MUŽI: Béčko prothrlo proti Bosonohám černou sérii

28.9.2017 Doplněn komentář k utkání.

5. kolo - II. třída Městský přebor

START B - BOSONOHY B 4:1 (2:0)

Střelci: 32. Smejkal Petr (vl.), 44. Kristek Marek, 81. Hoskovec Jiří, 90. Sedlář Michal - 54. Bělohlávek Jiří

Sestava: Doušek - Christov T., Štěpánek, Fousek, Fajkoš - Těšík R.(60.Hoskovec), Hepp, Holomek(67.Matoušek M.), Kristek - Mica D., Sedlář

Komentář k utkání:
Ve sváteční čtvrtek jsme na našem stadionu přivítali v odloženém utkání poslední celek tabulky rezervu Bosonoh. Soupeř doposud nezískal ani bod a tak bylo naší povinností zvítězit a trochu se posunout v tabulce. Vlivem stálé marodky a absence stabilních hráčů Benfiky jsme se tentokrát museli spolehnout na výpomoc hráčů z Áčka.
Vítězství se rozhodně nerodilo lehce a na začátku zápasu jsme mohli díky špatné defenzivní činnosti klidně prohrávat. Při vyražené střele Dušiho naštěstí pomezní odmával ofsajd a několikrát při nás stálo také štěstí. V naší první šanci se ocitl Ríša, ale v nadějné pozici trefil pouze obránce. Hrál se fotbal plný nepřesností na obou stranách. V útoku byl hodně cítit mladý Dominik Mica a po faulech na jeho osobu jsme měli možnost několika standartních situací. Naše hra byla ospalá a dobře bránící hosty jsme nemohli dlouho z ničeho překvapit. Až po půl hodině hry vystihl Ríša ve středu hřiště rozehrávku, vysunul na levé straně Michala Sedláře, jehož přízemní centr si do vlastní sítě srazil bránící Smejkal 1:0! Tato velmi důležitá branka nás trochu uklidnila a minutu před poločasem bylo ještě veseleji, to když nepovedenou střelu Tomáše Christova z pravé strany na zadní tyč doklepl do odkryté brány Mara Kristek 2:0. I přes dvoubrankový náskok nebyl trenér o poločase vůbec spokojen a nabádal ke zpřesnění hry a přidání třetího pojišťovacího gólu.
Ten mohl padnout po několika dobře rozjetých akcích z kraje druhého poločasu, ale situace na hranici vápna jsme vyřešili buď špatně nebo jsme je vůbec nezakončily. Po jedné takové akci v 54. minutě přišel trest, to když po ztrátě přišlo rychlé přenesení hry hostů na naši levou stranu odkud přišel centr na zadní tyč a zcela volný Bělohlávek snižuje na 2:1. Bosonohy po hodině hry naštěstí fyzicky odpadly, zalezly na svou polovinu a hrála se tak trochu házená. My jsme zpřesnili hru a vytvářeli si šance ve kterých hlavně Dominik několikrát zroskotal na hostujícím brankáři. Definitivní klid nám přinesla až branka střídajícího Jirky Hoskovce z 81. minuty, který po přesném centru Máry Kristka zatloukl míč hlavou do sítě. V samém závěru ještě přidal čtvrtý hřebík do bosonožské rakve z úhlu do šibenice Michal Sedlář a my si tak připisujeme velmi cenné tři body. Děkujeme hráčům Áčka za výpomoc.
V neděli hostíme opět na domácím hřišti taktéž sedmibodové Chrlice a dá se očekávat vyrovnané střetnutí. Body však musí zůstat znovu na Startě!