DOROST: Áčko doma zdolalo Znojmo a poskočilo na první místo tabulky!

START Brno – FK Znojmo 2:0 (2:0)

Góly: Novotný (p), Brzobohatý T.

Sestava: Dohnal – Jirkuv, Adamec, Novotný, Brzobohatý D. – Biroš, Voslář, Brzobohatý T., Stara – Bojanovský, Berka

Střídali: Hájek, Malhocký, Parfus

V neděli přijel na Start čtvrtý tým tabulky – FK Znojmo. Věděli jsme, že nás čeká s tímto soupeřem tradičně těžké utkání. Hosté byli v začátku pohyblivější a rychlejší. Z našich hráčů vyzařovala jakási nervozita z důležitosti utkání. Po deseti minutách se výkonost srovnala a přicházely šance více z naší strany. První měl Jirka Berka, kterou neproměnil. Posléze se dostal do samostatného úniku, při kterém byl faulován a následnou penaltu proměnil Pavel Novotný. Přišla ještě jedna nevyužitá šance Jirky, ale naštěstí se těsně před odchodem do kabin opřel do míče z dvaceti metrů Tom Brzec a s pomocí lehké teče zvýšil skóre na 2:0.

Místo toho, abychom se ve druhé půli uklidnili a hráli častěji na míči, se naši hráči více méně zatáhli do defenzivního bloku. Soupeř měl lepší pohyb, větší držení míče a byl aktivnější než my. Naštěstí to bylo „jen“ po naši šestnáctku a jedinou vážnou šanci skvěle zneškodnil Ondra v brance.

Utkání jsme dohráli do vítězného konce, ale v dalších zápasech bychom s takovým nasazením nemuseli uspět.

Díky ztrátě Drnovic v Bystrci jsme se vyhoupli s dvoubodovým náskokem na první příčku soutěže!

Příští domácí zápas sehrajeme v neděli 17.10. od 12,00 hodin s druhým týmem tabulky FK DRNOVICE! …boj o první místo, jak má být!!!

Přijďte nás v co největším počtu podpořit!!!