oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Trenér Béčka Jan Kypr se ohlíží za polovinou soutěže

12.11.2019

Zdravím trenére, Béčko je po polovině soutěže se čtrnácti body na 9. místě tabulky. Jak jste s tímto umístěním spokojen?
S výkony a umístěním mužstva po podzimní části nemohu být jako trenér spokojen.Ćekal jsem,že se budeme nacházet v horních patrech tabulky.
Co týmu chybělo k lepšímu umístění?
Největší problém jsem viděl ve velké rotaci hráčů ,,z důvodu obrovské marodky mužstva a slabé defenzivní činnosti většiny hráčů.
Doma se mančaftu dařilo, ale z venkovních hřišť dovezli hráči pouze bod. Čím si to vysvětlujete?
Ve většině domácích zápasech,nám pomáhali někteří hráči áčka a to bylo znát. Věděli jsme ,že nám mužstvo stárne a hlavně na soupeřových hřištích se to projevovalo.Pro malý počet hráčů jsme poslední měsíc skoro netrénovali a to bylo na hřišti vidět. Slabá konkurence byla znát na výkonech celého mužstva!
Ve kterém utkání podali Vaši svěřenci nejlepší výkon?
Spokojen jsem mohl být v utkáních doma s Jundrovem ,se Slovanem a většinu utkání v Lískovci i když jsme prohráli.
Naopak, který zápas byl největší propadák?
První půle doma s Lokotkou a konec v zápasech venku v Bosonohách a v Líšni.
Kteří hráči vykazovali na podzim nejstabilnější formu?
Na tuto otázku se mi hůře odpovídá, protože pro marodku mužstva jsme hráli pokaždé v jiné sestavě.Ale abych na tvůj dotaz odpověděl,tak stabilní výkony podával Jirka Fajkoš a Jakub Dozbaba.
Nejlepším střelcem týmu je zatím s osmi brankami Pepa Šurkala (gólman Áčka). Co říkáte na jeho produktivitu?
Na to,že je to brankář, tak si ve vápně soupeře počíná jako zkušený útočník a nepotřebuje k tomu milion šancí jako zbytek našeho útoku.Má dobrý výběr místa a hru hlavou.
Pomáhali Béčku také další hráči prvního týmu?  
Jak jsem říkal, tak hlavně v domácích zápasech nám hodně pomáhali hráči áčka,celkově jich bylo 8 . Nejvíc Pařízek , Bím,Śurkala
Vzhledem k velké marodce si připsali první starty v dospělém fotbale také někteří mladší dorostenci. Jak jste s nimi byl spokojen?
K utkáním nastoupili hráči Fiala,Novotný,Pešta.Nejvíce si zahrál brankář Tomáš Fiala, který chytal ve třech zápasech a určitě výkonem potvrdil svůj l potenciál.Další dva hráči dostali menší časový prostor,ale doufám, že již brzy budu využívat mladé talentované hráče stále více .
Sledujete také zápasy našeho dorostu? A co říkáte na jeho dosavadní umístění?
Na zápasy dorostu se z důvodu časové kolize s béčkem dostanu jen na domácím hřišti, ale je již vidět práce M.Poláka a M .Brzobohatého.Snaží se hráčům vnutit určité herní návyky a to se na hře začalo projevovat.Dorost je po podzimu na prvním místě a já jim přeji i na jaře plno bodů a postup do vyšší soutěžě.
Čelo tabulky je dost vyrovnané. Koho tipujete letos na postup?
Z tria mužstev Obřany ,Líšeń, Ŕečkovice to bude podle mě Líšeń C, ale kdo ví.
Vzpomenete si, který gól nebo situace Vám udělala na podzim největší radost?
Krásnou branku dal Pařez v zápase se Slovanem, kdy si zpracoval v malém vápně míč a dokázal z této pozice přelobovat brankáře.Krása.
Chtěl bystě něco vzkázat Vašim hráčům nebo fanouškům?
Jsem rád,že i když se nám až tak nedaří, v domácích zápasech máme slušnou diváckou podporu a venku duo Jim, Těšík st. Chci jim za celé Béčko poděkovat a doufám v jejich přízeň i na jaře.
Díky trenére za rozhovor.