MUŽI: Béčko vybojovalo bod v Řícmanicích

1.9.2019 Doplněno.

5. kolo - II. třída Městský přebor

ŘÍCMANICE - START B 3:3 (2:1)

Střelci: 21. Kubíček Lukáš (pen.), 22. Polák Tomáš, 57. Kubíček Lukáš - 30. Dozbaba Jakub, 59. Kejík František, 87. Šurkala Josef
Sestava: Doušek - Těšík K.(46.Fajkoš), Krempaský(57.Pavéska), Jirátko, Prokop - Dozbaba, Kristek, Matoušek M., Kejík - Matoušek P.(70.Šurkala), Němec
Komentář k utkání:
I ve druhém venkovním utkání zajíždělo Béčko na hřiště, kde se nám dlouhodobě vůbec nedaří a to do Řícmanic. Domácí i letos posilovali a vhodně doplnili svům kádr (gólman Prokeš a zkušený záložník Dornay). My jsme v neděli nastoupili v ryze béčkařské sestavě, akorát na lavce byl připraven žolík Pepa Šurkala.
I když jsme v kabině nabádali hráče, že to bude zápas o osobních soubojích a důrazu ve středu hřiště, tak jsme se z toho vůbec nepoučili. Vůbec jsme nechytili začátek a soupeř nás předčil ve všech herních činnostech. Hlavně ve středu hřiště vládl chaos a domácí nás přehrávali. Po jednom z mnoha prohraných soubojů ve středu hřiště se míč dostal do našeho vápna, kde Paťa Krempaský zcela nepochopitelně sestřelil řícmanického hráče a následoval pokutový kop. Míč si v 21. minutě staví Kubíček a s přehledem proměňuje 1:0. O minutu později využil nedorozumění Patě a Dušiho domácí Polák a uklízí do prázdné brány 2:0. Ukázková situace toho, když spolu hráči na hřišti nekomunikují! Dva zcela zbytečné góly v naší síti. Naštěstí jsme se z toho brzy otrkali. Po půl hodině hry se nám podařilo překonat zónovou obranu soupeře skvělým pasem Michala Matouška, který našel v náběhu Dozbiho, ten přesprintoval svého strážce a snad napotřetí prostřeluje Prokeše 1:2. Důležitá kontaktní branka nám vlila krev do žil.
Do druhé půle vystužil naši defenzivu na předstoperu Jirka Fajkoš a bylo to znát. Ve chvíli kdy se nám podařilo srovnat hru předvedl bohužel v 57. minutě další kiks Paťa, který namazal slabým odkopem soupeři a ten nám odskakuje opět na rozdíl dvou branek 3:1. Hned v zápětí ho na stoperu nahrazuje střídající Kuba Pavéska. O dvě minuty později dobře zakombinovali na pravé straně Radim Němec s Frantou Kejíkem, který si navádí míč na střed a krásnou levačkou obstřeluje bezmocného Prokeše 3:2. Franta si tak připsal první trefu v dresu Startu. Řícmanice se zatáhly, přestaly presovat a nechaly nám více prostoru a času pro kombinaci. Toho mohl využít asi deset minut před koncem Radim, ale po krásné uličce středem obrany trefuje pouze vybíhajícího brankáře. To jsem si říkal, že nás bude stát určitě body. V 87. minutě vysílá Zdena Jirátko míč do nebezpečného prostoru za domácí obranu kam si nabíhá střídající žolík Pepa Šurkala a výstavním lobem potvrzuje pověst zabijáka 3:3! To ale ještě nebyl konec, o chvíli později se řítil sám na gólmana opět Radim, ale i tentokrát v zakončení selhal. Když jsme v samém závěru ještě přečkali dva rohy skončil zajímavý zápas dělbou bodů.
Jsem rád, že jsme se za stavu 3:1 znovu zvedli a ve druhé půli předvedli solidní výkon. Nakonec jsme mohli i vyhrát, ale bod z Řícmanic vzhledem k průběhu zápasu s pokorou bereme. Za týden přivítáme na Startě zkušený tým Béčka Slovanu a tři body musí zůstat opět doma.