oficiální stránky fotbalového klubu
...

Fotbalisté Startu Brno darovali seniorům 10 tisíc respirátorů

22.12.2022

Brno 21. 12. 2022 – K seniorům z příspěvkové organizace Domov pro seniory Okružní dorazil Ježíšek o pár dní dřív. Fotbalisté z Lesné oddílu Startu Brno jim darovali pod stromeček 12 krabic naplněných respirátory.

Období chřipek a nachlazení je v plném proudu a senioři a chronicky nemocní představují nejrizikovější skupinu obyvatel. „Uvědomujeme si, že prevence je důležitou součástí péče o zdraví, zvláště pak u očekávatelných nemocí, jako jsou ty zimní. Rádi bychom pomohli těm nejnáchylnějším – seniorům, aby zůstali zdraví. Proto jsme nakoupili respirátory,“ řekl předseda fotbalového klubu Start Brno Roman Procházka.

Za fotbalový klub předali dárek fotbalisté Martin Pařízek, Martin Sedlo a Michael Hubr spolu s hlavním trenérem A mužů Startu Brno Milanem Frimmelem. Za domov pro seniory převzaly darované respirátory ředitelka Barbora Dvořáková a vedoucí úseku přímé péče Leona Gerstbergerová. Dar jim pomůže plnit cíl poskytovat seniorům podporu tak, aby mohli žít běžným způsobem života v bezpečném prostředí a motivovat je k prožívání aktivního života.

Do budoucna fotbalový klub Start Brno plánuje s Domovem pro seniory Okružní, který sídlí ve stejné městské části, blíž spolupracovat. Chystají například rozcvičky vedené fotbalisty či koncerty.

Foto z akce v naší fotogalerii.