MUŽI: Béčko se rozloučilo s podzimem remízou v Obřanech

4.11. 2018

1. kolo - II. třída Městský přebor

OBŘANY - START B 3:3 (1:1)

Střelci: 12. Krejčí Václav, 65. Jelínek Albert, 84. Jelínek Albert - 18. Matoušek Michal, 50. Matoušek Michal, 53. Pavéska Jakub
Sestava: Doušek - Těšík K., Štěpánek, Fousek, Fajkoš - Bím(78.Němec), Krempaský, Pavéska)89.Sedlář), Dozbaba - Matoušek M(78.Šurkala), Matoušek (.(11.Christov F.)
Komentář k utkání:
K poslednímu zápasu podzimu jsme zajížděli do sousedních Obřan. Zranění do utkání nepustilo zkušeného Martina Čupra s Ríšou Těšíkem. Naopak zálohu opět posílil Michal Bím z Áčka.
Do derby vstoupili lépe domácí, to když jsme ve 12. minutě zaspali při autu a neobsadili Krejčího, který si navedl míč na střed a tvrdou střelou ze střední vzdálenosti posílá angličanem svůj tým do vedení 1:0. To naštěstí netrvalo příliš dlouho. V 18. minutě našel Jirka Štěpánek standartkou ve vápně Michala Matouška, který jen zkušeně nastavil placírku a srovnává na 1:1. Na velmi měkkém hřiště se hrálo ve zbytku poločasu od vápna po vápno bez vážnějších šancí a tak se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.
Do druhé půle jsme vstoupili senzačně! Hned v 50. rozjel akci na levé straně Dozbi, přetáhl míč na pravou na Míšu Bíma, který se dostal do vápna kde přistrčil pod sebe Matesovi M. a ten svou druhou brankou propálil Otradovského 1:2. O tři minuty bylo ještě veseleji, to když se míč po trase Dozbi, Mates M. dostal až ke Kubovi Pavéskovi, který rourou za háčky zvyšuje už na 1:3. Do konce zápasu však zbývalo ještě hodně času a my jsme měli několik příležitostí vedení ještě navýšit (Pavéska, Bím). V 65. minutě pláchl po levé straně domácí Sabela a polovysokým centrém našel na zadní tyči Jelínka, který míč uklidil do sítě 2:3. Tato branka Obřany nakopla a dostáváme se pod tlak. V 84. minutě vyšla domácím perfektně zahraná standartka, kterou snad nikdo ani netečoval a míč zapadl za levou tyč Dušiho brány 3:3. O chvíli později mohl být ještě hůře, protože po našem přímáků a rychlém brejku postupoval soupeř tři na jednoho a akci zakončil střelou do břevna. Zajímavý zápas tak nakonec skončil asi spravedlivou dělbou bodů.
Škoda, že jsme neudrželi nadějné vedení, ale nakonec jsme mohli odjet také s prázdnou. Celkově hodnotíme s trenérem podzim jako velmi vydařený. Ze třinácti zápasů jsme šest vyhráli, čtyřikrát remizovali a pouze třikrát odcházeli ze hřiště poraženi. Ustálila se sestava, vyhýbala se nám ve větším množství zranění a na naši hru se dalo dívat. Věřím, že přes zimu dobře potrénujeme a na jaře budeme ještě lepší!