oficiální stránky fotbalového klubu
...

MLADŠÍ ŽÁCI: Trenér Radek Toman představuje podzimní mistry

11.12.2019

Ahoj trenére, také Áčko mladších žáků zažilo výborný podzim a neporaženo vede krajskou I. třídu. Ve kterém utkání podali kluci nejlepší výkon?
Ahoj.Těžko říct, ale v porovnání výkon a kvalita soupeře, bylo asi nejlepší utkání s Vyškovem B 4:3, který na nás přijel s klukama z Áčka. Jinak výborný výkon jsme podali i se Soběšicema, ve kterém jsme je vůbec k ničemu nepustili a vyhráli jsme 6:0.
Vzpomeneš si na nejhezčí gól nebo moment, který tě potěšil?
Začnu paradoxně našima dvěma jedinýma remízama, ve kterém jsme nepodali optimální výkon. Ale cením si toho, že i když jsme v obou zápasech prohrávali, tak to kluci nezabalili a bojovali až do konce a nakonec se nám povedlo vyrovnat. Ale nejvíc mě potěšil přátelák se Zbrojovkou, ve kterém jsme vyhráli 5:1. Zvláště druhá půlka byla asi to nejlepší co jsem od kluků viděl za celou dobu co su na Startu. M.j.i reakce jinak ledově klidných trenérů Zbrojovky, kteří museli zvýšit hlas, mně to potvrdily.To byla jízda s nádhernými akcemi a góly! Byl jsem na kluky strašně hrdý a měl jsem zase pocit, že ta naše práce trenérů dává smysl.
Kdo v současnosti tvoří trenérský tým mladších žáků na Startě?
Radek Toman., Robin Křivánek, David Polcar plus pomáhá i Filip Lorenc, který přešel ke starší přípravce. Já mám na starosti Áčko, Křivan Béčko a David pendluje, kde je potřeba. Musím říct, že příchod Křivana s Davidem zvedl úroveň tréninků a máme více času na oba týmy. Což se projevuje i na výsledcích.
Kolik máte v kádru hráčů a jak často trénujete?
V současnosti máme v kádru 30 hráčů plus dalších 5 s námi začalo trénovat a chtějí k nám přestoupit od jarní sezony. Trénujeme 3x týdně plus zápasy.
Byl jsi na podzim spokojen s tréninkovou docházkou svých svěřenců?
S Áčkem skoro maximálně, u Béčka s některými o něco míň.
Chtěl bys někoho z hráčů pochválit za přístup k fotbalu?  
Už jsem defacto odpověděl v předcházející otázce. Nicméně vzhledem ke specifiku věku je musíš sem tam ´´povzbudit´´ zvýšeným hlasem. Někoho víc, někoho míň.   
Nejchytřejší hráč? Vojta Lorenc. Nejrychlejší hráč? Paťa Polcar. Nejtvrdší střela? Honza Křivánek. Nejlepší hlavičkář? Oliver Adametz
V městském přeboru působí také Béčko. Stíháš sledovat i jejich zápasy?
Samozřejmě. Ale su rád, že po minulé sezoně, kdy jsme s Filipem vedli oba týmy, si to můžu užit na tribuně. A i když to výsledkově až tak nevypadá, tak Křivan s Davidem udělali spoustu práce a kluci šli výkonnostně nahoru. Věřím,že na jaře se to projeví i na výsledcích.
Nastupovali za mladší žáky i kluci z přípravky?
Ano nastupovali v rámci potřeby a např. Dan Králíček chytl šanci za pačesy a probojoval se do kádru. Na jaro už by jsme jich ale chtěli zapojit více, záleží samozřejmě na jejich výkonnosti.
Pokračují tréninky i po sezóně nebo dáváte hráčům volno?
Každý rok si myslím, že bude volno, ale kluci chtějí chodit, takže pořád zase pokračujeme (což je dobře). Trénujeme celoročně, v podstatě volno máme jen o Vánocích.
Můžeš prozradit jak bude probíhat zímní příprava?
Trénujeme v rámci počasí venku, už se těšíme na umělku, nebo v hale, plus máme zápasy venku a halové turnaje.
Chtěl bys něco vzkázat svým svěřencům, rodičům nebo lidem okolo fotbalu?
Klukům, že fotbal je hlavně o nadšení a tvrdé práci, že všechno dělají jen pro sebe. Rodičům, ať jsou trpělivý, nejde všechno hned, každý je na tom jinak. A některým, že nevedeme kroužek fotbalu. Lidem okolo fotbalu, hlavně těm ´´bezejmenným´´ ať se nenechají otrávit, slavným sci-fi metodikům fotbalu na Jižní Moravě, ať už se vzpamatují.
Díky Radku za rozhovor a přeju také úspěšné jaro.
Není zač a taky díky.