MUŽI: Béčko zakončilo podzim vysokou porážkou v Líšni

3.11.2019

1. kolo - II. třída Městský přebor

LÍŠEŇ C - START B 7:0 (1:0)

Střelci: 38. Široký Marek, 59. Čadílek Jan, 64. Čadílek Jan, 69. Široký Marek, 71. Horký Ondřej, 89. Čadílek Jan, 90. Horký Ondřej

Sestava: Doušek - Těšík K.(72.Fiala), Kristek, Fajkoš, Pelc - Pešta, Pařízek, Matoušek P., Matoušek M. - Těšík R., Němec(53.Novotný)

Komentář k utkání:
K poslednímu podzimnímu zápasu nastoupilo Béčko na umělé trávě druhé Líšně. Střetl se tak nejlepší domácí tým proti nejhoršímu venkovnímu celku. Kvůli přetrvávající dlouhé marodce nastoupil na kraji zálohy dorostenec Sebastian Pešta a na střídačce byli připraveni jeho spoluhráči Pavel s Tomem. Premiéru za Benfiku si připsal na levém beku Ondra Pelc z Áčka.
První poločas papírovým předpokladům vůbec nenasvědčoval. V první naší šanci prosvištěl sražený centr Michala Matouška kolem přední tyče a málem zapadl za záda Rychetského. Soupeř hrozil rychlým přechodem do útoku, ale jeho pološance a rohy se nám dařilo ubránit. Po přesném centru Martina Pařízka mohl hlavou otevřít skóre Ríša Těšík, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle tyče. Střelu Sebastiana z hranice velkého vápna Rychetský vyrazil. Až v 38. minutě zahrávali domácí další rohový kop, na který si naskočil nejlepší hlavičkář Líšně Široký a posílá Marvany do vedení 1:0. Stejným výsledkem první poločas také skončil, ale dalo se z něho vytěžit více.
Do druhé půle poslal domácí trenér rovnou čtyři mladé hráče. V rozmezí 59. a 71. minuty přidal fotbalový soupeř většinou po našich zbytečných ztrátách míče a pohledných kombinacích čtyři branky a bylo po zápase. Nedařilo se nám držet podržet balon a valil se na nás jeden útok za druhým. V závěru přidala Líšeň ještě dvě branky a rozhodla o svém vysokém a zaslouženém vítězství.
Podzimní část tak Béčko končí v horším středu tabulky na 9. místě se čtrnácti body s bilancí čtyř výher, dvou remíz a šesti porážek. Doma se nám dařilo a důležité zápasy s týmy naší úrovně jsme zvládli. Venku to bylo naopak špatné a dokázali jsme dovézt pouze bod z Řícmanic. Mrzet nás mohou zejména zbytečné prohry ve Starém Lískovci a Bosonohách.