MUŽI: Béčko se v Bosonohách porazilo samo

20.10.2019

12. kolo - II. třída Městský přebor

BOSONOHY B - START B 4:3 (2:1)

Střelci: 4. Hanák Petr, 24. Hanák Petr, 85. Hanák Petr, 88. Hanák Petr - 4. Němec Radim, 51. Kejík František, 63. Matoušek Petr
Sestava: Doušek - Těšík K., Pavéska, Fajkoš, Bím - Kejík, Dozbaba, Matoušek P., Kovář - Těšík R.(71.Štika), Němec(82.Prokop)
Komentář k utkání:
Po reprezentační přestávce se Béčko představilo netradičně v sobotu dopoledne na hřišti Bosonoh. Po dvou porážkách a s výhledem na poslední dvě velmi těžká utkání jsme chtěli proti hratelnému soupeři naplno bodovat. V základní sestavě se po vleklém svalovém zranění objevil útočník Richard Těšík.
Zápas začal zajímavě. Hned ve 4. minutě namazal Michal Bím slabou malou domů Hanákovi a bývalý dorostenecký kanonýr Dosty Bystrc se tváří v tvář Dušimu nemýlil 1:0. Naštěstě v zápětí z pravé strany nacentroval Ríša přesně na hlavu Radima Němce a ten srovnává na 1:1. Hrálo se nahoru dolů, ale naše hra byla chaotická. Situace, které jsme si vytvořili jsme řešili špatně nebo nepřesně (zbrklé zakončení Ríše, zblokovaná střela Matesa, Dozbiho střela z vápna nad). Na druhé straně nás musel několika skvělými zákroky podržet Duši. Ve 24. minutě opět chybujeme na levé straně hřiště a z následného centru Hanák z blízka lobuje Dušiho 1:2. Po velmi špatné první půli jsme tak odcházeli do kabiny za nepříznivého stavu.
O poločase musel trenér Kypr výrazně zvýšit hlas a do druhé půle jsme nastoupili s daleko lepším herním projevem. Rychlejším pohybem a hrou po stranách jsme dostali Bosonohy pod tlak. V 51. minutě se po rohu nejlepe zorientoval ve vápně Franta Kejík a tvrdou střelou za háčky srovnává na 2:2. Po hodině hry našel Ríša přesnou přihrávkou do běhu Petra Matouška, ten potáhl do vápna a střelou na zadní tyč nás posílá do vedení 2:3! Od té chvíle jsme však upustili od naší hry a dostáváme se postupně pod tlak. Pět minut před koncem přišel šok, Michal Kovář z levé obrany poslal nepochopitelně dlouhou malou domů, kterou zachytil Hanák a hattrickem srovnává na 3:3. Tragédie byla dokonána v 88. minutě, to když nás po dvou prohraných soubojích potrestal kdo jiný než Hanák 4:3.
Prohráli jsme si tak vyhraný zápas a zcela zbytečně přišli o tři body do tabulky. Prohru navíc beru jako velkou ostudu pro náš tým, protože soupeř nastoupil s většinou hráčů starších ročníků a my ho nedokázali porazit. Příští kolo nás čeká adept na postup z Řečkovic s nejlepším útokem soutěže.