oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Rozhovor se záložníkem Béčka Jakubem Dozbabou

28.3.2019

Ahoj Kubo, Béčko na úvod jara senzačně porazilo vedoucí Lelekovice. Jak bys utkání zhodnotil?
Takový zápas se hodnotí vždy dobře. Lelekovice nás sice v některých fázích hry přehrávali, ale tento tlak jsme dokázali ustát a zároveň jsme dokázali být mimořádně efektivní směrem dopředu. Jsem rád, že jsme jim vrátili prohru z první poloviny soutěže, kterou jsme si nezasloužili. Zároveň musím poděkovat posilám - Bímákovi, Vlčákovi a Šurkymu, kteří odvedli kus skvělé práce!
Co říkáš na hattrick brankáře Áčka Pepi Šurkaly?
Pepu už jsem viděl hrát v poli na venkovním turnaji v zimě, takže mě jeho výběr na pozici útočníka nezaskočil. Nicméně jsem nečekal, že to bude právě on, kdo zápas takovým způsobem rozhodne. Byl velmi dobrý na míči a měl skvělý výběr místa v útočné fázi. To vše se projevilo na jeho kanonádě.
Něco nám o sobě prosím prozraď (věk, rodina, práce, koníčky atd.)
Tak je mi 27 let, bydlím druhým rokem na Lesné a pracuji jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři, přibližně za rok a půl mě pak čekají advokátní zkoušky. Mým koníčkem je samozřejmě fotbal, mimo to pak tenis, cestování a zejména horská turistika.
Béčko po roce opět vyrazilo na zimní soustředění do Adamova. Jak se ti tam líbilo?
V Adamově se mi stejně jako v minulém roce líbilo. Je to skvělá příležitost pro stmelení kolektivu a nabrání potřebné fyzičky. Doufám, že i příští rok pojedeme a bude z toho dlouhodobá tradice.
Jak dlouho už na Startě hraješ a kde jsi se tu vzal?
Na Startě jsem se poprvé objevil v roce 2013, na doporučení Machyho. Po druhé pak v roce 2017. S Lesnou jsem nicméně spojen již od dětství, žila tu babička, chodil jsem tu do školy na ZŠ Blažkova a závodně plaval za plavecký tým TJ Tesla Brno.
Kdo a kdy tě k fotbalu přivedl?
Jako ve většině případů i mě k fotbalu přivedl táta, který kopal za mládežnické týmy Zbrojovky Brno. Není proto překvapením, že mě v šesti letech přivedl na nábor Zbrojovky, tehdy ještě Boby Brno. V týmu jsem zůstal, až do konce páté třídy, kdy jsem následně odcházel z Janouškové na gymnázium. Rodičům se nelíbilo propojení školy a fotbalu dohromady. V tuto dobu skončila má fotbalová "kariéra" a já se začal naplno věnovat pouze plavání.
Kterými kluby jsi doposud prošel? 
S fotbalem jsem začal opět, až po maturitě, a sice v týmu SK Slatina, kde jsem odehrál jednu sezonu. Následně jsem hrál za Start, pak Násedlovice a teď znovu Start.
V přípravě jsi nastoupil i ve středu zálohy. Na jakém místě se v záložní řadě cítíš nejlépe?
Rád bych se někdy v budoucnu viděl ve středu zálohy, ale kriticky musím říci, že se momentálně cítím být pro tým daleko platnější na kraji zálohy.
Hraješ také malou kopanou nebo futsal? Případně za jaký klub a kterou soutěž?
Ano, hraji za futsalový tým Hombres Brno, se kterým kopeme krajský přebor.
V čem si myslíš, že ti může futsal pomoct při hraní fotbalu?
Futsal je hra o neustálém pohybu a nabízení se do volného prostoru. Věřím, že tyto návyky jsou důležité i ve fotbale.
Máš fotbalový nebo sportovní vzor?
Asi žádný takový jediný vzor nemám, oblast sportu je každopádně plná skvělých a úspěšných lidí, kteří mě neustále inspirují.
Fandíš nějakému fotbalovém klubu a proč?
Jsem fanoušek londýnského týmu FC Arsenal. Arsenalu jsem začal fandit v době, kdy čtveřice Fabregas, Hleb, Flamini a Rosický předváděli nádherný kombinační fotbal a už mi to vydrželo.
V sobotu zajíždí Benfika na hřiště osmé Čafky. Troufneš si tipnout výsledek?
Tady by si ani Duší netroufl tipnout. Čafka byl jedním z nejlepších týmů, co s námi na Startu hrál. Jejich umístění v tabulce mě překvapuje.
Chtěl by si něco vzkázat svým spoluhráčům, trenérovi nebo našim fanouškům?
DYCKY MOST!
Díky Kubo za rozhovor a přeju vydařené jaro.