech, můj krajan, který má navíc příjmení Čech :-)Dnes vyloženě brankářský vzor nemám, ale přiznám se, že celkově na fotbale sleduji hlavně brankáře a vše, co je s nimi spojeno. Líbí se mi moderní brankáři, kteří komplexně zvládají všechny brankářské činnosti od chytání po hru nohama a hlavně vykazují stabilní výkonnost po dlouhou dobu. Od každého takového brankáře si snažím něco vzít.

Zimní příprava se blíží ke konci. Jak bys ji prosím zhodnotil?

Zimní příprava byla jako vždy velice dlouhá. Absolvovali jsme spoustu tréninků a zápasů a myslím, že jsme vše odmakali a budeme na začátek soutěže dobře nachystáni. I přesto, že nás občas trápila velká marodka, tak jsme zůstali v přípravě neporaženi, což je dobrá vizitka. Nejvíce nám určitě ukázaly dva zápasy s týmy z MSFL Znojmem a Blanskem, které jsme zvládli a ukázali si, že se můžeme měřit i s týmy z vyšší soutěže. Pro mě osobně byla příprava taky o tom zvyknout si na větší kvalitu a tempo v novém týmu a taky na nové spoluhráče, což hodnotím pozitivně. Myslím, že teď už se všichni především těšíme na to, jak se z umělky konečně přesuneme na přírodní trávu a samozřejmě konečně na to, až zimní dřinu zúročíme v soutěži.

Co zatím říkáš na náš fotbalový oddíl?

Bohužel jsme většinu přípravy strávili mimo fotbalový areál Startu, ale už se nemůžu dočkat, až tam budeme pravidelně trénovat a hrát. Celý areál je pro fotbal jak dělaný. Co se týče našeho mužstva, tak mě mile překvapilo, jak rychle jsem mezi kluky zapadl a děkuju jim za to, jak mě přijali.

Dal jsi někdy v zápase gól?

Vybavuju si zimní halový turnaj, tuším v mladších žácích za Svratku Brno, kdy jsme hráli těžký zápas s Vysočinou Jihlava a mně se povedlo přes celé hřiště překopnout brankáře a dát vítězný gól. Občas jsem možná také dal za rozhodnutého stavu gól z penalty. Jinak se ale soustředím spíše na zabraňování gólům než jejich střílení :-)

Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?

Od každého trenéra, který mě kdy vedl, jsem si do další kariéry něco vzal. Začal bych hned v přípravce v Žabovřeskách, kde mě vedl trenér Vogt, který sám aktivně chytával a už v tomto věku mi dal důležité základy chytání a celkově se mi věnoval a staral se o mě na hřišti i mimo něj. Dále bych zmínil Laďu Bodečka, který mě vedl v žácích ve Svratce a s naším ročníkem 98 jsem s ním zažil velké úspěchy a zážitky. Celkově rád vzpomínám na všechny lidi okolo Svratky Brno, kde jsem se vždy cítil jako doma. Trenér Tomislav Richter mě sice vedl krátce, ale vyhrál s námi dorosteneckou divizi ihned další rok po postupu z krajského přeboru, což byl nezapomenutelný zážitek a úspěch. Z mého působení ve Zbrojovce Brno vzpomínám především na všechny trenéry brankářů, kteří mě měli, ať už to byl trenér Hron, Přibyl či Vlasák, se kterým jsem se shodou okolností potkal i nyní na Startu. Dále mi hodně dal trenér Kolouch, pod kterým jsem ve Zbrojovce zažil nejlepší časy. A v neposlední řadě musím zmínit trenéra brankářů Pelíška, který mě již v mužské kategorii vedl v Bzenci a předal mi strašně moc po fotbalové i osobní stránce, a rád na něho vzpomínám.

Co pro tebe fotbal znamená?

Fotbal je pro mě neodmyslitelná součást života. Nutí mě na sobě neustále pracovat, abych byl při porovnání se soupeři lepší. Je to také můj hlavní zdroj pohybu a nezbytné odreagování od těžkého studia. V neposlední řadě mi dal a dává také spoustu kamarádů a pocit týmovosti, což je pro mě v životě důležitá hodnota.

Fandíš nějakému klubu?

Že bych byl vyloženě zarytým fanouškem nějakého klubu, to ne. Samozřejmě mám blízko k brněnským klubům Zbrojovce a Líšni, kterým se nyní daří ve druhé lize a přeju jim oběma postup. Myslím, že by to pro Brno bylo velice zajímavé. Ze světových klubů jsem měl od mala nejblíže k Chelsea, ale snažím se sledovat celou anglickou Premier league, což je nejlepší liga světa.

Chtěl bys na závěr vzkázat něco našim fanouškům?

Věřím, že se stejně jako my těšíte na začátek soutěže, která za nedlouho vypukne a věřím, že se s vámi v co největším počtu budeme potkávat na domácích i venkovních zápasech. Start do toho!

Díky Adame za rozhovor a přeju úspěšné jaro!

ASISTENT TRENÉRA RADEK TOMAN 27.11.2021

Ahoj Radku, Áčko mužů obsadilo po podzimu 4. místo se ziskem jednadvaceti bodů. Jak jsi s tímto umístěním spokojen?

Na první pohled s umístěním spokojenost, ale víme, že se mělo uhrát více bodů.

Do kádru přišlo před sezónou osm nových hráčů. To se muselo projevit na sehranosti. Souhlasíš?

Souhlasím. Byla to velká změna a hlavně v úvodu soutěže byla nesehranost znát.

Doma získali tvoji svěřenci pouhých sedm bodů, zato z venku přivezli hráči dvojnásobek. Čím si to vysvětluješ?

Tolik poztracenych bodů doma v celé své kariéře snad nepamatuju. Nemám proto vysvětlení. Musíme se na jaře v tomto ohledu zlepšit.

Jaký zápas považujete s trenérem Frimmelem za nejvydařenější?

Určitě zápasy se Ždárem a s Humpolcem.

Naopak, na který špíl bys nejraději zapomněl?

Hodonín a Polná.

Kteří hráči vykazovali na podzim nejlepší formu?

Sedlo, Avdič a obrovský výkonnostní progres udělal Pařízek.

Probíhala v některých zápaseh také spolupráce s B týmem?

Probíhala hlavně od nás směrem k Béčku.

Který soupeř se ti na podzim herně líbil nejvíce?

Hodonín byl výkonnostně někde jinde.

Jaký tým z Divize má podle tebe nejlepší zázemí pro fotbal?

Těžko říct, těch mančaftů s útulným zázemím bylo víc.

Na čem je podle tebe potřeba přes zimu nejvíce zapracovat?

Dá se říct, že všeobecně na všem. Není žádná činnost ve které by jsme se vyloženě trápili nebo naopak, že by jsme v něčem výrazně dominovali.

Trénujete se svými svěřenci v současnosti nebo necháváte hráčům volno do začátku zimní přípravy?

Trénujeme do konce listopadu. Pak máme do 11.1. volno.

Plánuje se posílení kádru do jarních bojů?

Vždycky se zmiňují nějaká jména na posílení kádru, uvidíme která vyjdou.

Můžeš už prozradit jak bude probíhat zimní příprava?

Máme naplánovanou přípravu na umělce v Řečkovicích plus jeden den v týdnu budeme na naší umělce.

Chtěl bys něco vzkázat svým dospělým svěřencům, případně fanouškům?

Předně bych chtěl fanouškům poděkovat za jejich podporu a chtěl bych jim vzkázat, že míč je kulatý, takže se nedá ve fotbale všechno výsledkově naplánovat.

Díky Radku za rozhovor a přeju, ať se daří na všech frontách.

TRENÉR LIBOR DANIHELKA 6.11.2019

Zdravím trenére, Áčko jako nováček Divize obsadilo po polovině soutěže 7. místo. Jak jste s tímto umístěním spokojen?
Spokojen jsem,i když jsem si myslel na 6.místo
Jaký styl fotbalu preferujete?
Líbí se mně styl jaký předvádí Manchester City
Ve kterém utkání Vás hráči nejvíce potěšili?
Asi ve Žďáru nad Sázavou
Naopak který zápas byste nejraději vymazal z paměti?
Zápas v Lanžhotě,nebyli jsme kompletní a hráli jsme špatně
Kdo z hráčů vykazoval na podzim nejlepší formu?
Matyska,Svoboda,Cupák a Praks
Co týmu nejvíce chybí oproti celkům z čela tabulky?
Větší sehranost a rychlejší přepínání do defenzivy po ztrátě míče. Postupně se to lepšilo
V čem je podle Vás největší rozdíl mezi Divizí a Krajským přeborem?
Mužstva méně kazí,lépe brání a mají výraznější individuality
Který soupeř se Vám fotbalově nejvíce líbil?  
Lanžhot,bylo vidět,že hráči mají zkušenosti z vyšších soutěží
Kdo z hráčů soupeře Vás na podzim nejvíce zaujal?
Skoro každé mužstvo má výraznou osobnost,takže jich bylo více
Jste spokojený s hráčským kádrem?
V rámci možností ano.Uvidíme po zimní přestávce
Váš oblíbený sportovec a trenérský vzor?
Josep Guardiola
Jak se Vám na Startě líbí?
Jsem spokojený
Co říkáte na naše fanoušky?
Výborní,určitě nejlepší v Brně
Můžete už prosím nastínit průběh zimní přípravy?
Klasika,TJ na kondici,přátelské zápasy se soupeři od krajského přeboru,divize po MSFL
Díky trenére za rozhovor.

LUKÁŠ MATYSKA 15.10.2019

Ahoj Lukáši, Áčko v neděli vyhrálo 2:1 ve Velké Bíteši. Jak utkání probíhalo z tvého pohledu?

Ahoj, z mého pohledu bylo utkání odbojované, ale vydřené a zasloužené vítězství. Soupeř měl herní převahu, ale my hrozili z protiútoku. Poločas měl skončit 4:1 v náš prospěch, ale místo toho jsme se zase strachovali o výhru až do poslední minuty.

Byla sestava kompletní nebo někdo chyběl?

Chyběl jen Petr Musil, který má svalové zranění a ještě brankář Martin Matiášek, ale více než dobře ho zastoupil Pepa Šurkala.

Něco nám o sobě prosím prozraď.

Je mi 27 let. 20.7.2019 jsem se oženil. Rozvážím jídlo po Brně a moje koníčky jsou samozřejmě sport a rád cestuji. :)

Po desátém kole figuruje Áčko v tabulce na sedmé příčce. Jak jsi s tímto umístěním spokojen?

Soutěž je velmi nevyrovnaná. Musíme být nohama na zemi a přiznat si, že na přední týmy v tabulce momentálně bohužel nemáme. Musíme se rovnat s týmy jako je Velká Bíteš, Tasovice apod. a tyto zápasy bodově zvládat a rvát se o lepší střed tabulky.

Jaký je podle tebe největší rozdíl mezi krajským přeborem a divizí?

Asi v důrazu a fyzické kondici. Soupeři jsou běhavější a určitě i některé týmy kvalitnější než v krajském přeboru.

Který z dosavadních soupeřů se ti zatím fotbalově nejvíc líbil?

Nebudu určitě mluvit o Zbrojovce, to je samozřejmost, ale vyzdvihl bych hru Lanžhotu.  

Koho tipuješ na celkové vítězství v soutěži?

O vítězství se určitě popere Jihlava a Zbrojovka. Určitě do toho může zasáhnout i Lanžhot.

Vím, že jsi s fotbalem začínal na Startě. Vzpomeneš si kdo byl tvůj první trenér?

Můj první trenér byl Ivo Raus a pak Honza Kypr.

Kterými kluby jsi následně prošel?

Start Brno, Zbrojovka Brno, HFK Olomouc, Ziersdorf, Dosta Bystrc, Grimmenstein.

Kdo z trenérů ti dal fotbalově nejvíc?

Rád vzpomínám na trio Milan Frimmel, Ludevít Grmela a Pavel Šustr ze Zbrojovky Brno.

Jak jsi se ocitl nakonec zpátky na Lesné?

V zimě jsem se nedomluvil na pokračování v Rakousku a byli jsme v kontaktu s trenérem Danihelkou, který mne dobře znal z působení v Bystrci, tak jsem byl velmi rád, že jsem se mohl vrátit tam, kde jsem začínal s fotbalem.

Vídám tě někdy na zápasech Dorostu po boku trenéra Poláka. V jaké pozici u týmu působíš?

Jako pozice se to nedá nazvat, pomáhám Mirovi Polákovi v rámci svých časových možností. Občas absolvuji tréninky a zúčastnil jsem se i pár zápasů.

Co říkáš obecně na Starťáckou mládež?

Jsem rád, že Start takhle roste a sbírá úspěchy už od mládeže. Doufám, že to takhle bude pokračovat i nadále.

Hraješ také malou kopanou nebo futsal?

Futsal jsem se rozhodl tuto sezonu omezit a až skončí podzimní část fotbalu, tak nejspíš opět zase začnu, abych byl pořád v pohybu.

Chtěl bys něco vzkázat vašim fanouškům?

Fanouškům bych chtěl poděkovat za podporu, kterou nám poskytují, jak při domácích, tak při venkovních zápasech a budeme dělat vše pro to, abychom jim dělali radost.

Díky Lukáši za rozhovor a přeju úspěšný zbytek podzimu.

RADIM ZÁRUBA 29.7.2019

Ahoj Radime, v sobotu v poháru proti Vrchovině jsi odehrál za náš klub první utkání. Jak bys zápas zhodnotil?
Zápas se hodnotí těžko, protože jsme ho výsledkově nezvádli jak jsme chtěli, ale soutěž začíná za 14 dní, takže máme čas se vyvarovat chyb, kterých bylo až dost. Dále pak je čas, abysme se trošku sehráli a do sezóny si to sedlo. Jinak výkon nebyl nejhorší a je na čem stavět.
Něco nám o sobě prosím prozraď
Je mi 24 let. Pocházím z Brna, ale momentálně žiju 2 roky v Pardubicích se svojí nádhernou ženou. Do práce chodím v Chrudimi, kde montuji a servisuji antény a satelity. Práci mám flexibilní k futsalu, takže je to v pohodě. Za své koníčky považuju jakýkoliv sport. Baví mě všechno.
Kdy došlo k prvnímu kontaktu z naší strany?
První kontakt byl po podzimu loňské sezóny, ale nechtěl jsem v půlce sezóny nechat kluky ve štychu a zůstal ještě v Moravské Slávii. Sešla se tam skvělá parta.
S jakými ambicemi na Start přicházíš?
Hlavně hrát koukatelný fotbal pro fanoušky, dobrej pocit ze hry pro nás a výsledky se dostaví sami.
Hrál jsi už s někým ze svých současných spoluhráčů v minulosti v jednom týmu?
S pár klukama už jsem si zahrál a s kým ne, tak jsme hráli proti sobě. Myslím, že znám všechny kluky v týmu.
Kdo a kdy tě přivedl k fotbalu?
Co si pamatuju, tak asi v 6-ti letech jsem začal v TJ Tatran Starý Lískovec a přivedli mě k němu rodiče.
Kterými kluby jsi doposud prošel?
Nerad bych na někoho zapoměl, ale Tatran Starý Lískovec, Sparta Brno, Bohunice, Dynamo Cvrčovice, Moravská Slávia, Rváčov a teď Start.
Na kterém ofenzivním postu nejčastěji nastupuješ?
Dřív jsem hrával z křídla, ale poslední rok jsem nastupoval na hrotu nebo podhrotu.   
Áčko je v divizi nováček. Máš s touto soutěží nějaké zkušenosti?
Nemám. Tohle bude moje první zkušenost. Takže se těším až začne sezóna.
Loni jsi v dresu Morendy nasázel uctyhodných 29 branek ve 20 zápasech. Jak bys popsal typické zakončení Radima Záruby?
Nevím jestli mám typické zakončení:-) Ale většinou je to po rychlém úprku a razantním zakončení.
Máš oblíbené číslo dresu nebo si na to nepotrpíš?
Vyloženě oblíbené číslo nemám, protože v čísle to není. Ale pokud bych si mohl vybrat, tak číslo 4 mám rád.
Víš už v kolika zápasech nám na podzim kvůli futsalovým povinnostem pomůžeš?
Já věřím, že ve všech zápasech, ve kterých nastoupím budu nápomocnej týmu. Ale podle první kontroly rozpisu bych určitě 10 zápasů měl zvládnout.
Máš nějaký sportovní vzor?
Vyloženě jeden sportovní vzor nemám. Od každého se mi líbí něco. Takže asi tak:-)
Chtěl bys něco vzkázat našim fanouškům?
Ať chodí v co největším počtu, fandí a my se budeme snažit jim dělat radost na hřišti.
Díky Radime za rozhovor a přeju spoustu branek v našem dresu.
Děkuji a není zač.

MICHAL BÍM 21.5.2019

Ahoj Michale, gratuluji k sobotní vysoké výhře nad Moravským Krumlovem. Jak bys utkání zhodnotil?
Zdar Ríšo! Díky, povedl se nám vstup do zápasu, což je v těchto zápasech vždycky hodně důležitý. Do poločasu jsme získali náskok 4:1 a v druhé půli už bylo více méně rozhodnuto. Mě osobně zápas bavil. Věřím, že i diváci byli spokojení. Byla tam řada pěkných akcí, gólů a vyšlo i počasí.
V zápase jsi vstřelil dvě branky. Můžeš nám je popsat?
První gól padl hned v první nebo druhé minutě. V dnešním fotbale by měl krajní obránce podporovat útok. A tak občas běžím jak Forest přes celý hřiště. Teďka to vyšlo, když jsem si naběhl na první tyč a patičkou levou (vcelku netypicky) jsem usměrnil Vlastovu nezištnou přihrávku do branky. Ke konci zápasu jsem dostal parádní přihrávku od Mary Kristka a opět levou z pár metrů rozvlnil síť. Je pravda, že pak jsem tam měl ještě dvě šance na to zkompletovat hattrick, ale to už by bylo asi moc. To by mě trenér musel dát do útoku.
Moravský Krumlov trénuje bývalý trenér Áčka Bohdan Ryšavý? Proběhly před utkáním nějaké motivačky nebo hecovačky?
Ne, tentokrát ani ne. Bóďa to hodně hecoval v zápase na podzim v Krumlově. Tam to bylo čerstvě, co odešel ze Startu, a myslím, že tenkrát pro něho bylo vítězství určitým zadostiučiněním. Tady na Startě to měl těžší. Myslím, že pro něj budou klíčový jiný zápasy. Bóďa je srdcař a určitě ještě mančaft namotivuje, aby se s Krumlovem zachránili.
Něco nám o sobě prosím prozraď.
Teď v květnu už jsem se dostal na cifru devětadvacet, třicítka pomalu klepe na dveře. Donedávna mi ani nepřišlo, že patřím v týmu už k těm starším. Rodina a má drahá žena je to to nejvíc a to nejdůležitější. Mít oporu v rodině je naprostej základ. Mimochodem táta se chodí dívat skoro na každej zápas už někdy od pětadevadesátýho. A ženský v rodině včetně ségry taky občas přijdou. Vždycky se ptaj, "tak koliks dal gólů?", tak aspoň jsem moh teď říct něco jinýho, než že žádnej. Co se školy a práce týká, tak jsem vystudoval výšku s titulem Ing. a teď dělám projektovýho manažera pro menší brněnskou firmu zabývající se železničním průmyslem. Koníčků je strašně moc, rád se pouštím do nových výzev. Hlavní je mít kolem sebe kvalitní lidi. Jinak mám rád úplně všechny druhy sportů. Taky cestování, knížky, whisky a rumy, hudbu, poezii, kempování, víno, cizí jazyky, přírodu, vaření, kvalitní humor a v posledních letech taky oslavy postupu.
Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
K fotbalu mě přivedla asi máma, která vždycky chtěla, abych vyzkoušel různý aktivity. Jednou jsme procházeli kolem Startu. Tenkrát tam malí kluky s nadšením trénoval Honza Kypr, tak jsem se přidal. Běhal jsem tam v prachu s odřenýma kolenama s takovýma borcama jako Kuba Pavéska, Mara Tichý nebo Zdenda Jirátko, byla to sranda. U nás v rodině nikdy nikdo fotbal předtím nehrál. Tak za to mohl asi ten obláček prachu, kterej se zvedl ze škváry, a kterej mě nakonec přivábil k fotbalu. Start je srdcovka!
Kterými kluby jsi doposud prošel?
Hned ze Startu jsem šel jako malej na rok do Zbrojovky (tenkrát FC Boby Brno), ale obratem jsem se vrátil na Start, kde byli kvalitnější trenéři. Vydržel jsem až do dorostu, a pak jsem přestoupil do ČAFC Brno. Tam jsem zůstal až do konce v krajským přeboru, až když hřiště zarostlo plevelem a fotbal na Čafce definitivně skončil. Pak jsem šel do Baníku Zbýšov (1.A třída) a Novosedel (Krajský přebor), kde jsem se opět potkal s Bóďou. No a pak jsem žil nějakej čas v zahraničí bez fotbalu, abych se pak v roce 2015 vrátil na Start do městskýho přeboru. Je to až neuvěřitelný, ale od té doby je to zlatá jízda. Letos bojujem o čtvrtej postup v řadě, když se k tomu připočte i titul s béčkem, tak v podstatě pátej titul za čtyři roky. To je asi unikát.
Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš a proč?  
Pro mě je to určitě Farmis (Zdeněk Farmačka), protože to za něho byly krásný fotbalový časy. Jezdili jsme v mládežnických kategoriích na turnaje do zahraničí a vždycky se nám tam dařilo. Nejen, že fotbalu rozumí, ale hlavně měl vždycky přirozenou autoritu. Taky byl vždycky férovej a jedna z nejdůležitějších věcí u trenéra - měl smysl pro humor. Navíc uměl skvěle namotivovat a dát do toho emoce. Pro mě skvělá osobnost nejen fotbalově, ale především lidsky.
Pro mě jsi ofenzivní hráč, ale v současnosti nastupuješ v Áčku na kraji obrany. Jak se na tomto postu cítíš?
Jsem rád, že to říkáš, Ríšo, snad si toho všimnou i trenéři  Na kraji obrany je taky spousta možností na útočení, máš hru před sebou a víc času. Na druhou stranu, každej výlet dopředu stojí spoustu sil. Dopředu můžeš, dozadu musíš. Ale třeba v béčku dostanu někdy příležitost i vepředu, koneckonců dřív jsem na Startu začínal v útoku.
Prozraď nám něco z kabiny. Kdo je největším lídrem? S kým je největší sranda? A kdo zaplatí nejvíc peněz na pokutách?
Mančaft se poměrně rychle mění, takže se trochu mění taky zvyky v kabině. Mezi lídry ale vždycky patří nejstarší a nejzkušenější hráči. Samozřejmě rád doplním ještě nějaký perličky z kabiny navíc. Sranda je se všema, co se toho nebojí. Zvlášť bych zmínil ty, co se mnou na Startu odkopali předchozí sezóny jako třeba Pařez nebo Langustička. Pokuty nevím, to je vždycky pofidérní. Ale můžu prozradit, že zatímco největší tichošlápci jsou v týmu Vlasta a Štefan, tak největší babolep je určitě Míra Mikeš, i když mladší fanynky preferují spíš Košu (Ondřej Košík). Módní kreace určuje Váza (Tomáš Veselovský). Aktuálně největší pupek má Cup (David Cupák), největší trenýrky zase Mates (Lukáš Matyska), nejrázovitější mluvu určitě Paťa Mašlej a největší smůlu na pracovní úrazy má Vojta Cupák.
Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?
Popravdě žádnej fotbalovej vzor nemám. Mám rád hráče, kteří do toho vždycky dali všechno, jako byli Steven Gerrard nebo Gennaro Gattuso. Taky jsem měl rád chytrost Karla Poborskýho. A pak všechna čest těm inteligentním, co ví, že je potřeba myslet i na jiný věci až skončí fotbalová kariéra, jako třeba Petr Čech.
Hraješ také malou kopanou nebo futsal? Případně za jaký tým?
Hraju ještě malou kopanou za KMK Dynamo Brno. Kdysi jsme to s kámošama začali hrát jen tak pro zábavu a tradice vydržela dodnes. Letos už je to patnáctá sezóna. Patříme mezi nejstarší týmy v Brně. Hraje tam i pár dalších Starťáků.
Co říkáš na přerod klubu s tehdejším pískovým hřištěm do současného stavu?
Jak už jsem vzpomínal, tenkrát to bylo úplně jinde. Hlavně za poslední roky se všechno ohromně změnilo. Na Startu je moc pěkný zázemí, parádní hřiště, navíc teď bude i umělka. Mám radost, že na Startu běhá spousta děcek. Mládež je gró. Chodí taky hodně fanoušků a celkově to na Startu žije. Zároveň je ale potřeba brát aktuální vývoj s pokorou, nemůže se pořád stoupat, důležitější je mít kvalitní zázemí a základnu. A hlavně fotbal by měl být v první řadě zábava.
Chtěl bys něco vzkázat našim fanouškům?
Ať nadále chodí fandí slušně ale ze všech sil a přijdou, i když se náhodou nezadaří. Je super mít takovou podporu. Díky.
Díky Míšo za rozhovor a přeju, ať to se spoluhráči dotáhnete do postupového konce.
Taky díky Ríšo, je to blízko, snad to klapne!

PETR MUSIL 18.2.2019

Ahoj Petře, v dalším přípravném utkání jste porazili vysoko Slovan Brno. Jak bys utkání zhodnotil?

Ahoj, zápas až na několik nepřesností v přihrávkách jsme měli pod kontrolou. Je nás hodně nových hráčů v týmu a je vidět, že si na sebe ještě zvykáme, ale každým zápasem je to lepší a lepší a do prvního mistráku to určitě vyladíme. Tým na to máme parádní.

V zápase jsi vstřelil jednu branku. Můžeš nám ji prosím popsat?

Už nevím jak přesně to vzniklo, ale pamatuju si, že jsem dostal výbornou přihrávku od Miry Mikeše a já už to měl potom jednoduchý, když už jsem byl sám před brankářem.

Něco nám o sobě prozraď.

Je mi 23 let, pracuji jako vzorkař ve zdravotním ústavě, jsme pětičlenná rodina mám staršího bráchy a starší ségru, mezi moje koníčky patří kromě fotbalu, florbal, filmy, rád sleduju zimní sporty, střelba.

S jakými ambicemi na Start přicházíš?

Určitě s těmi nejvyššími, byl bych rád kdyby jsme vyhráli soutěž a postoupili, vyhrávali každý zápas a týmu se tím pokusím pomoct góly a dobrými výkony.

Jak se po měsíci v týmu cítíš?

V týmu se cítím dobře je tu super parta a už se těším až druhá půlka sezóny vypukne

Kterými kluby jsi doposud prošel?

Začal jsem vedle ve vesnici v Radosticích, potom Zbrojovka, Sparta Brno, Rosice, Bystrc, Břeclav

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?

K fotbalu mě přivedli v 5 letech rodiče, kteří mě doteď v něm podporují.

Jsi typem klasického útočníka nebo dokážeš nastoupit i na jiném místě v sestavě?

Abych řekl pravdu tak za svou kariéru jsem nastoupil už snad na každým postě dokonce i jednou nebo dvakrát jsem byl v bráně, ale největší část jsem určitě odehrál v útoku.

Jaké je tvoje oblíbené číslo?

Mám rád 10 a 19

Máš někoho v rodině kdo ti fandí a podporuje?

Celá moje rodina, pokud můžou tak jedou na každej zápas.

Hraješ taky malou kopanou nebo futsal?

Nehraju

Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?

Brazilskej Ronaldo, Henry, Messi

Chtěl bys něco vzkázat našim fanouškům?

Ať nás v sezóně podporují a my jim to budeme vracet v podobě výher a kvalitních výkonů

Díky Petře za rozhovor a přeju na jaře hodně gólů.

Děkuji

PETR KIRSCHNER 13.8.2018

Ahoj Petře, gratuluji k vysokému vítězství nad Rousínovem. Jak bys utkání zhodnotil?
Ahoj děkuji. Do utkání jsme vstoupili aktivně a dominovali jsme na míči, podařilo se nám rychle vstřelit branku po krásné akci Vlasty Ryšavého který dával před prázdnou bránu Tomáši Micovi který golmanovi nedal šanci. Potom utkání rozhodla červená karta soupeře asi od 20 minuty. Povedlo se nám vstřelit do poločasu ještě jeden gol což bylo pro nás důležité. Do druhé půlky jsme vstoupili do utkání s tím že nedostaneme gol a ještě nějaké přidáme což se nám povedlo.
V zápase jsi vstřelil svoji premiérovou branku v mistrovském utkání v dresu Startu. Jak bys ji popsal?
Bylo to po krásné individuální akci Dominika Micy který prošel po pravé straně asi před tři hráče a pak dal krásný centr na přední tyč a já už měl lehkou práci dostat míč hlavou do brány.
V sobotu si našlo na stadion cestu 450 diváků! Co říkáš na takovou návštěvu?
Je to krásné, tohle se v takových soutěžích jen tak nevidí, jsem rád že tady jo a doufám že to na každý domácí zápas bude podobné.
Něco nám o sobě prosím prozraď (věk, povolání, rodina, koníčky)
Je mi 22 let, povolání zatím jen fotbal,ale už se rýsuje i práce. Rodina jsme čtyřčlenná, taťka,mamka a starší bratr. Koníčky tak samozřejmě fotbal, rád chodím na ryby,tenis a hlavně kamarádi.
Jak jsi se v našem klubu vlastně ocitl?
Zavolal mi Pan Adámek že mají o mě zájem, po několika schůzkách a rozhodování jsme se domluvili na půlročním hostování.
S jakými ambicemi do týmu vstupuješ?
Bylo by asi špatně kdyby ne s těmi nejvyššími, chci vyhrát každý zápas, vstřelit co nejvíce golu a hrát pěkný fotbal.
Áčko má v kádru 22 hráčů. Zažil jsi někde takovou konkurenci?
Zažil ve Znojmě.
Je to neuvěřitelné to prostě v této soutěži a někde i ve vyšší nikdo nemá, je to výhoda máte na každý post náhradu takže nikdo z nás nemá jisté místo v sestavě takže se o to musíme poprat.
Kterými kluby jsi doposud prošel?
Začínal jsem u nás na vesnici ve Višňové,Znojmo,Tasovice,Vyškov,Otrokovice,Novosedly.  
Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
Rodiče, táta hrával a přivedl k tomu i bráchu takže to bylo asi jasné. Začal jsem hned v připravce takže asi 4-6 let.
Hrával jsi vždy v útoku nebo také na jiných postech?
Hrával jsem vždy pravou zálohu, až v 15 letech mi ve Znojmě řekl trenér pan Dvořák že musím hrát jen v útoku takže se ze mě stal útočník.
Na kterého trénéra nejraději vzpomínáš?
Vzpomínám na ka


TJ START BRNO - FOTBALOVÝ ODDÍL všechna práva vyhrazena

Nahoru