MUŽI: Béčko porazilo po dobrém výkonu Lokomotivu

28.10.2018

13. kolo - II. třída Městský přebor

START B - LOKOMOTIVA 4:1 (3:1)

Střelci: 1. Matoušek Petr (pen.), 24. Matoušek Petr, 30. Krempaský Patrik, 80. Bím Michal - 26. Lejska Martin
ČK: 76. Sedlák
Sestava: Šurkala - Těšík K.(83.Prokop), Štěpánek, Fousek, Fajkoš - Bím(81.Matoušek M.), Krempaský, Pavéska, Dozbaba(85.Němec) - Těšík R.(67.Christov F.), Matoušek P.(85.Sedlář)
Komentář k utkání:
V posledním podzimním domácím utkání jsme v deštivém a větrném počasí přivítali Lokomotivu z Horních Heršpic, která měla v tabulce stejně bodů a pyšnila se druhým nejlepším útokem soutěže. Do zápasu nemohla pro nemoc nastoupit opora Martin Čupr, naopak v brance se z Áčka objevil Pepa Šurkala a v záloze Michal Bím.
Utkání pro nás začalo nejlépe jak mohlo, protože hned v 1. minutě posoudil souboj Míši Bíma s hostujícím obráncem sudí Roučka jako nedovolený a následoval pokutový kop. Míč si postavil Petr Matoušek a přesnou střelou k tyči potvrdil, že Matoušci penalty prostě umějí 1:0. Od začátku jsme v útoku aktivně napadali, záloha dobře zachytávala rozehrávku hostí a obrana v čele s brankářem působila jistě. Odměnou byla akce ze 24. minuty kdy prošel středem snad přes tři hráče Bímák, prostrčil míč na Matesa a ten špičkou kopačky na dlouhou nohu posílá míč za záda Popelky 2:0. Z dvoubrankového vedení jsme se ale neradovali dlouho, o chvíli později jsme z pravé strany nechali odcentrovat Toncra, který krásným míčem našel ve vápně hlavu Lejsky a ten hlavou do protipohybu snižuje na 1:2. Po půlhodině hry jsme u vápna Lokotky dobře zapresovali, ve středu pole vystihl rozehrávku výborně hrající Paťa Krempaský, dostal se až do vápna kde střelou na zadní tyč zvyšuje na 3:1. Hra se přelévala ze strany na stranu a fotbalový soupeř ještě rozhodně nic nebalil, zápas byl stále otevřený. Do poločasu už se skóre nezměnilo a tak odcházíme do kabin s dvoubrankovým náskokem.
O poločase jsme si řekli, že nesmíme polevit v aktivní hře a dát soupeři šanci. To se nám po celou druhou půli dařilo. Hattrickem se mohl blýsknout Peťa Matoušek, ale jeho zakončení se po standartní situaci mezi tři tyče nevlezlo. Lokomotivu navíc oslabil v 76. minutě zbytečně Sedlák, který po svém desetiminutovém působení na hřišti viděl dvě žluté karty a šel pod sprchy. V 80. minutě potvrdil svůj rozdílový výkon naší čtvrtou brankou Michal Bím, který po příhrávce Matesa zakončil křižnou střelou přesně na zadní tyč 4:1. Takhle si představujeme, aby zahrál hráč Áčka, který jde pomoct Béčku. Díky Míšo!
Dnes jsme podali jeden z nejlepších podzimních výkonu a tři body zůstaly zaslouženě na Lesné. K poslednímu špílu zajíždíme v sobotu dopoledne do sousedních Obřan a doufám, že podáme znovu takový výkon po kterém bude na závěrečné veselo.