oficiální stránky fotbalového klubu
...

MUŽI: Béčko dokázalo v desíti hráčích vybojovat bod na Slovanu

5.11.2017 Doplněn komentář k utkání.

13. kolo - II. třída Městský přebor

SLOVAN B - START B 3:3 (2:1)

Střelci: 18. Havel Jan, 23. Rolinek Tomáš, 63. Havel Jan - 44. Christov Filip, 50. Těšík Richard, 83. Těšík Richard
ČK: 41. Krempaský
Sestava: Doušek - Těšík K.(61.Christov T.), Štěpánek, Mašlej, Jirátko - Těšík R., Krempaský, Holomek, Matoušek M. - Christov F.(67.Sedlář), Fousek
Komentář k utkání:
Ve 13. kole nastoupilo Béčko proti zkušenému týmu rezervy Slovanu. Obranu tentokrát pomohla vyztužit posila z Áčka Patrik Mašlej.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v úvodu mohl z hranice vápna zakončit Mira Holomek, ale míč si ještě pustil a k zakončení se vůbec nedostal. V další šanci vysunul Kryštof přesnou uličkou do šance Ríšu, ale ten místo aby postupoval z boku sám na brankáře, tak ještě hledal nepřesnou a unáhlenou přihrávkou Michala Matouška. V 18. minutě chyboval při zpracování stoper Jirka Štěpánek a po následné zkrumáži dokázal dopravit míč do naší sítě bývalý kanonýr 1.A třídy Honza Havel 0:1. Za pět minut bylo ještě hůře, to když přesnou přihrávku mezi beky zužitkoval domácí Rolinek 0:2. V 41. minutě zápas výrazně ovlivnil rozhodčí Brezáni, který po zákroku na polovině Slovanu ve kterém byla snaha hrát míč nepochopitelně vyloučil našeho kapitána Patrika Krempaského a s námi to nevypadalo vůbec dobře. V závěru první půle vyvezl skvěle míč Paťa Mašlej a přesnou příhrávkou vyslal do brejku Fildu Christova, který prostřelil Václavka a vykřesal naději 1:2. Naše hra, ale byla v první půli opět špatná, plná nepřesností a laciných ztrát.
Do druhé půle jsme se rozhodli nesahat do sestavy, hrát na jednoho středního záložníka a dva útočníky. To se nám nakonec vyplatilo, protože Slovan se nepochopitelně zatáhl a nechal nás hrát. Odměnou byla vyrovnávací branka Ríše z 50. minuty, kterého našel přesnou přihrávkou Míša Matoušek. O chvíli později chtěl zřejmě sudí kompenzovat vyloučení a po nastřelené ruce při těle nám daroval penaltu. Míč si postavil na značku pokutového kopu brankář Duši, ale pouze prodloužil naši podzimní penaltovou mízérii a nechal vyniknout svého kolegu Václavka. Z pěti penalt jsme na podzim dokázali proměnit pouze dvě! V 63. minutě ztratil Paťa Mašlej při vyvážení míč a následné Dušiho špatné vyběhnutí potrestal svou druhou brankou Havel 2:3. Domácí potom měli ještě několik příležitostí navýšit vedení, ale naše obrana odolávala. V 83. minutě trefil odražený míč Ríša z pozavápna tak přesně, že k překvapení všech na stadionu zapadl vysoký lob těsně pod převno 3:3! V 89. minutě ještě postupoval sám na domácího brankáře z boku střídající žolík Michal Sedlář, ale volil pouze zakončení do boční sítě. V poslední minutě jsme přežili závěrečný roh a bláznivé utkání tak skončilo dělbou bodů.
Doufám, že nás výkon z druhého poločasu nakopne a v posledním utkání podzimu proti rezervě Medlánek budeme naplno bodovat a užijeme si závěrečnou.
Zhodnotil Ríša Těšík