oficiální stránky fotbalového klubu
...

Rozhovory

PETR KIRSCHNER 13.8.2018

Ahoj Petře, gratuluji k vysokému vítězství nad Rousínovem. Jak bys utkání zhodnotil?
Ahoj děkuji. Do utkání jsme vstoupili aktivně a dominovali jsme na míči, podařilo se nám rychle vstřelit branku po krásné akci Vlasty Ryšavého který dával před prázdnou bránu Tomáši Micovi který golmanovi nedal šanci. Potom utkání rozhodla červená karta soupeře asi od 20 minuty. Povedlo se nám vstřelit do poločasu ještě jeden gol což bylo pro nás důležité. Do druhé půlky jsme vstoupili do utkání s tím že nedostaneme gol a ještě nějaké přidáme což se nám povedlo.
V zápase jsi vstřelil svoji premiérovou branku v mistrovském utkání v dresu Startu. Jak bys ji popsal?
Bylo to po krásné individuální akci Dominika Micy který prošel po pravé straně asi před tři hráče a pak dal krásný centr na přední tyč a já už měl lehkou práci dostat míč hlavou do brány.
V sobotu si našlo na stadion cestu 450 diváků! Co říkáš na takovou návštěvu?
Je to krásné, tohle se v takových soutěžích jen tak nevidí, jsem rád že tady jo a doufám že to na každý domácí zápas bude podobné.
Něco nám o sobě prosím prozraď (věk, povolání, rodina, koníčky)
Je mi 22 let, povolání zatím jen fotbal,ale už se rýsuje i práce. Rodina jsme čtyřčlenná, taťka,mamka a starší bratr. Koníčky tak samozřejmě fotbal, rád chodím na ryby,tenis a hlavně kamarádi.
Jak jsi se v našem klubu vlastně ocitl?
Zavolal mi Pan Adámek že mají o mě zájem, po několika schůzkách a rozhodování jsme se domluvili na půlročním hostování.
S jakými ambicemi do týmu vstupuješ?
Bylo by asi špatně kdyby ne s těmi nejvyššími, chci vyhrát každý zápas, vstřelit co nejvíce golu a hrát pěkný fotbal.
Áčko má v kádru 22 hráčů. Zažil jsi někde takovou konkurenci?
Zažil ve Znojmě.
Je to neuvěřitelné to prostě v této soutěži a někde i ve vyšší nikdo nemá, je to výhoda máte na každý post náhradu takže nikdo z nás nemá jisté místo v sestavě takže se o to musíme poprat.
Kterými kluby jsi doposud prošel?
Začínal jsem u nás na vesnici ve Višňové,Znojmo,Tasovice,Vyškov,Otrokovice,Novosedly.  
Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
Rodiče, táta hrával a přivedl k tomu i bráchu takže to bylo asi jasné. Začal jsem hned v připravce takže asi 4-6 let.
Hrával jsi vždy v útoku nebo také na jiných postech?
Hrával jsem vždy pravou zálohu, až v 15 letech mi ve Znojmě řekl trenér pan Dvořák že musím hrát jen v útoku takže se ze mě stal útočník.
Na kterého trénéra nejraději vzpomínáš?
Vzpomínám na každého od přípravky až po teď, ale nejvíce je to Trenér Tibor Duda a Leoš Kalvoda pod kterými jsem si zahrál Gambrinus Ligu za Znojmo.
Kolik nejvíce branek se ti podařilo za sezónu nastřílet?
Tak tohle nevím, ale nejvíc asi v přípravce :D jinak v dospělém fotbale asi kolem 18-20.
Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?
Francesco Totti, Cristiano Ronaldo
Máš někoho v rodině kdo ti fandí a podporuje?
Celá rodina mi fandí už od malička,hodně mi fandil můj děda,který už bohužel není mezi námi,ale každý gol který vstřelím věnuji jemu.
Co pro tebe fotbal znamená?
Znamená pro mě hodně, bez fotbalu by mě život nebavil.
Chtěl bys vzkázat něco našim fanouškům, trenérům nebo spoluhráčům?
Fanouškům bych chtěl poděkovat za hojnou návštěvu na prvním zápase a doufám že nás budou podporovat v každém zápase.
Díky Petře za rozhovor a přeji ještě hodně gólů v dresu Startu Brno.
Taky děkuji.

PATRIK MAŠLEJ 20.4.2018

Ahoj Paťo, gratulace ke třem bodům z Miroslavi! Jak bys utkání zhodnotil?

Ahoj Ríšo, samozřejmě děkuji. Z utkání v Miroslavi nemám dobrý pocit, a to určitě v týmu nejsem jediný, ale výhra je výhra a za tři body jsme určitě rádi. V prvním poločase jsme měli herní převahu, vypracovali si několik šancí, opět je ale nedokázali proměnit, tak jako proti Slatině, kde nás to stalo tři body. Druhý poločas už byl takový rozkouskovaný. Chvíli se hrálo, chvíli ne. Miroslav nás v podstatě ale za celý zápas nijak neprověřila a neměla žádnou vážnou šanci.

Po úvodní porážce ve Slatině to vypadá, že Áčko konečně nabírá po dvou výhrách formu. Cítíš to taky tak?

Musíme uznat, že jsme hráli zatím proti soupeřům ze spodní části tabulky. O formě nerad mluvím, každý zápas je totiž jiný a venku se vyhrává vždy těžko, viz zápas proti Slatině. V kádru bylo hodně změn a zimní příprava nebyla dobrá, ale postupně si to už začíná sedat. Následující zápasy ukážou, jak na tom opravdu jsme. Kádr je každopádně tak kvalitní a široký, že musíme bez debat v každém zápase naplno prokázat naši sílu.

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?

Otec je bývalý úspěšný fotbalista a od malička mě bral pravidelně na tréninky i zápasy a já byl proto téměř pořád s míčem.

Kterými kluby jsi doposud prošel?

Mé začátky fotbalu začaly asi v Německu. Otci se nabídla možnost přestoupit z rodné Karviné do Magdeburgu, a tak jsme se s celou rodinou odstěhovali, to mi tehdy bylo 6 let. V Německu jsme žili 4 a půl roku, poté se vrátili zpět do Karviné, kde jsem nastoupil k žákům a došel přes dorost až k mužům. Mezitím jsem také dvakrát hostoval u jiných mužstev. V mužích jsem toho ale už moc neodehrál a zaměřil se spíše na trénování. Poté jsem se dostal na vysokou školu do Brna a od té doby jsem v podstatě už velký fotbal nehrál (cca 3 roky), až jsem se objevil ve Startu.

Hrál jsi od malička v obraně nebo jsi vyzkoušel i jiné posty?

V žácích a dorostu jsem hrával střed zálohy a někdy kraj. Na stopera jsem se dostal až ve starším dorostu. Byl jsem kapitán a zaujala mě vůdčí role, řídit obranu a mužstvo. Každopádně si myslím, že jsem univerzál a dokážu hrát na jakémkoli postu – tam, kde budu pro mužstvo nejplatnější.

Jak dlouho už vlastně oblékáš dres Startu?

Nyní je to má druhá sezona, přišel jsem tedy po postupu do 1.B třídy.

Kdo tě do našeho týmu přivedl?

O Startu jsem se prvně dozvěděl na malé kopané v týmu, za který hraji, a to je KMK Dynamo Brno. Několik Starťáků se mnou malou kopanou hraje už delší dobu (Bímaček, Fajky, Paťa Krempa, Klód), no a ti my o Startu řekli. Hrál jsem v podstatě delší dobu jenom malou a lákalo mě začít hrát opět velký fotbal, ale nechtěl jsem jít někam, kde nikoho neznám. V zimě jsem dokonce přišel na první trénink, to hrál Start ještě městský přebor, ale zůstalo to jenom u jednoho tréninku a já si to rozmyslel. V létě se mi pak ozval Míša Bím, jestli přijdu na první trénink, že se na mě ptal trenér (Křivan). Nakonec jsem se odhodlal a došel. Nyní musím říct, jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě.

Co říkáš na zázemí a celkovou atmosféru v klubu?

Starťacký areál je překrásný a trávu máme dle mého jednu z nejlepších v kraji. Bohužel doplácíme na to, že nemáme tréninkové hřiště, jelikož tráva dostává během týdne dost zabrat, což jde poznat. A ohledně atmosféry v klubu, tak ta je rozhodně pozitivní. Za ten rok a půl, co jsem na Startu, jsem poznal hodně nových super lidí, co se kolem fotbalu na Lesné pohybují, a jsem za to rozhodně rád.   

Společně s Markem Brzobohatým trénuješ na Startu mladší žáky. Jak si momentálně vedete?

Míváme náročný program, jelikož hrajeme dvě soutěže zároveň. V kraji jsme momentálně na třetím místě a v městě se držíme v polovině tabulky. Převládá ale určitě spokojenost. Kluci plní to, co se jim snažíme vštěpovat a každým zápasem se zlepšují.

Máte v týmu nějaký talent, který by se mohl v budoucnu dostat do prvního týmu mužů?  

K tomu bude potřeba mít dorost, aby byla vytvořena nějaká návaznost. Celkově je ale na Startě několik kluků, kteří v sobě mají potenciál a převyšují své vrstevníky. Někteří z nich už chodí hrát pravidelně za starší žáky a vedou si velice dobře. Důležité bude, aby u fotbalu vydrželi, aby je to dále bavilo a pokud na sobě budou nadále pracovat, tak se jim to v budoucnu vyplatí. Alfou a omegou je také, aby klub hráčům vytvořil dostatečné podmínky na to, aby se mohli rozvíjet.

Co myslíš, že je nejdůležitější v této věkové kategorii v hráčích rozvíjet?

Rozhodně individuální herní výkon, pilovat techniku, práci s míčem. Tréninky dělat hlavně formou her, kluky to musí bavit.

Jakou trenérskou licenci vlastníš?

Vlastním UEFA B-Licenci a v příštím roce plánuji jít na A-Licenci.

Máš nějaký sportovní nebo trenérský vzor?

Musím říct, že jsem upřímně nikdy sportovní ani trenérský vzor neměl. Mám své oblíbence a od každého si vezmu něco. Kdybych měl ale někoho jmenovat, tak to bude můj otec. Byl úspěšný jako hráč a úspěšný je i nyní jako trenér a manažer. V podstatě z toho, co v životě dokázal a kam se dostal, teď čerpám jak na hřišti, tak i mimo něj, a za to jsem mu nesmírně vděčný.

Vraťme se ke tvé hráčské kariéře. Minulou sezónu jsi hrál ve stoperské dvojici s Martinem Čuprem, momentálně s Davidem Cupákem.
Se kterým parťákem ti to vyhovuje více?

Oba jsou výborní fotbalisti a nerozumět si s nimi ani nejde. David je více tvořič a hráč do střední zálohy, na stoperu hraje hlavně proto, že tam jiná alternativa kromě Vlčáka není. S jeho příchodem je naše hra rozhodně více konstruktivnější. Rádia musím taky zmínit, jsem nesmírně rád, že jsem měl možnost si s ním zahrát. Vždy jsme si na hřišti dokázali vyhovět, někdy i navzájem vynadat, ale to k tomu patří, u piva už vždy bylo vše zapomenuto.

V čem jsou na hřišti tvoje přednosti a co bys ještě chtěl zlepšit?

K mým přednostem patří rychlost, tvrdost, přehled na hřišti, čtení hry a hra hlavou. Zlepšit bych měl rozehrávku a větší klid na míči.

V sobotu přijede na Start poslední celek tabulky ze Šlapanic. Troufneš si tipnout výsledek?

Určitě to bude těžký zápas, Šlapanice hrají o záchranu, nebudou mít co ztratit a nedají nám to zadarmo. My jsme doma ale neskutečný válec a půjdeme si pro jednoznačnou výhru.

Chtěl bys něco vzkázat našim fanouškům?

Děkujeme za podporu a doufám, že si nadále v hojném počtu najdete cestu na náš překrásný areál. My se vám to budeme snažit oplatit atraktivním fotbalem.

Díky Paťo za rozhovor a přeju, ať se podaří historický postup do Krajského přeboru.

TOMÁŠ HODA 7.2.2018

Ahoj Tome, v sobotu mělo Áčko nastoupit k přípravnému utkání proti rezervě Vyškova, ale soupeř zápas zrušil. Mrzí tě to nebo jsi volný víkend uvítal?

Ahoj Rišo, samozřejmě jsem se na fotbal těšil, ale byl jsem i rád, že si můžu ve volném víkendu užít rodinu.

Něco nám o sobě prosím prozraď.

Je mi 31 let, je to i mé oblíbené číslo, které nosím na dresu, symbolizuje vzpomínku na mého dědečka, který byl moje fotbalová opora a zrovna v tomto věku se mi i narodil první potomek, dcera Beátka, což beru jako to nejpovedenější co se mi kdy vůbec povedlo. Dělá nám velkou radost už 7 měsíců. S manželkou Pavlínkou chodí na většinu zápasů fandit, jsou to moje opory.

Pracovně se věnuji vybavování skladových hal, archivů a depozitářů jako vedoucí obchodního oddělení ve společnosti BEG Bohemia.

Největším koníčkem a radostí je samozřejmě rodina a na druhém místě fotbal, ostatní sporty by mě bavili a kdyby na ně byl čas, už by na ně asi nebyla síla…

Po dlouhých letech se vracíš mezi tyče svého mateřského klubu. V kolika letech jsi ze Startu odcházel?

Odcházel jsem tuším v 15 letech do Dosty Bystrc, tam jsem už byl po celý dorost

Působí v týmu ještě někdo ze tvých tehdejších spoluhráčů?

Vlastně už asi jenom ty, ale se spoustou kluků se potkávám po celou dobu ať už na fotbale, nebo u kořalky.

Jak jako golman vzpomínáš na dřívější zápasy na písku? Vždycky jsem tě obdivoval, že i na takovém place dokážeš skákat od tyčky k tyčce.

Samozřejmě vzpomínám jenom v dobrém, i když to občas byly bolestivé chvíle. :)  

Jak se vlastně upekl tvůj návrat na Lesnou?

V podstatě spíše náhodou, mezi Svratkou a Startem panuje dobrá atmosféra, takže ve chvíli kdy bylo potřeba pomoct, když Lumír nemohl nastoupit, kluby si vyšli vstříc a asi od té doby se nad touto variantou uvažovalo.

S jakými ambicemi se do klubu vracíš?

Hlavní ambicí je, abych byl pro klub a pro tým přínosem a pomohl mu dosahovat cílů.

Kterými týmy jsi doposud prošel?

Jak jsem zmiňoval ze Startu jsem odešel do Bystrce, poté Vranovice odkud jsem zamířil zpět na Start a z něj do Slovanu Rosice, kde jsem byl asi nejdéle a vyzkoušel si i MSFL poté Svratka a opět jako v kruhu zpátky domů. Rozhodnutí opustit Svratku pro mě bylo velice těžké, protože můj vztah k týmu, trenérům a vedení klubu byl vždy perfektní a musím jim moc poděkovat za všechno, co pro mě dělali, bylo to určitě povedené angažmá, nicméně když přišla možnost návratu, nechtěl jsem zaváhat, na můj post by přišel někdo jiný a už bych nemusel tuto možnost znovu mít.

Vraťme se do současnosti. Jak koušeš náročnou zimní přípravu? Oceňuju, že jako góloš se účastníš i běhacích tréninků.

Snažím se přežít, jako každou zimní přípravu. Ale podmínky jsou skvělé, dvakrát týdně jsme na hřišti, takže o to líp se tvrdé nabírání fyzičky kouše..

V čem si myslíš, že jsou tvoje brankářské přednosti a na čem je třeba stále pracovat?

Hlavně v tom, že jsem měl vždy dobrou obranu.. :) Jinak jsem k sobě spíš kritický a málokdy bývám s výkonem úplně spokojený, měl bych pracovat soustavně na všem.

Zažil jsi v někdy v nějakém klubu trenéra golmanů? A ocenil bys takového člověka i na Startě? Třeba i pro jiné věkové kategorie.

Zatím v každém, kde jsem působil byl  někdo, kdo se brankářům věnoval a jednoznačně to beru jako nezbytné. Pokud se mají brankáři výkonnostně posouvat, potřebují vedení. Na Svratce se o nás staral Pavel Obst, který měl brankářské tréninky perfektně nastudované a i když jsem často nadával na intenzitu, musím říct, že mi to obrovsky pomohlo..

Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?

Mám jich spousty, je těžké vybrat jednoho sportovce, každý kdo dokázal hrát na nejvyšší úrovni si zaslouží obdiv.

Kolik máš vlastně na těle tetování a prozradíš co znamenají?

Mám jich asi 10, většina je o něčem co je pro mě důležité, některé motivy se mi prostě jen líbí, asi jsem tomu trošku propadnul.

Hraješ stále i malou kopanou a za jaký klub?  

Stále hraju za Raiders, už myslím desátou sezónu, zažil jsem toho s mančaftem hodně, je to moje srdeční záležitost, klub několikrát změnil název v návaznosti na sponzora, ale parta zůstává.

Těšíš se na jarní domácí zápasy? Áčko se na Startě můžeš chlubit skvělou diváckou návštěvou!

Těším se samozřejmě hodně jak na atmosféru, tak i na zápasy.

Chtěl bys něco vzkazat našim fanouškům?

Snad jen to, že už teď na 100% makáme na tom, aby se nám v sezóně dařilo, doufám, že bude fanoušky fotbal bavit a budeme jim dělat radost.

Díky Hody za rozhovor a přeju na jaře hodně čistých kont!

BOHDAN RYŠAVÝ 27.11.2017

Zdravím trenére, tak jak trávíš posezónní volno?
Co nestíhám doma udělat v sezoně, doháním teď.
Chybí ti víkendy trávené na fotbale nebo už jsi pauzu potřeboval?
Oddych a malou pauzu potřebuje asi každý, už se ale těším alespoň na přáteláky.
Něco nám o sobě prosím Boďo prozraď (věk, práce, rodina, koníčky).
V lednu mi bude 44 let, bydlím v Ořechově se svou manželkou Věrkou, máme 13-tiletého syna Bohdě, který hraje fotbal za ČAFC Židenice,  bratr Přema, maminka Jarka, největší moje fanynka, která nevynechá jedinný zápas který koučuju. Taťka nás už 10 let sleduje z vrchu :(
Od léta jsi se stal spolu s Robertem Křivánkem kormidelníkem Áčka mužů. Proč jsi se rozhodl pro náš klub a jaké máš se Startem ambice?
Nová výzva, nový impuls, kvalitní hráči, krásný areál, perfektní fanoušci, ambiciozní vedení klubu, blízko domova.
Ambice mám vždy podle reálné kvality hráčů, a tady to znamená 1. místo. V případě postupu hrát kvalitní a atraktivní fotbal ve vyšší soutěži.
Ve kterých týmech jsi působil v předchozích letech?
S trénováním dospělých jsem začal, asi po 13 letech získávání zkušeností u mládeže, jako asistent trenéra v druholigové Bystrci, pak ČAFC Židenice a Novosedly.
Prosím o krátké zhodnocení úspěšné podzimní části soutěže. 
Velice kvalitní výkony byly zastíněny strašně hluchými několikaminutovými, někdy i poločasovými totálními kolapsy, na tom musíme zapracovat.
Ve kterém zápase podali tvoji svěřenci nejlepší výkon a naopak?
Asi nejpovedenějčí zapas jsme sehráli v Příměticích, nejméně povedený asi s Novosedly a totální propadák byl 2. poločas ve Znojmě.
Který hráč prokazoval na podzim podle tebe nejlepší formu?
Nerad hodnotím jednotlivce, každý si vybral tu slabší chvilku, ale pokud nastoupila obranná štveřice ve složení Bím, Jankular, Mašlej, Čoupek, tak to fungovalo velice dobře.
Na jakých postech by potřeboval tým posílit, případně zvýšit konkurenci?  
Já bych bral do každé řady jednoho hráče.
Jsou už avizované zimní příchody nebo odchody hráčů?
Končí brankář Hůrek z rodinných důvodů, moc mu děkuji za odvedenou práci, odcházejí Hepp a Boháč.
Jména hráčů se kterými jednáme zatím prozrazovat nechci, až to bude stoprocentní dám vědět. Já osobně bych rád viděl na trénincích v zimní přípravě šikovné domácí starťáky Štěpánka a Fajkoše, kterým velice rád dám šanci se prosadit.
Zaujal tě během podzimu nějaký hráč soupeře, kterého bys bral do svého týmu?
Snažím se sledovat více naši hru než soupeřovy hráče, ale v paměti mi zůstal famozní vykon brankáře Dolečka ze Znojma a taky slušná práce hráče Kunštátu číslo 8, myslím Zeman se jmenuje. Takové hráče by asi bral každý trenér i ve vyšší soutěži.
Čekal jsi před sezónou, že se o postup bude rvát více mančaftů?
Ano, myslel jsem si že čelo tabulky bude více vyrovnané.
Co říkáš na zázemí Startu a celkovou atmosféru v klubu?
Jak jsem byl informován před svým příchodem, to se jen potvrzuje, a snad to bude takto pokračovat.
Kde jsi s fotbalem začínal a kterými kluby jsi jako hráč prošel?
Začínal jsem v rodném Ořechově, pak to šlo následovně. Zbrojovka, Dukla Praha "B", Ratíškovice, Bystrc, Guntramsdorf, Bystrc, Kohoutovice, Bystrc, Ořechov, Měnín, Ořechov a momentálně rozdávám fotbalovou radost v Radosticích 3. třída okresu Brno-venkov.
Na které období nejraději vzpomínáš a kam až jsi to jako hráč dotáhl?
Já vzpomínám na všechno velice v dobrém,  všude mám mnoho přátel.
Jako hráč jsem to dotáhl v Bystrci do 2. ligy, kterou jsem si díky zranění kolene už nezahrál. 
Máš nějaký památný zápas na který si rád vzpomeneš?
Miluju fotbalovou diváckou kulisu, proto moje úplné TOP zápasy jsou 2.
1) Byl jsem vybrán na turnaj do Itálie za Duklu Praha do 20 let a ve finále jsme před 6000 diváky porazili Juventus Turín 2:1
2) pouze přátelský zápas za  Zbrojovku proti reprezentaci U21 za Lužánkami také před 6000 diváky, na výsledek si ale nevzpomenu :(
Nejde ani zapomenout na zápasy českého poháru, kde jsme s Bystrcí proháněli Liberec a Slavii Praha.
Vraťme se do současnosti. Kdy zahájí Áčko zimní přípravu a jak bude ve stručnosti probíhat?
Začínáme 15. ledna, 2x v týdnu budem na VUT, 1x v týdnu na Startu buď terén nebo hala.
Od 3. 2. budou přípravná utkání většinou s týmy z vyšších soutěží.
Chtěl by si něco vzkázat svým hráčům nebo našim příznivcům?
Hráčům chci vzkázat ať se ničeho nebojí, ale bude potřeba se více zakousnout :)
Příznivcům jen to, ať chodí dál v tak hojném počtu jako doposud, za to jim patří dík.
Samozřejmě všem přeji hezké blížící se vánoce a příjemné prožití svátků.
Díky trenére za rozhovor a přeju klidné svátky a bohatého Ježíška :)

MARTIN PAŘÍZEK 6.10.2017

Ahoj Martine, Áčko v sobotu porazilo po nepříliš přesvědčivém výkonu Novosedly. Jak utkání probíhalo z tvého pohledu?
Zdravím, bohužel jak v předešlých zápasech tak i v zápase s Novosedly nám chyběl pohyb a důraz. Hrajeme v křeči a spoléháme jeden na druhého. Soupeř se zatáhl na vlastní polovinu a my museli hrát do plných což nám dělalo problém. Z jedné povedenější akce se nám podařilo vsítit branku a soupeře jsme k ničemi nepustili. Chybí nám lehkost a ladnost z minulé sezony.
Novosedly trénoval sedm let i náš dosavadní trenér Bohdan Ryšavý. Proběhla před zápasem nějaká motivačka?
Ano proběhla, byly slíbené řízky a jak tréňa slíbil tak i dodržel a v úterý po tréninku jsme si pochutnali
Něco nám o sobě prosím Marťo prozraď (např. věk, práce, rodina, koníčky)
Je mi 24, pracuji jako skladník, bydlím s maminou, sestrou a synovcem kterého máme v opatrovnictví. Ještě mám staršího bratra. Mezi mé koníčky patří fotbal, sledování seriálů, posezení s přáteli a pokud je trocha času tak spánek ale hlavně ve svým volným čase se snažím věnovat svýmu synovci Sebastianovi.
V kolika letech a kde jsi s fotbalem začínal?
S fotbalem jsem začínal v 5 letech ve Starém Lískovci.
Kdo tě k fotbalu přivedl?
K fotbalu mě přivedla mamka. Rozhodoval jsem se mezi basketbalem a fotbalem ale po poradě jsem se rozhodl dát na dráhu fotbalisty.  :D
Kterými kluby jsi doposud prošel?
Pouze Starý Lískovec a Sparta Brno.
Jak jsi se ocitl právě na Startě?
Během sezony kdy měl Start jistý postup z městského přeboru jsem dostal nabídku k přestupu a bez většího přemýšlení jsem kývnul.
V klubu působíš úspěšně už druhou sezónu. Jak se ti u nás zatím líbí?
Na Jednotě jsem nesmírně spokojenej. Hned po příchodu si mě vzali pod křídla Ivica s Matesem a pomohli mě co nejrychleji zapadnout do týmu za což jsem jim moc vděčnej.
Čekal jsi, že budete po historickém postupu hrát i ve vyšší soutěži o postup?
Ano očekával. Už v minulé sezoně v přípravných zápasech jsme ukázali, že můžeme soupeřit i s týmy z vyšších soutěží. I přes odchod některých hráčů byl kádr kvalitně doplněn a můžeme zase bojovat o ty nejvyšší příčky.
Áčko je v polovině podzimu společně s Rajhradicemi na špici tabulky. Ve kterém zápase jste podle tebe podali zatím nejlepší výkon?
Asi to bylo hned první utkání doma se Slatinou resp. v prvním poločase kdy nám šlo a vycházelo úplně vše. Od té doby zápasy rozhodujeme spíše silově než fotbalově.
Jaký zatím pociťuješ největší rozdíl mezi 1.B a 1.A třídou?
Určitě v technice, rychlosti, důrazu a většina týmů je už i po taktické stránce na tom velmi dobře.
Prozraď nám prosím něco z kabiny. Kdo je nejčastěji v bagu? Kdo chodí nejvíc pozdě? Kdo to táhne nejdýl v hospodě? A kdo je největší šampón? Nebo co tě napadne :)
Permicu v bagu má každej trénink někdo jinej, že by tam býval někdo častěji se říct nedá, jen je to složítější s exligáči, kteří při každé příležitosti se to snaží uhádat nebo střihnout výhru pro sebe aby tam nemuseli, protože vědí, že už nejsou nejmladší a jejich nohy by nemusely stihat. :D Řekl bych že asi Vlčák chodí nejčastěji pozdě. V hospodě to nejvíc táhne Kouba s Ivicem a jim hned sekunduje Mašlička. S těmi třemi není radno si zahrávat. :D Myslím, že v kabině nemáme žádnýho hráče, kterej by se o sebe staral víc než ostatní ale za to trenéři hodně dbají na to jak vypadají. Ono je totiž důležité aby člověk dobře vypadal když se rozhodne křičet na hráče. :D
Hraješ také malou kopanou nebo futsal? Případně za jaký klub?
Hraji malou kopanou za dva týmy. Za FC Poutník 1552 ve 2. Brněnské lize a za Leram v 1. Brněnské lize. Ale to trenéři a vedení neradi slyší. :D
V  neděli vás čeká šlágr proti Rajhradicím. Máš nějaké informace o soupeři a jaký očekáváš zápas?
Já informace nemám ale trenéři nás určitě připraví a upozorní na jejich silné stránky ale v první řadě se musíme soustředit samy na sebe a podat co nejlepší výkon a věřím, že s prázdnou neodjedeme. Očekávám, že zápas bude hodně takticky svázanej, vyčkávání na chybu druhýho a hodně osobních soubojů.
Bude probíhat zápasová přípravy stardartně nebo se chystá něco speciálního?  
V neděli máme předzápasovej trénink a potom jdeme na společný oběd.
Troufneš si tipnout výsledek šlágru podzimu?
Důležité bude neprohrát. Takže tipuji 2:1 pro Jednotu VÁLEC.
Chtěl by si vzkázat něco našim fanouškům?
Všem fanouškům patří velké  díky za podporu ať už na domácích nebo venkovních zápasech. Doufám že nás budou podporovat i nadále v tak hojným počtu a my se jim to budeme snažit vrátit jak výsledkově tak i herně. V neděli v Rajhradicích Zdar.
Díky Pařez za rozhovor a dovezte v neděli na Lesnou tři body!


TOMÁŠ MICA 7.8.2017

Ahoj Tome, Áčko má za sebou poslední generálku před začátkem nové sezóny. Jak bys utkání proti rezervě Vyškova zhodnotil?

Myslím, že jsme se dobře uvedli a ukázali, že máme dobré mužstvo.

Něco nám o sobě prosím prozraď.

Je mi 34 let. Pracuji jako provozní. Jsem ženatý a mám 14letého syna. Koníčky jsou moje rodina.

Jak se vlastně upekl tvůj návrat na Start?

Když jsem v 16ti odcházel, tak jsem řekl, že se jednou vrátím, až bude tráva a ukončím na Startě kariéru. Tak se tak stalo.

Kdo tě k fotbalu na Lesné přivedl?

K fotbalu jsem se přivedl sám.

Kterými fotbalovým kluby si doposud prošel?

Dosta Bystrc, Slovácko, Drnovice, Naftex Burgas, FC Wil, Calcio Caravaggio, Yverdon Sport, Zbrojovka, Sparta Brno, Moravská Slavie.

To jsou zajímavé adresy. Které angažmá považuješ za nejvydařenější?

Naftex Burgas.

Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?

Dušan Radolský a Radek Rabušic

Ve kterém nejdůležitějším utkání své kariéry si nastoupil?

Proti bulharskému mistru Lokomotiv Plovidiv.

S jakými ambicemi se na Start vracíš?

Vracím se s ambicemi postoupit co nejdál to půjde a věřím, že to bude hodně vysoko.

Které kluby tipuješ jako další adepty na postup?

Start Brno - jediný tým.

U týmu působíš měsíc. Jak na tebe kabina působí?

Kluci jsou super, takže v pohodě.

Áčko trénují tvoji bývalí spoluhráči z Bystrce Robert Křivánek a Bohdan Ryšavý. Co říkáš na jejich tréninky?

Znám je jako spoluhráče a tréninky mají tak, jak jsou na to zvyklí. Takže v pohodě.

Jak se ti líbí stále se zlepšující fotbalové prostředí na Startě?

Je to super, jak to tam teď vypadá. Úplně jinde, než když jsem odcházel. Velký kus práce se tam odvedl.

Máš někoho v rodině kdo to fandí a podporuje?

Moje manželka a syn.

Nedávno si spolu s českou reprezentací dosáhl velkého úspěchu na domácím Euru v malé kopané. Hraješ stále malou kopanou? Případně za jaký klub?

Ano, bylo to úžasné a pořád malou kopanou hraji za RKM Tripoli.

Áčko v sobotu proti Slatině odstartuje historicky první sezónu v 1.A třídě. Máš nějaké zprávy o soupeři?

Vůbec nevím, soustředím se jen na 3 body.  

Troufneš si tipnout výsledek utkání?

3:1 výhra.

Chtěl by si něco vzkázat našim fanouškům?

Ať nás po celou sezónu podporují a my jim to budeme vracet dobrými výsledky a dalším postupem.

Díky Tome ze rozhovor a přeju přesnou střeleckou mušku.

MAREK KRISTEK 8.5.2017

Ahoj Marku, v sobotu oplatilo Áčko Rájci podzimní porážku. Jak utkání hodnotíš?

Zápas hodnotím pozitivně a jsem rád, že jsme soupeři vrátili podzimní porážku i s úroky :) Do zápasu jsme vstoupili trošku nervózně a i když jsme neproměnili penaltu, tak jsme se během prvního poločasu zlepšovali a nakonec dali i gól. Na začátku druhého poločasu jsme dali dva rychlé góly a po vyloučení soupeře jsme si vytvářeli šance s protiútoků a přidali ještě dvě branky.

Pokud o víkendu porazíme Černou horu, můžeme s předstihem slavit historický postup do 1.A třídy. Máš nějaké info, zda jsou na sobotu připraveny oslavy?

Ano, zápas jsme odhodlaní vyhrát a postup už v sobotu řádně oslavit :)

Čekal jsi před sezonou, že to bude v podání tvého týmu až takový válec?

Upřímně čekal :) Máme v týmu spoustu dobrých hráčů kteří chtějí vyhrávat každý zápas a to se nám zatím až na tři vyjímky povedlo. Jen jsem nečekal, že budeme moci slavit postup tak brzo.

Něco nám o sobě prosím prozraď.

Je mi 29let a pracuji ve stavebnictví, mimo fotbal mezi moje koníčky patří běh, cvičení, filmy, knihy, AZ kvíz a řešení zapeklitých slovních úloh.

Jak dlouho už jsi vlastně hráčem Startu? Kdo tě do klubu přivedl?

Hráčem Startu jsem už osmou sezonu a do klubu mě přivedl Ivo Raus.

Proč jsi se tenkrát rozhodl hrát zrovna na písku? Určitě by tvé služby uvítaly i jiné týmy.

Šel jsem sem hrát po roční pauze právě za kamarádem Ivicou a na písek jsem byl zvyklý z mládeže na Janouškové, tak mi tolik nevadilo.

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?

K fotbalu mě přivedl můj otec asi v šesti letech v Obřanech.  

Jakými kluby jsi doposud prošel?

V mládeži jsme začínal v Obřanech, pak Zbrojovka Brno a Dosta Bystrc. Potom Lipůvka, Rosice, Líšeň B a TJ Start.

V jaké nejvyšší soutěži jsi zatím nastoupil?

Pár minutových startů v krajském přeboru.

Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?

Na Jirku Pavésku, který nás vedl poslední roky na písku.

V čem je podle tebe největší rozdíl mezi 1.B třídou a Městským přeborem?

Hlavně v důrazu a rychlosti hry.

Jaká je momentálně atmosféra v kabině? Nedošlo už k uspokojení?

Atmosféra je uvolněná, ale k uspokojení nedošlo. Musíme vyhrát ještě jeden zápas a máme motivaci vstřelit 100 branek v sezóně.

Co nového přinesl do mančaftu hrající asistent Peťa Čoupek?

Rozhodně kvalitu, zkušenosti a spoustu zajímavých cvičení na tréninku.

Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?

Vždycky se mě líbilo jak hrával Thierry Henry

Fandíš nějakému fotbalovému týmu?

Fandím Arsenalu

Sleduješ zápasy Béčka, které bojuje také o postup?  

Jasně, zápasy Béčka sleduji pravidelně a fandím klukům ať zvládnou postoupit.

Které dva týmy tipuješ po šestadvacátém kole na sestup?

Černá Hora a Rudice

Co pro tebe fotbal znamená?

Fotbal pro mě znamená hlavně zábavu a odreagování.  

Jaký je tvůj tip na utkání s Černou Horou?

Vyhrajeme 5:0

Chtěl by si něco vzkázat našim fanouškům?

Fanouškům chci poděkovat za to, že nás podporují v hojném počtu ať už hrajeme doma nebo venku. Zároveň chci všechny fanoušky pozvat na sobotní zápas, ať s námi oslaví historický postup do 1.A. Jednota VÁLEC

Díky Máro za rozhovor a ať se v sobotu otřásá Lesná v základech! :)

ROBERT KŘIVÁNEK 17.3.2017

Zdravím trenére, tak neoblíbenou zimní přípravu máme konečně za sebou. Jak jsi byl s ní spokojen?

Zimní příprava byla z pozice vedení klubu připravena velmi nadstandardně, za což velmi děkuji. Přístup hráčů byl dle jejich individuálních možností dobrý. Kdo mohl, udělal maximum. V této soutěži musíme respektovat pracovní a rodinné povinnosti.

Které přípravné utkání se tvým svěřencům nejvíce povedlo?

Na takto položenou otázku nemám odpověď. Zajímá mě individuální zlepšování hráče a jeho nejoptimálnější využití v sestavě tam, kde je nejplatnější pro celkový úspěch týmu v mistrovských utkáních.

A naopak, které přípravné utkání by jsi nejraději vymazal z paměti?

Nevymazal bych žádné utkání. Všechny jsou k něčemu platné, bez ohledu na výsledek.

V zápase s FC Žebětín si vážně poranil koleno kanonýr Martin Kučera. Jaký je momentálně jeho stav?

Stav je, jak už jsi sám řekl, velmi vážný. Poškozeny jsou v kolenu všechny vazy. Po zašití a zhojení postranních vazů, se Martin rozhodne, jestli půjde na plastiku křížového vazu. Dobrou zprávou při tomto vážném poranění vazů je, že kosti a chrupavky jsou v pořádku. Přejeme mu samozřejmě všichni to nejpevnější koleno po všech lékařských operacích a rehabilitacích.

Tým v zimě posílil zkušený Petr Čoupek a mladí hráči Daniel Lontras a Filip Křivánek. Jak do mančaftu zapadli a co od nich očekáváš?

Od všech očekávám stabilizaci herního projevu našeho týmu. Zkušený Petr Čoupek a mladíček Daniel Lontras vyplní obranou linii a Filip Křivánek doplní záložní řadu. Všichni se jeví v přípravě velmi dobře.

Je už kádr pro jarní část uzavřený nebo můžeme očekávat ještě nějaké změny?

Kádr je uzavřen.

Proč už u Áčka nepůsobí tvůj trenérský kolega Radek Toman?

Radek dostal významnou nabídku na trenérskou práci v mládežnickém týmu u Zbrojovky Brno. Přeji mu, ať se mu v nové trenérské pozici daří.

Tým jsi převzal před rokem v zimě po trenéru Kyprovi. Proč jsi se rozhodl právě pro Start?

Rozhodl jsem se pro Start, protože mne tu čekala nová výzva na pozitivní vývoj v klubu. Na mne spadá ta část sportovní u A mužů.

Jak dlouho už trénuješ a které týmy jsi vedl před námi?

Trénuji už od roku 2000 u mládežnických kategorií a u dospělých kategorií jsem začal trénovat v roce 2004. Postupně Jundrov, Žebětín, Svratka a Start.

Co považuješ za svůj dosavadní trenérský úspěch?

Laughing Ve všech týmech, kde jsem trénoval se podařilo postoupit.

Máš nějaký trenérský vzor nebo razíš vlastní cestu?

Mým vzorem je doc. PhDr. Ladislav Bedřich, vždycky chtěl, aby se jednotlivci zlepšovali a využili svůj potenciál na maximum. Z toho mám radost i já, když vidím, že někteří hráči mají zájem se zlepšovat a zažít si správné návyky při fotbale. Ty je mohou posunout ve svém fotbalovém růstu a díky nim mohou hrát vyšší soutěže.

Pojďme se něco dozvědět o tvojí hráčské kariéře. Kdo tě k fotbalu přivedl?

K fotbalu mě přivedl samozřejmě můj táta. Škoda, že měl autonehodu a už nemůže sledovat svoje vnuky. Měl by z nich radost!

Kde jsi s fotbalem začínal a kterými kluby jsi jako hráč prošel?

Začínal jsem v FC DOSTA Bystrc – Kníničky a tam jsem působil až do roku 2002. Dále na hostování Slovan Rosice, Moutnice, Vranovice a začátek trenérské kariéry u dospělých v Jundrově, jako hrající trenér.

Jakou nejvyšší soutěž jsi si zahrál?

Moravskoslezskou divizi. Po postupu do MSFL, jsem už na tuto soutěž nestačil. Jednak fyzicky ( byl jsem starý ) a taky co si budeme nalhávat i technicky. Od této doby jsem začal hostovat v dalších klubech s účastí v nižších soutěžích.

Na který zápas nejraději vzpomínáš?

5 září 2000, pohár ČMFS s FC Slovanem Liberec. A to i když v 50 min jsem se zranil a po zápase odjel do nemocnice. Komentář k zápasu: Pro divizní fotbalisty Bystrce bylo utkání s prvoligovým Libercem velkým svátkem. Spokojenost panovala i přes prohru 0:2. Liberec vděčil za výsledek především střelci Nezmarovi, autorovi obou gólů a brankáři Bártovi, který pochytal několik šancí domácích. Ještě za stavu 0:1 zlikvidoval tutovku Zedníčkovi a po přestávce musel vyrazit na roh těžké střely Mici a Kříže. Liberec udržel výsledek, hra se mu ale z rukou vymkla. Bystrčtí hráči statečně bojovali, jejich výkon po závěrečném hvizdu ocenilo 1500 diváků dlouho trvajícím potleskem. Bystrc: Skalník - Srb, Křivánek (50.Kos), Pokorný, Páviš - Táborský, Procházka (67. Mica), Ryšavý, Kříž - Kašík (82. Hajský), Zedníček Trenér: Machata

Vraťme se zase do současnosti. Příští týden přivítáme na domácím stadionu v prvním mistrovském utkání jara Jedovnice. Máš už v hlavě základní jedenáctku nebo ještě váháš?

Hráči ještě mají o co bojovat. Základní jedenáctka ještě není jasná.

Jak to vypadá s Radimem Vlčkem? Minulý týden proti Líšni odehrál už poločas.

Začíná se karta v dobré obracet a jsem rád, že se na trávník Radim vrací.

Áčko má na čele tabulky šestibodový náskok. Kdo nám bude, podle tebe, na jaře nejvíce šlapat na paty?

Pačlavice a Babice, což odpovídá i postavení v tabulce.

Koho tipuješ po šestadvacátém kole na sestup?

Takový tip nechci udělat, neboť mám respekt ke každému soupeři.

Kdyby sis mohl do svého týmu vybrat jednoho hráče z české ligy. Kdo by to byl?

Už tam mám dva, Martina Čupra a Petra Čoupka. Pravda, ti jsou z německé ligy. Z té naší současné české, Martina Berkovce. Hovoří pro něho, že nosí zelenobílý dres Laughing

Děkuji trenére za rozhovor a přeji ať se na jaře daří v bojích o historický postup pro celý klub.


PETR ČOUPEK 13.2.2017

Ahoj Petře, jak jsi se ocitl právě na Startě?
S vedením Startu jsem byl nějaký čas v kontaktu, šlo spíše o vyhlídky do budoucna,ale situace se změnila před vánocemi, kdy mi bylo v Tišnově oznámeno, že si mám najít nové angažmá.

Jak se ti u nás po měsíčním působení zatím líbí? (spoluhráči, trener, zázemí, treninky atd.)
Zatím převažují samá pozitiva, kluci i trenér jsou v pohodě, celková atmosféra v klubu je výborná.

Proti Ráječku jsi odehrál za Áčko druhé přípravné utkání. Jaké z něho máš pocity a jak bys ho zhodnotil?
Je vidět, že máme za sebou pár týdnů náročné přípravy, balon nás moc neposlouchá, ale to je v této fázi normální. Ale na to že jsme hráli se soupeřem který hraje o dvě třídy vyšší soutěž, jsme rozhodně ostudu neudělali. 

Něco nám o sobě prosím řekni. (věk, povolání, bydliště, koníčky atd.)
V květnu mě bude 35 let, s přítelkyní máme šestiletou dcerku a v létě očekáváme druhou holčičku. Bydlím kousek od Lesné. Kromě fotbalu me baví tenis a hokej, rád zajdu do kina.

Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
K fotbalu mě od malička vedl táta, v sedmi letech me přivedl do Zbrojovky. 

U týmu působíš jako hrající asistent trenéra. Máš nějaké trenérské vzdělání nebo těžíš ze svých zkušeností?
V loni jsem si udělal licenci "C", ale zkušenosti samozřejmě žádná licence nenahradí.

Ve kterých klubech jsi doposud působil?
Jsem odchovancem Zbrojovky Brno, ze které jsem v sedmnácti letech odešel do Bayeru Leverkusen, po čtyřech letech jsem se vrátil zpět do česka a v lize jsem působil v týmech Slovácka, Baníku Ostrava a Zbrojovky. Pak následovalo angažmá v Rosicích, HFK Olomouc, Vyškově, Blansku a v Tišnově.

Co považuješ za vrchol své fotbalové kariéry?
Mám stříbro z mistrovství Evropy do 18ti let kterého si hodně vážím, ale jestě víš řadím angažmá v Bayeru Leverkusen.

Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?
Rád vzpomínám na pana Jarolíma, který mě trénoval ve Slovácku, pod ním jsem hrál nejlepší fotbal, dokázal z hráčů dostat maximum.

Máš nějaký fotbalový nebo sportovní vzor?
V mládí byl můj vzor Ryan Giggs a Roberto Carlos. Z jiných sportů uznávám tenistu Rogera Federera.

Byl jsi někdy v první lize vyloučen?
V první lize jsem dostal dvakrát červenou kartu

Na který zápas nejraději vzpomínáš?
Rád vzpomínám na zápasy se Spartou, to byla vždycky nejlepší atmosféra.

Máš někoho v rodině kdo ti fandí a podporuje?
Rodiče mě od malička maximálně podporovali, bez nich bych to tak daleko určitě nedotáhl. Stejně tak přítelkyně s dcerkou patří mezi moje největší fanoušky a celá rodina docela pravidelně chodí na zápasy.

Co pro tebe fotbal znamená?
Od sedmi let se můj život točil výhradně okolo fotbalu, obětoval jsem mu opravdu hodně. Pořád mě baví a to je hlavní.

Fandíš nějakému fotbalovém týmu?
Fandím Leverkusenu a Bayernu Mnichov

Hraješ i malou kopanou nebo futsal? Případně za jaký tým?
Nehraju. Měl jsem dost nabídek, ale prostě mě to nebaví.

Jaké máš se Startem do budoucna ambice?
Pro tuto sezónu je cíl jasný-postup do 1.A Třídy. 

Chtěl by jsi něco vzkázat našim fanouškům?
Moc se těším na domácí zápasy, v létě jsem se byl na jednom podívat a atmosféra byla výborná. Doufám že budeme vyhrávat a bavit lidi útočným fotbalem.

Děkuji Petře za rozhovor a ať se ti u nás daří.