MUŽI: Ve vloženém kole sahalo Béčko proti Lelekovicím po bodu

Střelci: 51. Gaži Štefan - 11. Pokorný Michal, 86. Procházka Filip
Diváků: 76
Sestava: Šurkala - Bím, Štěpánek, Fousek, Fajkoš - Mica D., Cupák D.(46.Krempaský), Pavéska(87.Sedlář), Dozbaba - Gaži(80.Němec), Matoušek P.(72.Christov F.)
Komentář k utkání:
Ve čtvrtečním vloženém kole se Béčko střetlo s dalším těžkým soupeřem pomýšlejícím na postup - Lelekovicemi. Vzhledem k velkému počtu omluvenek a marodce se v základní sestavě objevilo několik hráčů z Áčka, za což jim děkujeme. V brance se tak poprvé v dresu Benfiky představil Pepa Šurkala.
Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a vynutili si územní převahu. Vysoko jsme napadali, což dělalo hostům problémy. Bohužel jak už to v našich zápasech bývá, soupeř z první střely na bránu udeřil. V 11. minutě po přesném centru ze strany překonal Pepu z malého vápna prudkou hlavičkou Pokorný 0:1. O deset minut později orazítkoval Štefan Gaži po průniku z levé strany tyč. Hosté odpověděli z brejku tutovkou střelou do středu brány. Lelekovice hru vyrovnaly a hrál se rychlý a důrazný fotbal ve vysokém tempu. Šance se střídaly na obou stranách. Vyrovnat mohl Štefan hlavou po přesném centru Dominika Mici. Ještě větší šanci spálil ve 39. minutě Kuba Pavéska, který po lahůdkové přihrávce pod sebe od Míši Bíma přestřelil. Lelekovice odpověděly rychlým brejkem, ale Pepa byl připraven. Po zajímavé první půli tak odcházíme do kabin s jednobrankovým mankem.
Do druhé půle nahradil Paťa Krempaský ve středu zálohy Davida Cupáka. Úvod poločasu nám vyšel báječně. Po pravé straně pláchl Štefan a jeho střílený přízemní centr do nebezpečného prostoru malého vápna si srazil hostující obránce do sítě 1:1! V 53. minutě zahrávaly Lelekovice trestňák přes zeď, ale Pepa nás skvělým zákrokem podržel. Obraz hry se oproti první půli nezměnil, hrálo se nahoru-dolu. V 78. minutě při nás stálo štěstí, to když z brankové čáry na poslední chvíli vykopl míč Fajky. Zápas spěl k remízovému konci, ale v 86. minutě přišel roh hostí. Slabší chvíli si vybral Pepa, který míč podběhl a čisté svědomí nemá ani Dozby, který nešel do hlavičkého souboje se skórujícím Procházkou 1:2. Tohle se nám nesmí stávat! My z deseti rohů ani nezakončíme...
Bohužel stejně jako v zápase s Čafkou odcházíme po solidním výkonu ze hřiště poraženi. V prvním venkovním utkání sezóny zajíždí Béčko v neděli do Líšně a uvidíme s čím na nás nevyzpitatelný Celtik na umělce vyrukuje.

Zhodnotil: asistent trenéra Richard Těšík