oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Rozhovor s trenérem Áčka Milanem Frimmelem

2.11.2022

Ahoj trenére, Áčko mužů obsadilo po podzimní části první místo s náskokem čtyř bodů do jarních odvet. Panuje z tvé strany tedy spokojenost?

Ahoj,  s konečným umístěním v tabulce samozřejmě spokojeni jsme, i když  je tam jedno malé ale, když víme, že to mohlo dopadnout ještě o malinko lépe. Na druhou stranu musíme být pokorní a respektovat sílu každého soupeře s kterým hrajeme.

Před sezónou došlo k významnému posílení kádru. V jakém období si začal tým sedat?

Věděli jsme, že se nám podařilo na Start přivézt opravdu velkou kvalitu. Pravdou ovšem je, že chvíli trvalo, než jsme najeli na náš styl hry který chceme hrát a praktikovat. Nepovedl se nám vstup do soutěže, ale mužstvu jsme dál věřili, i když jsme po třech kolech ztratili 5 bodů. Poté se nám ovšem povedla série 8 vítězných utkání a každým zápasem rostlo sebevědomí mužstva.

Ve kterých utkáních podali tvoji svěřenci na podzim nejlepší výkon?

Těžké hodnotit, protože každý zápas je o spoustě okolnostech a ty se hodnotí pokaždé jinak. Nevíce branek jsme nastříleli v Bystřici a doma s Velkou Bíteší, tak to byli jistě pro diváky dobrá utkání. Já si naopak cením zápasů, kde jsme ze sebe museli vydat vážně to NEJ, abychom je zvládli....ať už to byly Bohunice, Jihlava, Tasovice, Lanžhot....

Naopak, které špíly mančaftu vůbec nevyšly?

Velikou fackou pro nás bylo utkání ve Staré Říši.

Kteří hráči vykazovali v první části sezóny nejlepší formu?

Myslím si, že jak chvíli trvalo než si sedlo mužstvo, tak to bylo i s individuálními výkony hráčů, kteří nabírali sebevědomí což se pozitivně projevilo na jejich výkonech. Celé mužstvo zaslouží pochvalu. Bylo skvělé pozorovat, jak celé mužstvo útočí a celé mužstvo  brání. Ovšem nejvíce je samozřejmě vidět Dominik Havlín, který vstřelil 10 branek.

Kdo ze soupeřů tě na podzim svým herním projevem nejvíce zaujal?

Jihlava má mladé perspektivní mužstvo, Tasovice jsou každoročně velmi silný tým, nováček z Bohunic se drží v popředí a možná tomu neodpovídá postavení v tabulce, ale Velká Bíteš je velmi fotbalové mužstvo, které chce neustále hrát kombinační fotbal.

Máš nějaký trenérský vzor? Případně, který trenér tě v tvé hráčské kariéře nejvíce ovlivnil?

Na to já nejsem. Za svou hráčskou kariéru jsem zažil spousty trenérů, možná si vzal od každého co mě bylo blízké, ale stejně si jedu podle toho jak to cítím. Možná zmíním jedno jméno ,,Bogas'' Pilný se kterým jsem spolupracoval v Hradci a to si sedlo jak lidsky, tak profesně velmi dobře.

Trénujete ještě se svými svěřenci nebo necháváte hráčům volno do začátku zimní přípravy.

Budeme trénovat do konce listopadu, poté hráči dostanou volno a individuální plán. Začátek přípravy je naplánovaný na 10.1.2023

Na čem je podle tebe potřeba přes zimu ještě více zapracovat?

Zimní přípravu asi nikdo rád nemá, protože je hodně dlouhá a obehraná písnička je kondice... bez ní to ale nejde, takže to je nějaký základ a poté jsme sem tam v utkáních vypadli z role organizace mužstva, takže na tom bych chtěl také zapracovat.

Plánuje se další posílání kádru pro jarní část soutěže?

Musíme si s vedením sednout, zhodnotit právě ukončenou část sezóny a vyhodnotit si vůbec potřebu takového kroku.

Můžeš už nastínit, jak bude probíhat zimní příprava?

Jak jsem již psal začátek je naplánovaný na 10.1.2022. Využívat k tréninku budeme naši UT na Startu a UT v centru Brněnské Ivanovice. Do tréninků na hřišti plánuji vložit bloky spinningu. Na regeneraci využíváme našeho maséra a wellness Orion. Co se týče přípravných utkání, tak se podařilo sehnat vážně kvalitní soupeře. Postupně se utkáme s Kvítkovice, Znojmo, Blansko, Velké Meziříčí, Kroměříž, Hodonín, Bystrc a generálku sehrajeme s Kuřimí.

Chtěl bys něco vzkázat svým hráčům, případně našim fanouškům?

Chtěl bych všem poděkovat za přízeň, podporu fanoušků v hledišti, vedení klubu, hráčům ať se vyhýbají zranění a v lednu se všichni odpočatí a natěšení pustíme do další práce.

Díky Milane za rozhovor a přeju, ať se na konci sezóny podaří vysněný postup.

Děkuji mockrát