MUŽI: Oslabené Béčko padlo ve Starém Lískovci

5.5.2019

21. kolo - II. třída - Městský přebor

STARÝ LÍSKOVEC - START B 4:1 (0:0)

Střelci: 53. Belák Filip, 75. Tesař Lukáš, 82. Tomašec Samuel, 88. Tesař Lukáš - 85. Kristek Marek
Sestava: Sedlář - Pavéska, Štěpánek, Krempaský, Jirátko - Dozbaba, Fajkoš, Marek I., Němec - Těšík R., Kristek
Komentář k utkání:
K zápasu do Starého Lískovce jsme odjížděli s obavami. K velké marodce přibyla absence brankáře Tomáše Douška a opory Michala Matouška. Navíc jsme hráli současně s Áčkem, takže jsme nemohli využít ani střídajícíh hráčů z jedničky. Do brány se tak postavil útočník Michal Sedlář, ve středu zálohy vypomohl z Oldboysu Igor Marek a v útoku nastoupil Mara Kristek, který však nemohl chodit kvůli naražené noze do soubojů. Na lavce tak zůstal jen na půl zraněný Peťa Matoušek.
I přes tyto vynucené změny jsme odehráli velmi dobrý první poločas a organizovanou hrou nepouštěli domácí do žádných šancí. Škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce několik ofenzivních akcí. Soupeř vystřelil během první půle na bránu pouze jednou a Michal se štěstím nohou vyrazil. Na druhé straně hlavičkoval z nadějné pozice Ríša a následně trefil Mara z úhlu pouze brankáře. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.
Na začátku druhé půle v 53. minutě se zase jednou projevil fotbalový necit pro hru sudího Beneše, který proti nám nařídil velmi spornou penaltu. Tu se štěstím proměnil Belák 1:0. I nadále jsme pokračovali v kombinační hře, ale naše akce končily na velkém vápně soupeře. Chyběla kvalitnější předfinální fáze. V 75. minutě zvyšuje na 2:0 Tesař tvrdou střelou kolem zdi z přímého kopu. O sedm minut později jsme dostali další lacinou branku, tentokrát po neštastné teči na přední tyči 3:0. V 85. minutě ještě vykřesal jiskřičku naděje z malého vápna Mara Kristek po hezkém průniku do vápna a následnou přihrávkou pod sebe od Kuby Pavésky 3:1. Konečnou podobu výsledku přidal po brejku v 88. minutě svou druhou brankou Tesař 4:1.
Škoda, že se to tentokrát v Lískovci tak nešťastně sešlo. Věřím, že za normální konstalace by jsme bez bodů neodjeli.  V týdnu už musíme zase ve větším počtu potrénovat a v neděli doma proti Řečkovicím odčinit zbytečnou venkovní porážku.