MUŽI: Béčko porazilo doma vysoko Slovan

8.9.2019

6. kolo - II. třída Městský přebor

START B - SLOVAN B 7:2 (3:0)

Střelci: 12. Matoušek Michal, 36. Pařízek Martin, 45. Bím Michal, 69. Matoušek Michal, 75. Šurkala Josef, 76. Šurkala Josef, 89. Pařízek Martin - 52. Partl Jiří, 82. Rolinek Tomáš
Sestava: Doušek - Těšík K., Pavéska, Fajkoš, Bím(79.Juchelka) - Dozbaba(69.Krempaský), Pařízek, Kristek, Matoušek M.(69.Šurkala) - Matoušek P.(60.Kejík), Němec(46.Jirátko)
Komentář k utkání:
V 6. kole jsme na domácím stadionu přivítali rezervu Slovanu Brno, která doposud nasbírala pouhé dva body. V sestavě jsme mohli počítat s posilami z Áčka záložníkem Martinem Pařízkem a obráncem Michalem Bímem. Na post stopera se tentokrát postavil Kuba Pavéska.
Od začátku jsme měli hru pod kontrolou a přicházeli šance. V první z nich se řítil středem hřiště sám na brankáře Petr Matoušek, ale trefil pouze Poláka mezi třemi tyčemi. Ve 12. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Martin Pařízek a jeho střelu vytáhl perfektně na tyč gólman Polák, ale na dorážku Michala Matouška už byl krátky 1:0. Ve sředu hřiště skvěle režíruje naši hru Pařez. Navýšit vedení mohl po půl hodině opět starší z bratrů Matoušků Petr, ale v samostatném nájezdu mířil vedle. Gól měl na hlavě také Radim Němec. V 36. minutě si potáhl míč z levé strany do vápna Michal Matoušek a přesnou přihrávkou nachází pod sebe Martina Pařízka, který s přehledem prostřeluje Poláka 2:0. Uklidňující gól do poločasu přidal v 45. minutě aktivní Michal Bím po centru Mary Kristka. Do kabiny tak odcházíme s tříbrankovým vedením, ale to mohlo a mělo být větší.
Do druhé půl jsme vstoupili vlažně. Navíc v 52. minutě namazal střídající Zdeněk Jirátko přihrávkou na střed hostujícímu Partlovi, který výstavní střelou ze střední vzdálenosti snižuje na 3:1. Branka soupeře nakopla a dostává se znovu do zápasu. Následující minuty je hra vyrovnaná. V 69. minutě zatočil Michal Matoušek rohový kop tak, že míč skončil podle pomezního Poddaného za brankovou čárou a hlavní ho uznává 4:1. Do hry naskakuje žolík Pepa Šurkala a v 75. minutě si obhazuje stopera Hamšíka a z bezprostřední blízkosti zvyšuje už na 5:1. O minutu později Pepa potvrzuje svůj gólový instinkt a hlavou přehazuje vybíhajícího brankáře 6:1. V 82. minutě vrací Slovan do vápna odvrácený míč po rohovém kopu a nikým nehlídaný Rolinek koriguje na 6:2. Gólovou tečku zápasu dává minutu před koncem parádním lobem z malého vápna špílmachr Martin Pařízek.
I ve třetím domácím utkání si tak Béčko připisuje tentokrát povinné tři body. V sobotu zajíždíme do Chrlic, kde nám bude chybět několik hráčů a tak mají šanci zabojovat o základní sestavu další borci.