MUŽI: Béčko proti Řícmanicím po čtyřech porážkách konečně zabralo

2.6.2019 Doplněn komentář.

25. kolo - II. třída Městský přebor

START B - ŘÍCMANICE 4:3 (4:1)

Střelci: 8. Těšík Richard, 18. Němec Radim, 20. Těšík Richard, 44. Dozbaba Jakub - 39. Zbořil Tomáš (pen.), 61. Zbořil Jakub, 75. Zbořil Jakub
Sestava: Doušek - Jirátko, Štěpánek, Krempaský, Pavéska - Dozbaba, Kristek, Šurkala(67.Sedlář), Matoušek M.(57.Fousek) - Těšík R., Němec(57.Matoušek P.)
Komentář k utkání:
Po čtyřech porážkách v řadě už jsme museli doma proti dvanáctým Řícmanicím konečně naplno bodovat. V sestavě jsme měli problém v obraně a tak se na post krajního obránce musel přesunout Kuba Pavéska. Na lavičce už byl k dispozici po zranění zkušený Petr Fousek.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned od začátku převzali iniciativu. V první šanci sice Ríša Těšík selhal, ale v 8. minutě po polovysokém centru Michala Matouška už dopravil míč do sítě 1:0. Dobrým pohybem, přesnou kombinací a hrou po křídlech děláme hostům velké problémy a přichází další šance. V 18. minutě nachází Ríša přesnou přihrávkou za beky svého parťáka v útoku Radima Němce a ten zkušeně překonává Jiráska 2:0. O dvě minuty je ještě veseleji, to když Mara Kristek opět hezkou uličkou středem hřiště vyšachuje statickou obranu a Ríša z hranice penalty uklízí míč přesně k pravé tyči 3:0. Zápas ale rozhodně nekončí. Řícmanice sice v obraně hoří, ale dopředu jsou stále nebezpeční. V 39. minutě jsme nezachytili na levé straně náběh rychlonohého Lockera a vše hasí až Duši za cenu pokutového kopu a žluté karty. Míč si staví kapitán Zbořil a zkušeně posílá Dušiho na druhou stranu a snižuje na 3:1. Minutu před poločasem vybojoval Ríša na půlce míč a předkládá do běhu Dozbimu, který tváří v tvář překonává střelou na přední tyč Jiráska 4:1.
Do druhého poločasu jsme nastoupii s cílem přidat co nejdříve další branky a dovézt utkání do pohodového konce. Oproti první půli jsme však polevili v pohybu a zvlhnul nám i střelecký prach. Řícmanice nic nezabalily a našeho nedůrazu využil po hodině hry druhý z bratrů Zbořilů Jakub a skrytou střelou snižuje na 4:2. a vrací tak svůj tým do zápasu. Od 57. mintuty naskakují do hry také střídající hráči, ale Petrové Matoušek s Fouskem ani Michal Sedlář své šance nevyužili. Další trest našeho laxního bránění tak přišel čtvrt hodiny před koncem kdy na levé straně prošel opět Kuba Zbořil přes dva naše bránící hráče a střelou na zadní tyč zadělává na drama 4:3. Řícmanice vycítily šanci na bodový zisk a vrhají všechny síly do útoku. V závěrečných minutách nás tak musel ještě důležitým zákrokem podržet Duši. Po rozpačité druhé půli si ale nakonec připisujeme důležité tři body.
V sobotu zajíždí Béčko na hřiště rozjeté Lokotky, která v domácím prostředí rozdává výprasky. Musíme se na to dobře připravit a podat všichni stoprocentní výkon.