ČAFC ŽIDENICE - START B 1:1 (0:1)

Střelci: 68. Ryba Jan - 3. Těšík Richard
Sestava Doušek - Těšík K., Štěpánek, Krempaský, Prokop - Dozbaba, Vlček, Matoušek P., Matoušek M.(73.Toman) - Těšík R.(68.Němec), )Sedlář(85.Hoskovec)
Komentář k utkání:
Ve druhém venkovním utkání jara zajíždělo Béčko na hřiště osmé Čafky. Marodka se nám bohužel až na Petra Matouška vůbec nevyprázdnila a tak museli být na lavku povoláni bývalí hráči Jirka Hoskovec s Michalem Tomanem.
Do utkání jsme ovšem vstoupili senzačně, hned ve 3. minutě poslal Peťa Matoušek chytrou přihrávkou mezi obránce do šance Ríšu Těšíka a ten tváři v tvář vybíhajícímu brankáři nezaváhal 0:1! Na malém a velmi nerovném hřišti se moc fotbal hrát nedal a tak jsme hru maximálně zjednodušili. Domácí mladící měli opticky více ze hry, ale do šancí se téměř nedostávali. Postupem času začalo příbývat nebezpečných rohů, které však obrana zodpovědně odvracela. My jsme z našich několika standartek také neudeřili a tak jsme do kabiny odcházeli s jednobrankovým vedením.
I ve druhé půli jsme hráli ze zabezpečené obrany a mohli vedení i navýšit. Nejdříve Michal Sedlář trefil pouze obránce a následně nebyl Ríša v tutovce dostatečně důrazný - to se musí dávat! V 68. minutě vyšla Čafce akce po levé straně, to když její levý záložník potáhl míč po lajně a následný prudký přízemní centr vyrazil Duši přímo na nohu Ryby a ten srovnává na 1:1. Domácí branka pochopitelně nakopla a dostáváme se pod tlak. Navíc si v 73. minutě natáhl tříslo kapitán Michal Matoušek a musel střídat. V závěrečné dvacetimutovce jsme se zapotili, ale mužstvo se stejně jako proti Lelekovicím semklo a vybojovalo tentokrát bod. Opět jsme podali velmi taktický a zodpovědný výkon.
K dalšímu zápasu zajíždíme do Medlánek, které po dvou jarních výhrách opustily sestupové vody a v domácím prostředí budou chtít znovu naplno bodovat.