oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Rozhovor s trenérem Béčka a předsedou klubu Janem Kyprem

7.11.2018

Zdravím trenére, Béčko na závěr podzimu remizovalo v Obřanech. Jak byste utkání zhodnotil?
Co se týká posledního podzimního zápasu, šli jsme do utkání s tím, že chceme rozšířit naše bodové konto na hřištích soupeřů. I když se hrálo po celonočnim dešti na horším terénu, hra měla slušné tempo. Chtěli jsme napadat hluboko v poli soupeře, což se nám začalo dařit až ve druhé půli. Následně přišla odměna v podobě dvou gólů. Škoda, že jsme nedokázali v této fázi hry být více na míči ,soupeř dokázal vyrovnat a zápas skončil asi spravedlivou remízou.
Prosím také o stručné zhodnocení celého podzimu v podání Vašeho týmu.
Myslím, že pohled na tabulku vyjadřuje moji spokojenost s výsledkem mužstva ve většině podzimních zápasech.
Co se stalo, že se po polovině soutěže pohybujete na opačné straně tabulky než tomu bylo před rokem?
Řekli jsme si, že oproti minulé sezoně musíme zapracovat na defenzivě a zlepšit přechodovou fáz,i což se nám postupně začalo i dařit. Nedostáváme tolik laciných branek a lepší se řešení finálního zakončení. I já jsem musel oproti minulé sezóně přehodnotit střídání v utkáních, kde byla hra až do konce vyrovnaná a zmenšil jsem rotací hráčů na různých postech.
Ve kterém utkání podali Vaši svěřenci na podzim nejlepší výkon a naopak?
Nejlepší výkon mužstvo podalo v zápase s Lelekovicemi i přes prohru a vítězné utkání s Lokotkou .Špatny výkon jsme předvedli i přes remízu v Řečkovicích a nezvládli jsme utkání v Řícmanicich.
Který hráč vykazoval v zápasech nejlepší formu?
Fotbal je kolektivní hra a hru tvoří celé mužstvo, ale líbily se mi vyrovnané výkony Jiřího Štěpánka a Michala Matouška.
Jaký gól se Vám nejvíc líbil?
Z těch 33 branek co jsme vstřelili jich bylo více, ale připomněl bych gól Patrika Krempaskeho v zápase se Slovanem.
Kde vás jako tým tlačila na podzim nejvíc bota a z čeho máte naopak největší radost?
Chtěl bych po mužstvu, aby podávalo vyrovnané výkony ve více zápasech po sobě a měl jsem dobrý pocit z hráčů, kteří nám pomáhali z A mužstva a dobré atmosféře v kabině béčka.
Přejděme celkově k situaci v klubu. Má momentálně už Start obsazeny všechny mládežnické kategorie?  
Již když jsme v roce 2013 rozjížděli projekt mládež na Starté, věděli jsme že se nám náborem postupně podaří zaplnit přípravky,ml.a st. žáky. Výbor si plně uvědomoval, že bude trvat nejméně šest let než vychovame první dorostence a tím odpovídám na tvůj dotaz. Máme minipřípravku, starší a mladší přípravku, ml.a st. žáky, což je za pět let odraz výborné práce trenérů pod vedením šéftrenéra Marka Brzobohatého.
Za zadní brankou se buduje tréninkové hřiště s umělou trávou. Je už znám termín dokončení?
Jak jste si jistě všimli byla dokončena první fáze výstavby, to znamená opěrná zeď ,drenáže a podloží pod hřištěm. Další fáze bude položení umělé trávy. Pokud se vše zdaří (finančně) bude umělá tráva položena před podzimem 2019. Třetí a poslední fázi je umělé osvětlení, které se bude řešit během příštího roku a doufáme, že zimní přípravu zahájíme pod umělým osvětlením.
Plánuje se v budoucnu také výstavba nových šaten? Počet současných už začíná být nedostačující.
Všichni víme, že pokud nám brzy přibudou dorostenci, budou nám kabiny malé. Na druhou stranu máme před sebou dostavbu tréninkového hřiště, což je z hlediska finančního nemalý úkol. Kabiny budou další úkol, kterým se chceme zabývat a to předběžné v roce 2020. Mohu prozradit, že zjišťujeme možnosti osvětlení hlavního hřiště.
Jak hodnotíte podzimní vystoupení Áčka v Krajském přeboru?
Co se týká A mužstva,podle mě je momentalne výstavní skříní našeho fotbalového oddílu ,což je vidět na návštěvnosti, která je druhá v průměru v našem kraji, což je vynikající .
Jaká je vize klubu do dalších let?
Představa vedení klubu je především kvalitní práce s mládeží, zlepšení podmínek pro práci trenérů a udržet vysokou kvalitu našeho fotbalového hřiště, za což patří největší dík bratrům Paveskovym, bez kterých si to vůbec nedovedu představit.
Chtěl byste něco vzkázat svým hráčům, kolegům nebo fanouškům našeho klubu?
Chtěl bych popřát všem trenérům, hráčům, funkcionářům a hlavně fanouškům našeho fotbalového klubu hodně zdraví a štěstí do konce roku a celý rok 2019 a hlavně krásné fotbalové zážitky jak u mládeže tak u dospělých a tobě za nezištnou práci pro náš klub.
Díky trenére za rozhovor.