MUŽI: Béčko přivezlo tři body z Medlánek

7.4.2019

17. kolo - II. třída Městský přebor

MEDLÁNKY B - START B 3:4 (0:3)

Střelci: 84. Meduňa Jan, 90. Ptáček Martin, 92. Kašuba Jan - 2. Dozbaba Jakub, 37. Štěpánek Jiří, 41. Těšík Richard, 65. Těšík Richard

Sestava: Doušek - Těšík K.82.Fousek), Štěpánek, Krempaský, Jirátko - Dozbaba, Kristek, Matoušek P.(55.Sedlář), Matoušek M. - Těšík R.(73.Prokop),Němec
Komentář k utkání:
I dotřetice jsme na jaře zajížděli na venkovní hřiště soupeře, tentokráte na malou umělku Medlánek. Do sestavy se na kraj obrany vrátil uzdravený Zdeněk Jirátko, v záloze se představila staronová posila Marek Kristek a v útoku se poprvé na jaře objevil od začátku Radim Němec.
Úvod zápasu nám stejně jako proti Čafce vyšel perfektně. Už ve druhé minutě prostřelil z hranice vápna skrumáž těl Kuba Dozbaba a posílá nás do vedení 1:0! Hřiště ještě menší snad než v Lelekovicích kombinačnímu fotbalu vůbec nenahrávalo a tak se často hrálo bum - prásk od brankáře k brankáři. Kupodivu jsme si s tím poradili daleko lépe než domácí a měli od začátku hru pod kontrolou. Obrana pracovala perfektně a nedovolila soupeři více než jeden nebezpečně zahraný roh a střelu ze střední vzdálenosti. Vepředu jsme mohli vedení navýšit Ríšovou hlavičkou, břevnem Peti Matouška velkou šancí Radima Němce nebo střelou Mary Kristka. Ujal se až skvěle koplý roh Michala Matouška na který si ve 37. minutě naběhl stoper Jirka Štěpánek a z malého vápna usměrnil míč k tyči 2:0. V 41. minutě nám vyšla akce po pravé straně, to když Kryštof Těšík našel přesně načasovanou přihrávkou za obranu nabíhajícího Ríšu, ten zatáhl do vápna a přízemním centrem na zadní tyč donutil domácího obránce k vlastní brance 3:0.
O poločase jsme si řekli, že nesmíme polevit v aktivitě, protože na tak malém place může být během pěti minut vyrovnáno. Ve druhé půli jsme hru v pohodě kontrolovali. V 65. minutě jsme na levé straně dobře zapresovali a po chybě obránce lobuje Ríša vysunutého medláneckého brankáře 4:0. V 82. minutě musel být pro vážné podvrtnutí kotníku nuceně střídán v životní formě hrající Kryštof a po zápase byl odvezen do nemocnice. Poté jsme zcela nepochopitelně polevili v koncentraci a nechali soupeře během osmi minut vstřelit tři branky! Zbytečně jsme si tak výsledkově zkazili jinak velmi dobře odehraný zápas. Závěrečný výpadek nás naštěstí vítězství nestál a tak po třech venkovních utkáních bereme vynikajících sedm bodů.
V neděli přivítáme konečně v domácím prostředí souseda v tabulce Líšeň a tři body musí zůstat na Lesné! Štófimu přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na hřiště.