MUŽI: Béčko vydřelo bod proti Řečkovicím

27.10.2019 Doplněn komentář

13. kolo - II. třída Městský přebor

START B - ŘEČKOVICE 5:5 (3:4)

Střelci: 7. Ryšavý Vlastimil, 33. Ryšavý Vlastimil, 36. Těšík Richard, 54. Šurkala Josef, 68. Šurkala Josef - 4. Březovský Josef, 14. Coufal Ondřej, 18. Hlouch Lukáš, 22. Hlouch Lukáš, 62. Čihák Petr
Sestava: Doušek - Těšík K., Matyska, Kristek, Němec(24.Prokop) - Dozbaba, Matoušek M., Matoušek P., Šurkala - Těšík R., Ryšavý(67.Obrhel)
Komentář k utkání:
Do zápasu proti třetímu týmu tabulky s nejlepším útokem soutěže jsme nastupovali s absencí čtyř! obránců základní sestavy. Premiéru za Béčko si tak připsal na stoperu kapitán Áčka Lukáš Matyska, před něj se ze zálohy na předstopera musel stáhnout Mara Kristek a z útoku na krajního beka Radim Němec. V ofenzivě nás posílili ačkaři Pepa Šurkala s Vlastou Ryšavým.
Hned od začátku převzali hosté otěže zápasu do svých rukou. Ve 4. minutě trefuje Chráscina ještě levou tyč naší brány, ale z následné dorážky už posílá Řečkovice do vedení Březovský 0:1. O chvíli později posílá Ríša z pravé strany přetažený centr na Vlastu a ten se z prvního doteku snad z nulového úhlu trefuje na zadní tyč 1:1. Snažíme se držet míč, ale rychlonohý soupeř z protiútoků trestá naše laciné ztráty a skóre se ve 22. minutě vyšplhá až na hrozivých 1:4. Tou dobou už jsem se začínal obávat dvouciferného debaklu. To nás ještě následně několika skvělými zákroky podržel Duši v bráně. Ve 33. minutě pláchl po pravé straně od půlky Vlasta, pohrál si s hostující obranou i brankářem a snižuje na 2:4. O tři minuty později nachází Vlasta přihrávkou pod sebe Ríšu a ten se štěstím prostřelí vše co stálo v cestě míči do sítě 3:4. Soupeře rychlé snížení evidentě zaskočilo a do poločasu už se skóre nezměnilo.
Ve druhé půli jsme se ještě více zatáhli na naši polovinu a snažili co nejdelé držet přijatelný výsledek. V 54. minutě zahráváme rohový kop na který si na přední tyč naskočil Pepa Šurkala a prudkou hlavičkou srovnává na 4:4. V 64. minutě zahrávají roh také Řečkovice jehož délku neodhadl Ríša a pro Čiháka už nebyl problém z blízkosti skórovat 4:5. No a rohový kop dotřetice - podruhé v zápase si v 68. minutě míč ve vzduchu skvěle našel Pepa a na brankáře znovu prokázal neuvěřitelný gólovým instinkt 5:5! Dvacet minut před koncem musí střídat Vlasta a naše ofenzivní síla tím rázem výrazně oslabila. Soupeř nás ještě více zatlačil a začínají docházet síly. Obranu naštěstí výborně drží Lukáš Matyska s Dušim v bráně a obětovým týmovým výkonem všech hráčů získáváme nakonec vydřený bod s cenou zlata.
Hostující trenéři Martin Král s Karlem Anderlem poskládali do ofenzivy velmi silné mužstvo a přeju jim, ať se jim vysněný cíl splní. Chtěl bych moc poděkovat klukům z Áčka, kteří se zápasem v nohách a po náročné závěrečné přišli a výrazně pomohli k bodovému zisku. Doufám, že se nám do posledního zápasu v Líšni podaří zmobilizovat síly, domácí potrápíme a užijeme si následnou závěrečnou.