MUŽI: Posílené Béčko veze z Líšně pouze bod

2.9.12018. Doplněn komentář k utkání.

5. kolo - II. třída Městský přebor

LÍŠEŇ C - START B 2:2 (1:2)

Střelci: 11. Klein Přemysl, 58. Klein Přemysl - 8. Pařízek Martin, 35. Mikeš Miroslav
Sestava: Doušek - Krempaský, Štěpánek, Fousek, Jirátko(75.Těšík K.) - Dozbaba(65.Christov F.), Čupr, Pařízek, Mikeš, Matoušek M. - Matoušek P.(65.Sedlář)
Komentář k utkání:
K prvnímu venkovnímu zápasu zajíždělo Béčko na novou umělku Celtiku Líšně. Střed zálohy pomohli vystužit Martinové Čupr s Pařízkem a mladý Mira Mikeš z Áčka.
Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Hned v první minutě se po krásné přihrávce středem řítil sám na brankáře Mira, ale gólman mu včasným vyběhnutím šanci zmařil. V 8. minutě už jsme si na lavičce mohli zařvat, to když Pařez na levé straně přešel přes obránce a obstřelil gólmana 1:0! Z vedení jsme se však neradovali dlouho, protože o tři minuty později zřejmě z ofsajdové pozice přehazuje Klein vybíhajícího Dušiho. Naše hra je tou dobou ale velmi dobrá, středoví hráči si chodí aktivně pro balony, dobře kombinují a dařilo se i ostatním. V 15. minutě zakončuje Pařez trvdou střelou k pravé tyči a gólman s obtížemi vyráží na roh. O deset minut pozdějí střílí z nebezpečné pozice Rádio vedle. Po půlhodině hry trefuje výborně hrající Štěpec z halfvoleje dokonce tyč. Líšeň kontruje přihrávkou středem, ale Duši dobře přečetl a vyráží. V 35. minutě nám vyšla krásné akce středem hřiště a Mira Mikeš po lahůdkové příhráce Rádia zvyšuje na 2:1. Do kabiny tak odcházíme po kvalitním výkonu s nejtěsnějším vedením.
Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně. Hned v první minutě střílí Mira vedle tyče. V 50. minutě trefuje Rádio chytrým lobem z pětadvaceti metrů břevno. O pět minut později si dala Líšeň málem vlastňáka po nepřesné přihráce hlavou. Škoda, že při nás v těchto chvílích nestálo trochu štěstí - gól na 3:1 by zápas zlomil. V 58. minutě po našem rohu mohl soupeř z rychlého brejku srovnat, ale v zakončení selhal. Bohužel o dvě minuty později v 60. minutě už jsme za svou chybu zaplatili, to když Klein přešel středem přes tři naše obránce a prostřeluje Dušiho 2:2. Tohle nemůžou tak zkušení hráči dopustit! V 72. minutě neuznal nepřesný sudí Líšni podle mě regulérní gól, to když pískl domácímu útočníkovi faul, po němže skončil míč v síti. V poslední minutě mohl ještě Mira strhnout vedení na naši stranu po přesném centru Rádia, ale míč špatně trefil. Zápas tak skončil asi spravedlivou dělbou bodů.
Z utkání mám smíšené pocity, o poločase jsem si říkal, že bod by pro nás byl málo, ale nakonec jsme mohli také prohrát. V neděli máme doba Chrlice a už by to chtělo tříbodový zisk.
Zhodnotil: asistent trenéra Richard Těšík