MUŽI: Béčko doma proti Čafce opět vítězně

22.9.2019 Doplněno

8. kolo - II. třída Městský přebor

START B - ČAFC 4:3 (4:1)

Střelci: 19. Matoušek Petr, 33. Šurkala Josef, 41. Matoušek Petr, 43. Šurkala Josef - 45. Smejkal Dominik, 80. Šimeček Jan, 90. Smejkal Dominik
Sestava: Doušek - Těšík K., Pavéska, Krempaský(51.Obrhel), Prokop - Dozbaba(70.Pešta), Kristek, Chyla, Šurkala(78.Juchelka) - Matoušek P., Němec(64.Kovář)
Komentář k utkání:
Do zápasu s Čafkou jsme opět vstupovali s několika vynucenými změnami základní sestavy. Nastoupit nemohl vykartovaný Jirka Fajkoš, nemocný Zdeněk Jirátko ani zraněný kapitán Michal Matoušek. Chyběli také další hráči. Ve středu zálohy nám tentokrát vypomohl z Áčka Radim Chyla.
Do utkání jsme mohli vstoupit skvěle, hned v 5. minutě srazil hostující obránce ve vápně Radima Chylu a sudí Eliáš nařizuje penaltu. Tu s přehledem proměnil Petr Matoušek, ale rozhodčí chtěl být důležitý a pro předčasné vběhnutí našeho hráče do vápna nechal pokutový kop opakovat. Při druhém pokusu však Mates nechal vyniknout gólmana Tetřeva a skóre zůstalo nezměněno. Ve 12. minutě likviduje tvrdou střelu Tomáš Doušek. V 18. minutě rozjel na pravé straně akci svým typickým zakrouceným rohlíčkem za obranu Kryštof Těšík, míč potáhl do vápna Dozbi a přesnou přihrávkou nachází ve vápna Radima Němce, který chytře pouští mezi nohama na Peťu Matouška a ten uklízí do prázdné brány 1:0. Ve středu hřiště rozjíždí naše útočné akce Chylas, dobře kombinujeme a jsme více na míči. Čafka hrozí rychlými protiútoky, ale Duši dobře čte hru a pomáhá svým obráncům. Ve 22. minutě nás skvělým zákrokem podržel opět Duši. O deset minut později centruje do vápna ve formě hrající Štófi, míč si nachází na přední tyči Pepa Šurkala a z jedničky ho posílá za záda bezmocného Tetřeva 2:0. V 37. likviduje tvrdou střelu Duši. V 41. minutě se řítí v samostatném nájezdu od půlky sám na brankáře Mara Kristek, ale dlouhou kličkou se zahnal, následně však našel do vápna nabíhajícího Petra Matouška ten zvyšuje pohodlně už na 3:0. O dvě minuty později je ještě veseli, z naší silné pravé strany nachází Dozbi přesnou přihrávkou Pepu a přidává svou druhou branku v zápase 4:0. V 45. minutě zahrává soupeř z levé strany standartku a míč zapadá nikým netečovaný za zadní tyč. 4:1. To si musíme pohlídat!
Na začátku druhé půle ještě zakončuje tvrdou střelou do gólmana Kuba Dozbaba, ale to je z naší strany na dlouho dobu vše. Postupem času nám začínají docházet síly. V 64. minutě si premiéru v dresu Startu připsal dvacetiletý levonohý krajní záložník nebo útočník Michal Kovář, který přichází na hostování z Kunštátu. O chvíli později naskakuje na hřiště také poprvé za Béčko šestnáctiletý dorostenec Sebastian Pešta. V následujících minutách kazíme velké množství přihrávek a nedaří se nám držet míč. Dva důležité zákroky v rozmezí 55. a 74. minuty si tak musela připsat naše opora mezi třemi tyčemi. Hattrick mohl zkompletovat hlavou Pepa, ale mířil vedle. V 81. minutě po našem nedůrazu snižují hosté Šimečkem na 4:2. V poslední minutě zápasu se krásně trefil z trestňáku přes zeď Smejkal a uzavírá skóre utkání na 4:3.
První půle z naší strany velmi dobrá, ve druhé nám začaly docházet síly (prohráli jsme ho 0:2!) - na tom musíme na tréninku zapracovat. Jsem moc rád, že jsme tentokrát i bez trenéra zvládli další domácí utkání, protože nás v následujících střetnutích čekají soupeři z první poloviny tabulky. Doufám taky, že v Obřanech ukážeme, že body umíme získat také venku.