MUŽI: Béčko si připsalo doma proti Medlánkám další tři body

START B - MEDLÁNKY B 1:0 (1:0)

Střelci: 28. Matoušek Petr
Sestava: Fiala - Bím, Kristek, Fajkoš, Jirátko - Dozbaba, Pařízek, Matoušek M., Kejík(61.Obrhel) - Těšík R.(39.Němec), Matoušek P.(79.Krempaský)
Komentář k utkání:
Ve druhém domácím utkání v rámci jednoho týdne jsme na Startě přivítali omlazenou rezervu Medlánek. Při absenci Petra Fouska měl trenér Kypr těžkou hlavu se stoperským postem, kam se nakonec přesunul Mara Kristek ze zálohy. Stejně jako proti Jundrovu jsme se ve středu hřiště mohli spolehnout na pomoc Martina Pařízka z Áčka, ke kterému se na pravém beku přidal Michal Bím.
Hned od začátku jsme dostali soupeře pod tlak a přicházela jedna šance za druhou. Aktivní byla zejména naše pravá strana, kde vynikali Kuba Dozbaba s Míšou Bímem. V koncovce jsme však byli až trestuhodně nepřesní nebo jsme nechali vyniknout brankáře Šedu. Hru jsme měli pod kontrolou, ale problémy nám dělal rychlonohý pravý záložník hostů, který několikrát zaměstnal naši defenzivu. Při jedné situaci nás perfektně podržel Tom Fiala v bráně, který zlikvidoval samostatný nájezd ze strany. Do vedení nás poslal až v 28. minutě znovuzrozený kanonýr Petr Matoušek, který se štěstím prostřelil Šedu na přední tyči 1:0. Mates tak vstřeli svou třetí branku ve třetím utkání. V 39. minutě musel pro svalové zranění vystřídat Ríša Těšík a v útoku ho nahradil Radim Němec. Z první poločasu jsme tak vytěžili pouze hubený jednobrankový náskok.
Na začátku druhé půle mohl navýšit hlavou naše vedení Bímák, ale stejně jako Michal Matoušek po lahůdkové přihrávce od Zdeny Jirátka v koncovce selhal. A tak mohlo udeřit na druhé straně, ale Medlánky své velké šance v rozmezí 57. a 60. minuty zahodily. Hra se vyrovnala i proto, že nám ve středu hřiště začal odpadat Pařez. V 79. minutě si první start po zranění připsal v nové sezóně Paťa Krempaský. Ani jeden z týmů už do konce zápasu žádnou kloudnou akci nevymyslel a tak se zrodilo naše druhé vítězství v soutěži.
Z prvního poločasu jsme měli vytěžit rozhodně více a zápas dohrát ve druhé půli v klidu. Kdyby byl soupeř v koncovce přesnější, tak to bylo ještě drama. V neděli zajíždí Béčko na neoblíbené hřiště do Řícmanic a pokusí se dovést první venkovní body.