oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Michal Matoušek zařídil čtyřmi brankami Béčku remízu v Medlánkách

12.11.2017

11. kolo - II. třída Městský přebor

MEDLÁNKY B - START  B 5:5 (0:2)

Střelci: 3. Pazdera David, 32. Rolín Jakub, 46. Piák Patrik, 53. Krátký Jan, 73. Skalník Jakub - 60. Matoušek Michal, 77. Matoušek Michal, 80. Těšík Richard, 81. Matoušek Michal, 86. Matoušek Michal
Sestava: Doušek - Štěpánek, Mašlej, Fousek, Jirátko(65.Těšík K.) - Mica D.(65.Christov T.), Pařízek, Holomek(46.Matoušek M.), Kristek(72.Juchalka) - Těšík R., Christov F.(65.Sedlář)
Komentář k utkání:
K poslednímu podzimnímu utkání zajíždělo Béčko na hřiště našich sousedů v tabulce Medlánek. Vzhledem k tomu, že Áčko skončilo svou soutěž minulý týden, tak jsme se mohli spolehnout na pomoc čtyř hřáčů z kádru jedničky. Za domácí nastoupilo šest hráčů z kádru svého prvního týmu.
Po tříbrankovém přídělu na Slovanu jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany, no již po třech minutách hry to bylo 0:1... ty když po centru na zadní tyč využil našeho nedůrazu v malém vápně Pazdera. V prvním poločase jsme to byli my kdo udával tempo hry, ale góly padaly pouze do naší sítě. Ve 32. minutě pláchl po pravé straně medlánecký útočník a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování svého kolegu Rolína 0:2. My jsme hráli pouze po vápno, za zmínku stojí pouze tvrdá střela Martina Pařízka, kterou Šeda bravůrně vyrazil a dvě zakončení Fildy Christova, která se mezi tři tyče nevlezla.
Do druhé půle vystřídal Michal Matoušek středopolaře Miru Holomka, což se později ukázalo jako klíčový tah. V 46. minutě nevyšla Dušimu riskantní klička a Piák zvyšuje do prázdné brány již na 0:3 a zdálo se být hotovo. V 53. minutě jsme navíc nedokázali odvrátit míč z šestnáctky a Krátký dává na 0:4. Po hodině hry využil odraženého míče z levé strany Michal Matošek a střelou pod břevno prostřeluje vše co mu stálo v cestě 1:4. V 53. minutě dovršil náš zmar Skalník střelou, kterou ještě tečoval a nadzvedl jeden z našich hráčů 1:5. V 65. minutě naskakují do hry naši střídající hráči a také Medlánky posílají do hry lavičku, což se jim nakonec nevyplatilo. Třináct minut před koncem po naší krásné akci a přihrávce Peti Fouska uklízí na zadní tyči do prázdné opět Mates 2:5. V 80. minutě vysílá Pařez do šance Ríšu a ten lobuje domácího brankáře 3:5 a ještě žijem! O minutu později uniká Ríša po pravém křídle a přesným centrem nachází kopačku Michala Matouška, který z voleje tváří v tvář brankáři rozvlní síť 4:5 a zkompletovává hattrick. Medlánky jsou jako opařené a my vycítili šanci na bodový zisk. V 86. minutě zahrává Pařez roh na který si naskakuje Ríša a hlavičku mířící do sítě vyráží rukou domácí hráč. Sudí Šustr vše dobře viděl a bez váhání ukazuje na penaltový puntík. Míč si staví kanonýr utkání Míša Matoušek a přesnou střelou za tyčku nedává Šedovi šanci a zajišťuje nám nakonec senzační bod za remízu 5:5!
Zhodnotil Ríša Těšík